Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Udział uczniów w projekcie edukacyjno-językowym, Bruksela - Londyn

W dniach 16 - 23 września 2017 roku grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w projekcie edukacyjno-językowym, związanym z wyjazdem do Brukseli i Londynu. W ramach programu zwiedzono interaktywne muzeum Parlamentu Unii Europejskiej oraz wiele miejsc historycznych Brukseli i Londynu. W czasie pobytu wielkim wyzwaniem dla dzieci był nocleg w rodzinach angielskich, wspólne z nimi posiłki i rozmowy w języku angielskim na różne tematy. W odczuciu dzieci było to wspaniałe przeżycie, które wyzwoliło silną motywację do doskonalenia znajomości języka angielskiego. Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w quizach i zadaniach językowych Europejskiego Centrum Młodzieży, odpowiadając na pytania związane z programem wyjazdu. Najlepsze prace zostały nagrodzone książkami. Wszyscy zadowoleni szczęśliwie wrócili do domu.

Prezentacja z wyjazdu - link

Tekst: A.Piotrowska

 


 

Wycieczka do Dyniolandu

24.10.2017 r. uczniowie klas drugich byli na wycieczce w DYNIOLANDZIE.
Dzieci obejrzały interaktywny pokaz o dyni, jej historii, pochodzeniu, właściwościach zdrowotnych, zastosowaniu kulinarnym. Oglądały dyniowe kompozycje i degustowały zupę dyniową.
Odbyły też spacer po polu dyniowym, podczas którego oglądały gatunki dyń z całego świata. Porównywały ich wielkość, kolorystykę  i ciężar.
W programie była również wizyta w mini zoo, podczas której dzieci karmiły zwierzęta. Największą atrakcją cieszyły się zabawy w labiryncie oraz ...  lekcja tańca! Dzieci, pod okiem instruktora, nauczyły się  układu tanecznego i wykonały wspólny taniec.
Na pamiątkę pobytu w DYNIOLANDZIE każdy uczestnik wycieczki dostał dynię. Na zdjęciach widać, jak wspaniale wszyscy się bawili!

Tekst: A.Masłocha

Zdjęcia: K.Dzwonowska, P.Pikulińska, E.Zielińska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy „Wars i Sawa”

Bardzo miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy „Wars i Sawa”. 23 października uczniowie pod opieką nauczycieli odebrali w Centrum Nauki Kopernik powyższe wyróżnienie.
Certyfikat jest potwierdzeniem, że nasza szkoła wspiera uczniów zdolnych i realizuje innowacyjne programy. Naszym celem jest zapewnienie warunków, które sprzyjają rozwijaniu zainteresowań i talentów, podnoszenie efektów kształcenia oraz dowartościowanie uczniów uważanych dotąd za słabszych. Dowodem tego jest oczywiście nie tylko otrzymanie Certyfikatu, ale także liczne osiągnięcia w olimpiadach i konkursach.

Tekst: W.Pikuła

Zdjęcia: D.Dziadyk-Szczepińska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wyprzedaż Garażowa, 21.10.2017 r.

W sobotę, 21.10.2017 r., odbyła się w naszej szkole IV edycja Wyprzedaży Garażowej zorganizowanej przez Radę Rodziców SP 321.
Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Rodzice, uczniowie, a także osoby z zewnątrz, sprzedawali i kupowali różne towary: książki, zabawki, gry planszowe, biżuterię, breloczki, ubrania i wiele innych przedmiotów.
W kawiarence można było zjeść pyszne ciasta, ciasteczka, babeczki oraz zupę pomidorową. Dochód z kawiarenki zostanie przekazany na cel wybrany przez Radę Rodziców.

Tekst i zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Masłocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dzień Edukacji Narodowej, 2017 r.

Z okazji Święta Nauczycieli i Pracowników Szkoły uczniowie klasy 5b zaprezentowali zabawny i kolorowy występ. Wierszowane i muzyczno-taneczne podziękowania za cierpliwą pracę przyjęte zostały gromkimi brawami. W chłodny październikowy dzień rozgrzały gorące rytmy samby w wykonaniu naszych uczniów. Radość tego dnia została dopełniona nagrodami przyznanymi przez Dyrektora i słodkim poczęstunkiem.
Wszystkiego najlepszego!

Tekst: A.Jabłonowska

Zdjęcia: M.Miedziewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Przyjaciele zwierząt

Wszystkie klasy trzecie uczestniczyły w spotkaniu ze strażnikiem miejskim, który poprowadził w naszej szkole zajęcia pt. „Przyjaciele zwierząt”. Na postawie prezentacji multimedialnej uczniowie poznali historię żółwia stepowego Marcina, dowiedzieli się czym różni się myśliwy od kłusownika, kto to jest przemytnik oraz na czym polega i jak wygląda przewóz zwierząt. Wspólnie zastanawiali się jakie zagrożenie niesie przewóz zwierząt egzotycznych. 

Tekst i zdjęcia: W.Pikuła

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dlaczego warto czytać?

Noblistka Wisława Szymborska powiedziała, że czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. Człowiek z Książką jest wolny. Przynajmniej na tyle, na ile wolnym być można. Czytanie jest głównym źródłem wiedzy o świecie, a także głównym źródłem rozwoju kompetencji językowych, przede wszystkim słownika ucznia.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką Cała Polska Czyta Dzieciom

Tekst: A.Warda

 


 

Wyprzedaż Garażowa 2017 r.

Regulamin Wyprzedaży Garażowej

 


 

Certyfikat Mistrzowie Kodowania

Nasza szkoła otrzymała certyfikat za aktywne uczestnictwo w IV edycji programu Mistrzowie Kodowania.
Artykuł na stronie Mistrzów Kodowania opisujący zajęcia przeprowadzone w minionym roku szkolnym - link

 


 

Wyniki zbiórki makulatury

Szanowni Państwo,
zebraliśmy 4020 kg makulatury.
Zwycięska klasa 2 D za zebranie 684,87 kg, zgodnie z tradycją, otrzyma bilety do kina.
Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę i zapraszamy do udziału w kolejnej akcji, którą planujemy przeprowadzić w kwietniu 2018 roku.

Lista klas - link

Tekst: K.Gajewska-Bereza

 


 

Tuesday the 16th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |