Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Biała Szkoła w Murzasichlu, 2020 r.

W dniach od 4 do 11 stycznia dzieci i młodzież z naszej szkoły uczestniczyły w obozie narciarskim zorganizowanym w miejscowości Murzasichle k. Zakopanego. W bieżącym roku w imprezie wzięło udział 80 uczniów z klas I – VIII. Towarzyszyła nam piękna zimowa aura. Większą część dnia spędzaliśmy na stoku, gdzie część dzieci uczyła się jeździć na nartach, a pozostali doskonalili swoje umiejętności. Odwiedziliśmy dwa ośrodki narciarskie po polskiej stronie w Murzasichlu i Jurgowie. Hitem tegorocznego wyjazdu był wypad na Słowację. Ośrodek narciarski Rohacze-Spalena Dolina koło Zuberca nie zawiódł naszych oczekiwań. Piękna pogoda i znakomicie przygotowane trasy, a także supernowoczesna, podgrzewana 6-osobowe kanapa to atuty tego pięknego miejsca.
Nie brakowało atrakcji po zajęciach na stoku. Kąpaliśmy się w basenach termalnych „Termy Bania” w Białce Tatrzańskiej. Wieczorami młodsze i starsze dzieci szalały na saneczkach.
Na zakończenie pobytu pojechaliśmy na wycieczkę do Zakopanego.
Ten wyjazd podobnie jak te w poprzednich latach dostarczył wszystkim niezapomnianych przeżyć.
Za rok na pewno wrócimy w to piękne miejsce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Tekst: T.Terlecka

Zdjęcia: M.Falińska-Mrozek

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dla Oliwii

W okresie przedświątecznym w świetlicy szkolnej przeprowadziliśmy szereg powiązanych z sobą przedsięwzięć takich jak:
- Dzielnicowy konkurs „Stroik bożonarodzeniowy”;
- Kiermasz bożonarodzeniowy;
- Mikołajkową loterię fantową.
W/w akcje miały na celu kultywowanie tradycji poprzez tworzenie ozdób bożonarodzeniowych przez dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej we współpracy z rodzicami oraz bemowskimi szkołami. Ponadto, przedsięwzięcia te promowały działalność świetlicy wśród innych szkół, niosły ze sobą dobrą zabawę świetliczaków, naukę współpracy, organizacji, a przede wszystkim wspólne działanie w słusznej sprawie, bowiem fundusze zebrane podczas sprzedaży ozdób oraz stroików bożonarodzeniowych, również tych z innych szkół, a także z loterii zostały w całości przekazane na potrzeby Oliwii, ciężko chorującej absolwentki naszej szkoły.
Z Waszą pomocą udało się zebrać i przekazać kwotę 2000 zł.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję, w tym rodzicom, nauczycielom, dzieciom za udział, zaangażowanie oraz okazaną pomoc.
Organizatorzy

Tekst: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Konkurs - Ekologiczna wizja dzielnicy Ochota w Minecrafcie

Nasza uczennica Julka z klasy 7 bierze udział w konkursie na ekologiczną wizję dzielnicy Ochota w Minecrafcie organizowanym przez Zakład Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska - Ciepło dla miast. Potrzebuje naszego głosu, bo liczy się KAŻDY.

Pracę można obejrzeć pod adresem http://cieplodlamiast.pl/warszawa/zaglosuj
i do 17 stycznia 2020 r. godz.15.00 zagłosować:

1. Wybrać pracę: autor projektu JULIA, Opiekun: Daniel Boratyński
2. Kliknąć ZAGŁOSUJ, po uruchomieniu oglądania projektu. Wpisać adres mailowy i zatwierdzić.
3. Następnie potwierdzić swój wybór (udział) w emailu zwrotnym otrzymanym na skrzynkę.

 


 

Konkurs na najciekawszą makietę - „Obiekty Berlina”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie na najciekawszą makietę przedstawiającą obiekty Berlina, wśród wykonanych prac pojawiły się m.in. Wieża Telewizyjna, fragmenty Muru Berlińskiego, Brama Brandenburska, Reichstag oraz Most Glienicke łączący Berlin z Poczdamem. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością i ogromnym talentem plastycznym, dodatkowo do każdej pracy dołączyli informacje o danym obiekcie oraz nazwy materiałów, w języku niemieckim, z jakich makieta została wykonana. Podsumowaniem konkursu było wyłonienie zwycięzców, 5 grudnia jury w składzie: pani Beata Tadaj i pani Hanna Kęczkowska za najlepszą pracę uznało makietę przedstawiającą Reichstag, wykonaną przez Damiana Adamowicza z klasy 7 A, II miejsce zajęła Magdalena Księżak z klasy 8 A, III natomiast Krzysztof Grabowski z klasy 8 D.
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

Tekst i zdjęcia: B.Tadaj, H.Kęczkowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Kiermasz świąteczny, 2019 r.


 

5d na wystawie "Przytul Polskę"

6.12.2019 r. uczniowie klasy 5d uczestniczyli w wystawie „Przytul Polskę”.
W Kąciku Kibicowania Polsce można było przebrać się w stroje związane z tym, co dla naszego kraju jest ważne i zastanowić się, co dla nas jest powodem do dumy z Polski.
W sekcji Kuchnia Polska rozmawialiśmy o smakach i tradycjach kulinarnych i głosowaliśmy na ulubioną zupę wigilijną. Jednogłośnie wygrał barszcz czerwony.
Gigantyczna książka “Kto ty jesteś?” przedstawiała ilustracje, dzięki którym odkryliśmy, jak wiele twarzy ma patriotyzm.
Przeczytaliśmy fragment wstępu do Konstytucji i zapisaliśmy jakie wg nas powinny obowiązywać w Polsce zasady.
W grze podłogowej znajdowała się seria pytań, które pozwoliły nam dotrzeć do prawdy o tym, czy jesteśmy jak wszyscy Polacy. Z całą pewnością łączy nas wspólny język i kultura.
W Galerii Sztuki Polskiej – znajdowało się wiele obrazów. Sprawdziliśmy czy kojarzymy dzieła i artystów. Tu posłuchaliśmy Poloneza As-dur Chopina.
Po obejrzeniu wystawy był czas na słodkie co nieco w kawiarni Wedel.
To były mile spędzone wspólne Mikołajki :)

Tekst i zdjęcia: K.Dzwonowska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Konkurs dzielnicowy "Stroik bożonarodzeniowy"

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki dzielnicowego konkursu pt."Stroik Bożonarodzeniowy"

Oto Laureaci:

KLASY I
I miejsce: Oliwia Sas kl. Ic SP 321
II miejsce: Julia Rajchel kl. Ia SP 321, Zuzanna Stokowska kl. Ib SP 321
III miejsce: Filip Chabowski kl. Id SP 321, Zuzanna Staniszewska kl. Ie SP 341
Wyróżnienia:
Milena Ciepielska kl. Ib SP 341
Mateusz Pindor kl. If SP 341
Szymon Pindor kl. If SP 341

KLASY II
I miejsce: Antonina Kaliszewska kl. Ile SP 321
II miejsce: Michał Pełszyk kl. Ile SP 321
III miejsce: Natalia Hejne kl. Ild SP 321, Józef Kowalczyk kl. IIc SP 362
Wyróżnienia:
Anna Stryjecka kl. IIb SP 321
Joanna Jachimczak kl. IIb SP 362
Łukasz Szulc kl. IIe SP 321

KLASY III, IV, V
I miejsce: Kinga Kiełbasińska kl. IIIe i Łukasz Kiełbasiński kl. Vb SP 321
II miejsce: Aleksandra Kierlańczyk kl. IIIb SP 357
III miejsce: Maja Truszkowska kl. IIIf SP 321
Wyróżnienia:
Samanta Kozłowska kl. IIId SP 321
Lena Tomala kl. IIId SP 321
Jakub Kacprzyk kl. IVc SP 321
Radek Sieradz kl. IVc SP 321

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzinom za poświęcony czas i przepiękne prace.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 11 grudnia br., ale piękne dzieła będzie można podziwiać i zakupić już od poniedziałku podczas świetlicowego kiermaszu bożonarodzeniowego.
Pieniążki ze sprzedaży konkursowych stroików zostaną przekazane dla konto Oliwii (absolwentki naszej szkoły), która zmaga się z ciężką chorobą.

Dziękujemy już dziś za Wasze wrażliwe serca.

Pozdrawiamy serdecznie - organizatorzy: A. Warda, M. Czerniszewska, M. Karkocha

 

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”

Od kwietnia do listopada 2019 roku nasza Świetlica brała udział w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół zatytułowanym „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”. W ramach konkursu musieliśmy wykonać szereg zadań, z których byliśmy rozliczani i oceniani. Zadań łącznie było 10.

Zadania konkursu: „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”

  1. Zorganizowanie przedstawienia/teatrzyku na podstawie wspólnie wybranej bajki/opowiadania. Praca nad ciałem, głosem i przestrzenią.
  2. Przeprowadzenie debaty uczniowskiej nt. Zdrowie na talerzu zakończonej testem sprawdzającym dla uczniów wg układu opracowanego przez szkołę (prace plastyczne, test wiedzy…).
  3. Pogadanka z uczniami na temat wakacyjnych podróży na podstawie własnych przeżyć, zgromadzonych pamiątek i zdjęć. Wymienienie środków lokomocji, którymi poruszały się dzieci. Wykorzystanie mapy Polski/świata do zaznaczenia miejsc odwiedzanych podczas podróży wakacyjnych.
  4. Zorganizowanie w ramach tygodnia Harrego Pottera (bądź innego, wybranego przez szkołę bohatera) konkursu na wykonanie czarodziejskiej różdżki i czapki.
  5. Rozmowa nt. bezpieczeństwa korzystania z Internetu i zakazu kontaktów z nieznajomymi w Sieci (szczególne uczulenie na przekazanie swoich danych, adresu, zachęty do spotkania).
  6. Przeprowadzenie szkolnego konkursu recytatorskiego pod hasłem ZOO Jana Brzechwy.
  7. Uczyć, bawić, wychowywać. Pogadanka z uczniami nt. roli świetlicy szkolnej.
  8. Zorganizowanie przez pracowników świetlicy szkolnej dnia wspólnego czytania pod nazwą Czytanie łączy pokolenia. Szkoła może zaprosić rodziców i dziadków do wspólnego czytania wybranych pozycji z dostosowaniem do wieku uczniów.
  9. Przygotowanie przez pracowników świetlicy szkolnej opinii na temat pracy z uczniem zdolnym oraz z uczniem mającym trudności w nauce.
  10. Zorganizowanie w ramach tygodnia Polska Złota Jesień, ogólnoszkolnego konkursu na przygotowanie opowiadań/zdjęć/prac plastycznych pt. Jesienny spacer dla uczniów, gdzie wygranego wyłonią uczniowie poprzez głosowanie.

Jest nam bardzo miło poinformować, że nasz wysiłek został uhonorowany Certyfikatem wydanym przez Studium Prawa Europejskiego - organizatora konkursu. Jest to ogromny sukces naszych wychowanków oraz wychowawców świetlicy, którzy z zaangażowaniem realizowali zadania konkursowe.

Zespół Świetlicy

 


 

Wycieczka do Zamku Królewskiego

3 grudnia uczniowie klasy 2a i 2b wybrali się do Zamku królewskiego na lekcję muzealną "Zamek od kuchni, czyli król i jego dwór". Dzieci wcieliły się w postaci z dworu królewskiego, wykonywali różne zadania, dobrze się przy tym bawiąc. Czym się zajmował królewski krawiec, rachmistrz, kucharz, czy strzelec? Jeśli też jesteście ciekawi, to bardzo polecamy wizytę w Zamku Królewskim :)

Tekst i zdjęcia: A.Krzykawa

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wizyta w siedzibie Telewizji Polskiej

25 listopada klasa 5g odwiedziła Telewizję Polską.
Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób powstają nagrania programów telewizyjnych, jak wyglądają sale nagrań i kto pracuje przy tworzeniu materiałów .
Piątoklasiści zasiadali na miejscach znanych komentatorów sportowych takich, jak Włodzimierz Szaranowicz, czy Maciej Kurzajewski.
Spotkali również popularnego aktora i prezenterkę. Na koniec zeszli do Muzeum TVP.

Tekst i zdjęcia: K.Śnieć-Dobrowolska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Sunday the 29th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |