Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Tydzień Integracji

W dniach 13 - 17 kwietnia w naszej szkole odbywał się Tydzień Integracji. Nauczyciele wraz z dziećmi przygotowali zajęcia otwarte, na których można było aktywnie spędzić czas przyglądając się metodom i formom pracy w warunkach klasy integracyjnej.
Więcej informacji o atrakcjach Tygodnia Integracji i zdjęcia można znaleźć w zakładce Oddział Integracyjny – Wydarzenia.

logo

 


 

Kolejowe fascynacje

Podczas zajęć technicznych uczniowie klas 4-6 mieli możliwość zapoznania się z historią kolei i PKP.
Przygotowana makieta przedstawiała modelarstwo kolejowe, różnorodne typy kabin, wagonów i stacji kolejowych.
Najbardziej jednak fascynujące okazało się sterowanie za pomocą tableta. Każdy miał możliwość cyfrowego sterowania różnego typu lokomotywami. Można było dobierać wszystkie możliwe efekty wizualne i dźwiękowe.
Cudami techniki zainteresowani byli nie tylko uczniowie...

Zdjęcia: K. Gajewska-Bereza

 


 

Zbiórka książek

Biblioteka zaprasza do udziału w zbiórce książek dla dzieci i młodzieży.
Czas trwania zbiórki 04.05-31.05.2015r. Więcej informacji o zbiórce książek znajduje się w zakładce Biblioteka - Wydarzenia.

 


 

Konkurs „Za każdy kamień Twój”

W dniu 24 kwietnia 2015roku uczestniczyliśmy w uroczystości rozdania nagród i wyróżnień dla laureatów VII Edycji Miejskiego Konkursu Plastyczno-Multimedialnego „Za każdy kamień Twój”.
Organizatorem Konkursu było Gimnazjum nr 46 im. „Szarych Szeregów” pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu było stworzenie młodzieży okazji do spotkania z bohaterami „Kamieni na szaniec”, żołnierzami z batalionu „Zośka” i „Parasol”, którzy w życie potrafili wcielić dwa wspaniałe ideały: BRATERSTWO I SŁUŻBĘ. Konkurs ten umożliwił w atrakcyjnej formie plastycznej i prezentacji komputerowej przedstawić historię Szarych Szeregów w 75 rocznicę ich powstania.
W konkursie uczestniczyło 135 uczniów z 30 Szkół Podstawowych z Warszawy.
Laureaci z naszej szkoły w konkursie plastycznym:
III miejsce – Natalia Chrzanowska z klasy VI
wyróżnienie – Maja Masiewicz i Izabela Adamowicz z klasy VI
W konkursie multimedialnym:
I miejsce - Julia Rola-Wawrzecka z klasy VI.
Uroczystość zakończył występ laureatów konkursu teatralnego.
Gratulujemy wszystkim laureatom.

Zdjęcia: D. Dziadyk-Szczepińska

 


 

Apel Wiosenno – Wielkanocny

Bardzo radośnie i kolorowo powitaliśmy wiosnę jak również wprowadziliśmy wspaniały przedświąteczny klimat. Klasy II pod opieką swoich Pań przygotowały montaż słowno – muzyczny, z okazji nadejścia Wiosny i Świąt Wielkanocnych. Każda z klas przygotowała krótki występ oraz piosenkę.
Było mam bardzo miło i oczywiście staraliśmy zaprezentować się jak najlepiej.

Zdjęcia: K. Kozaczyńska, K. Szczepańska

 


 

Ogólnopolska Koalicja na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Nasza szkoła przystapiła do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.
Koalicja istnieje przy Polskim Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK). Koalicja jest inicjatywą skupiającą organizacje i instytucje, które podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Jej celem jest jak najszersze upowszechnianie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu przede wszystkim wśród najmłodszych internautów.
Więcej informacji o OKBDI i pozostałych programach znajduje sie na stronie Programu Safer Internet w Polsce.

logo okbdi tekst rgb

 


 

Obchody DNIA ZIEMI

Dnia 22 kwietnia 2015r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w odchodach Światowego Dnia Ziemi.
Dzieci z klasy III c wystawiły inscenizację "Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny". Uczniowie siedmiu klas trzecich, wraz ze swoimi wychowawczyniami, posadzili w szkolnym ogródku kwitnące krzewy hortensji. Działania miały na celu kształtowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów.
Mamy nadzieję, że Święto Ziemi będzie trwać każdego dnia.

Zdjęcia: V. Okrasa

 


 

Park Edukacji i Rozrywki (Farma Iluzji) w Trojanowie

21 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy 4d udali się na wycieczkę klasową do Trojanowa, miejscowości położonej 85 km na południe od Warszawy. Odwiedzili Park Edukacji i Rozrywki nazywany Farmą Iluzji gdzie :
*zwiedzali Muzeum Iluzji oraz Latają Chatę Tajemnic *bawili się przy lewitujących kuleczkach, robili zdjęcia przy głowie na talerzu oraz zaglądali do Studni Nieskończoności
*spacerowali Ścieżką Złudzeń
*szukali rozwiązań zagadki Lewitującego Kranu i przeobrazili się w poszukiwaczy przygód w Wiklinowym Labiryncie
*zadumali się przy Niemożliwym Trójkącie, partyjce Gigantycznych Szachów oraz Mega Chińczyka
*wizytowali przy Meblach Olbrzyma oraz wspólnie budowali z Gigantycznych Klocków
*lewitowali w Tunelu Zapomnienia oraz spacerowali przez Lasek Doświadczeń
*przeżyli przygodę w Zakręconym Domku widząc świat do góry nogami
*odbyli wizytę w mini-zoo, gdzie znajduje się unikatowa Zagroda Króliczków oraz wybieg dla mini-kózek,
*zagubili się w Lustrzanym Labiryncie wraz z jego kolumnadami oraz odbyli wizytę w tajemniczym Ames Roomie.

Świetnie bawili się na karuzeli łańcuchowej, tj. klasycznym urządzeniu lunaparkowym gdzie mieli możliwość poczucia działania siły odśrodkowej w bezpiecznym wymiarze.
Podczas tzw. Laserowej misji, gry rodem z filmów „Mission Impossible”, musieli na czas przedostać się z jednego miejsca laserowego labiryntu do drugiego i z powrotem. Każde dotknięcie laserowej wiązki wiązało się ze stratą cennych sekund.
Główną atrakcją był jednak Grobowiec Faraona, czyli utrzymana w mrocznym klimacie Starożytnego Egiptu interaktywna wystawa. Uczniowie wraz z przewodnikiem wkroczyli do wnętrza grobowca ozdobionego kopiami autentycznych malowideł i reliefów. Podczas wędrówki nie tylko zapoznali się z kulturą i wierzeniami Egipcjan, ale również uczestniczyli w show wzbogaconym o elementy grozy oraz straszenia. Z głośników wydobywała się grobowa muzyka, zaś wewnątrz, oprócz skarbów, kryły się także ruchome szkielety zagubionych poszukiwaczy przygód, pająki oraz posągi bóstw Egiptu.
Punktem kulminacyjnym i sprawiającym najwięcej radości była przejażdżka specjalnie zaprojektowanymi saniami na kołach ze sztywnym dyszlem za traktorem poza terenem Parku.
W ramach czasu wolnego uczniowie bawili się na świeżym powietrzu na polanie piknikowej, w strefie łamigłówek, na drewnianym placu zabaw, boiskach do gier zespołowych oraz na plaży przy Zatoce Piratów, gdzie mogli m.in. wykopać szkielet dinozaura, jak również zrobić sobie zdjęcia z Małą Syrenką.
Na zakończenie odbyło się ognisko, podczas którego wszyscy wymieniali się wrażeniami. Była to dla nich niesamowita przygoda, zwłaszcza, że dopisała pogoda a przede wszystkim nietypowa lekcja pozwalająca zrozumieć pewne prawa fizyki oraz poznać element historii starożytnego Egiptu.

Zdjęcia: A. Kawa

 


 

Zajączek też „scratchy” :-)

W ramach projektu Mistrzowie Kodowania, odbył się konkurs na kartkę animowaną na Święta Wielkanocne wykonaną w scratch-u. Wyróżnienie otrzymała kartka Szymona Herskiego z klasy 6e. 

zajaczek

 


 

Wednesday the 18th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |