Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu to miejsce wyjątkowe, do którego udali się na wycieczkę uczniowie klasy 2d. To tutaj mogli zobaczyć eksponaty należące do kultury ludowej przełomu XIX i XX wieku z Mazowsza północno-zachodniego. Uczniom bardzo spodobał się drewniany kościółek zbudowany w 1744 r., dwór, którego forma architektoniczna odzwierciedla wygląd typowych XIX – wiecznych dworków ziemiańskich. Obok dworu bogatego szlachcica uwagę zwróciły chłopskie chałupy o różnorodnych formach i kształtach, które świadczą o statusie materialnym i społecznym właścicieli. We wsi nie zabrakło szkoły. Jej wystrój i charakter odbiega od dzisiejszej szkoły, dzięki czemu uczniowie mogli zobaczyć jak zmieniła się na przestrzeni lat. W atmosferę  tejże szkoły wprowadza dźwięk ręcznego dzwonka oraz samo wyposażenie izby szkolnej: portrety królów i poetów na ścianach, czarna tablica z zajęczą łapką do wycierania, dyscyplina, katedra  czy ławki z pochylonym blatem. Uczniowie ubrani w fartuszki szkolne poznali dawne przybory szkolne, tj.: tabliczka z rysikiem, bibularz, pióro, kałamarz. Na kartach pracy kaligrafowali litery stalówką oraz gęsim piórem, niejednemu uczniowi przydarzył się złośliwy kleks.
Pobyt w takiej wsi to niezapomniane wrażenia i pamiątka na całe życie.

Zdjęcia: A. Małek

 


 

Zakończenie programu profilaktycznego „Nie pal przy mnie, proszę”

Dziecko rozpoczynające naukę w szkole podstawowej pozostaje wciąż pod dużym wpływem rodziców (opiekunów), ale będąc już uczniem staje się uczestnikiem życia w grupie szkolnych kolegów. Poznaje normy obowiązujące w grupie i zaczyna w niej pełnić określoną rolę. Dziecko spotyka się z uczniami starszymi, których zachowanie może wywoływać zdziwienie, często ciekawi, a nawet imponuje i wywołuje chęć naśladowania. Niestety, oprócz zachowań pozytywnych, dzieci obserwują także zachowania starszych kolegów, które mogą być niewłaściwe, jak np. palenie papierosów. Uczniowie klas młodszych jeszcze nie sięgają po pierwszego papierosa, ale mogą utwierdzić się w przekonaniu, że palenie świadczy o dorosłości oraz pozwala na przynależność do grupy starszych kolegów. Tak wzmacnia się pierwsza faza uzależnienia − przygotowania. Aby poszerzyć informacje na temat zdrowia, kształtować odpowiedzialność za własne zdrowie, uświadomić dzieciom szkodliwość palenia tytoniu, także biernego palenia, wykształcić umiejętność radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą, w roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas drugich wzięli udział w programie profilaktycznym „Nie pal przy mnie, proszę”, którego organizatorem jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna m.st. Warszawy. Zajęcia tematyczne odbywały się raz w miesiącu w formie warsztatów.

 

Zdjęcia: A. Małek

 

 


 

Dzień Dziecka w SP 321

W dniu 1.06. 2016 r. już od rana było słychać w szkole śmiech i okrzyki radości. To nasi uczniowie bawili się na dmuchanej zjeżdżalni, zamku, trampolinie, malowali swoje marzenia, uczestniczyli w zajęciach z harcerzami czy koncercie, podczas którego poznali różne instrumenty strunowe.
Ponadto, tego dnia uczniowie wraz z wychowawcami byli w kinie, teatrze, na lodach i różnych innych wycieczkach.
Życzymy naszym uczniom wielu radości każdego dnia.

Zdjęcia: K. Dzwonowska, W. Pikuła

 


 

Eko-turniej "Leśne potyczki"

31 V 2016 r. na ścieżce przyrodniczo - dydaktycznej w parku leśnym Bemowo odbył się XIII Bemowski Eko-Turniej pod hasłem „Leśne potyczki”.
W konkursie wzięły udział trzyosobowe zespoły uczniów z klas V reprezentujące szkoły podstawowe Dzielnicy Bemowo.
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły:
Anastazja Rekucka
Karena Jarząbek
Krzysztof Liber
zajęli I Miejsce w konkursie, otrzymali puchar oraz dyplom. 
GRATULACJE !!!

Zdjęcia: I. Idzikowska

 


 

Potrafimy liczyć

20 maja w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny „Potrafimy liczyć” dla uczniów klas pierwszych. Celem konkursu było promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki oraz rozwijanie samodzielnego myślenia. Jak się okazuje matematyka nie jest straszna pierwszakom. Laureaci konkursu otrzymali skromne upominki, natomiast wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy.

  • I miejsce - Maciej Hynowski
  • II miejsce - Kacper Pytkowski, Staś Zadworny, Krzyś Szczepankowski, Marcin Iwanicki, Staś Pakulski, Helenka Klepacz
  • III miejsce – Ignacy Zadworny

 

Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje. Życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia: W. Pikuła

 


 

Gala "Warszawa da się lubić"

20.05.2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta gala, której tematem była Warszawa. Podczas uroczystości uczniowie z klasy V i VI przedstawili inscenizację znanej legendy pt. Bazyliszek. Klasa VI E wykonała patriotyczne piosenki związane z Warszawą. Pani wicedyrektor Małgorzata Winczewska wręczyła dyplomy i upominki zwycięzcom oraz wyróżnionym w WARSZAWSKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM pt. Ciekawe obiekty w parkach Warszawy w I edycji: POZNAJEMY WARSZAWĘ. Została również przygotowana wystawa nagrodzonych prac i zdjęcia dotyczące naszych przedsięwzięć związanych z uzyskaniem certyfikatu varsavianistycznej szkoły. Odpowiedzialnymi były panie Agnieszka Kossakowska-Lewaszow, Beata Jankowska.

 

Zdjęcia: B. Jankowska, A. Kossakowska-Lewaszow

 

 


 

NOC BIBLIOTEK w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Bemowo

Plakat 2 Noc Bibliotek 2016 640 x 447

Więcej informacji

 


 

Zakończenie XI Ogólnowarszawskiego Konkursu Wiedzy o Grobie Nieznanego Żołnierza

20 maja 2016r. odbyło się uroczyste zakończenie XI OGÓLNOWARSZAWSKIEGO KONKURSU WIEDZY O GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA w Gimnazjum nr 5 im. Tadeusza Kościuszki. Patronat Honorowy nad tym konkursem sprawuje Prezydent miasta stołecznego Warszawy, Mazowiecki Kurator Oświaty, Ministerstwo Obrony Narodowej i Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych
Nasza uczennica Agnieszka Olejarz z klasy 6c została laureatem III miejsca w konkursie wiedzy o GNŻ, w kategorii fotograficznej. W uroczystości wzięła udział uczennica i organizator szkolnego etapu konkursu o GNŻ Agnieszka Kossakowska – Lewaszow. Nagrody dla laureatów były wręczane przez Prezesa Zarządu Fundacji Grobu Nieznanego Żołnierza płk W. Lisowskiego i przedstawiciela zarządu TPW.

Zdjęcia: A. Kossakowska-Lewaszow

 


 

Scratch Day 2016

13 maja 2016 roku to dzień wyjątkowy!
Niespodziewanie w naszej szkole rozpanoszyły się roboty. Na parterze wejścia strzegł robot stróżujący i nie pozwalał nikomu zbliżać się do siebie. Był może zbyt tchórzliwy jak na strażnika, bo zwykle uciekał, gdy tylko ktoś podszedł za blisko ;-)
Uczniowie klas trzecich, rysowały.. źle mówię... projektowały roboty do prac codziennych. Rysunki z tych projektów widać na zdjęciach.
A uczniowie klas czwartych uczyły programowania w Scratch. Każdy kto tylko chciał mógł wykonać wakacyjną animację i podziwiać kunszt logicznego myślenia oraz zdolności programistycznych młodych adeptów technologii.

 

Natomiast uczniowie klas I-III wykonali plakaty związane ze Scratch, które zaprezentowaliśmy na wystawie.
Drugoklasiści i trzecioklasiści tworzyli projekty oraz animacje, które umieszczali w przygotowanym z tej okazji Studio Scratch.
Podczas Dnia Scratch, który obchodziliśmy u nas w szkole przez cały tydzień, uczniowie klas I-III oglądali różnorodne animacje i projekty, w których nurkowali pod wodą, bawili się w chowanego, zbierali jabłka, łowili ryby, pokonywali labirynty, rozwiązywali zagadki polonistyczne i matematyczne aby dostać się do skarbu.
Wszyscy mieli wiele radości, bardzo przeżywali i emocjonowali się przy rozwiązywaniu zadań.
Uczestnicy Scratch Day 2016 otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zdjęcia: D. Dziadyk-Szczepińska, J. Szaciłło, K. Dzwonowska

 


 

Wyniki konkursu piosenki dziecięcej

WYNIKI DZIELNICOWEGO KONKURSU PIOSENKI DZIECIĘCEJ:

kategoria uczniów klas V i VI

I miejsce: Amelia Zduńczyk (SP 321)
wyróżnienie: Antonina Krakowian (SP 321)

kategoria uczniów klas I-IV

I miejsce: Martyna Mikołajczak (SP 316)
II miejsce: Zuzanna Brudniak (SP 341)
III miejsce: Tola Bańkowska (SP 350)
wyróżnienie: Aleksandra Mucha i Amelia Sarniak (SP 321)

Wszystkim Laureatom gratulujemy :)

 


 

Friday the 19th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |