Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Harmonogram Dnia Dobrego Jedzenia

"Wiwat owoce i warzywa, wiwat woda niegazowana"

(zapoznaj się z planem dnia)

 

Więcej informacji o konkursach w tym dniu - w zakładce KONKURSY/14LISTOPAD

 


 

Szkolna Wyprzedaż Garażowa

W sobotę 18 października 2014 roku w naszej szkole odbyła się I Szkolna Wyprzedaż Garażowa zorganizowana przez Radę Rodziców i Dyrekcję. Uczniowie wraz z rodzicami mogli sprzedać/kupić różne przedmioty: przez dzieci zrobione bransoletki i breloczki z gumek, bukiety z liści, zabawki, gry, puzzle, karty z piłkarzami, biżuterię, ubrania oraz wiele, wiele innych rzeczy. Dzieci budowały zamki i dinozaury z klocków Lego, a także grały w przestrzenną-planszową grę sportową. Natomiast w kawiarence można było zjeść pyszne ciasta przygotowane przez rodziców naszych uczniów. Szkolną Wyprzedaż odwiedził burmistrz Bemowa, pan Krzysztof Strzałkowski wraz ze współpracownikami.

Zdjęcia: K. Dzwonowska

 


 

Szkoła przetrwania

W październiku uczniowie klas 4d i 4h udali się na wycieczkę do miejscowości Wilga, położonej 50 km od Warszawy, gdzie posmakowali samodzielności, umiejętności radzenia sobie w terenie oraz przetrwania w warunkach polowych.
Podczas pięciogodzinnych zajęć z instruktorami uczyli się:

  • posługiwania kompasem, marszu na azymut, odczytywania znaków topograficznych oraz posługiwania się mapą,
  • podstawowych węzłów,
  • jak bezpiecznie rozpalić ognisko i przyrządzić na nim traperską grzankę oraz wybudować w lesie schronienie (szałas),
  • szyfrowania wiadomości, odczytywania listów, nadawania komunikatów przez krótkofalówkę oraz przy użyciu chorągiewek.

 

Na strzelnicy strzelali do celu z  broni ASG na kulki. Każdy uczeń miał możliwość oddania 20 strzałów. Najwięcej celnych strzałów oddał Przemysław Cabaj z klasy 4d.
Na zakończenie odbyło się ognisko, podczas którego uczniowie wymieniali się wrażeniami. Była to da nich niesamowita szkoła przetrwania, nietypowa lekcja radzenia sobie w terenie, a bawili się przy tym naprawdę świetnie, co widać na zdjęciach.

 


 

Światowy Dzień Drzewa

W dniu 10 października 2014 roku z okazji ŚWIATOWEGO DNIA DRZEWA uczniowie z klas IIa i IIb posadzili na terenie szkoły dwa drzewa.

 


 

Jesienne Haiku klasy 3e

Jesienny czas sprzyja pisaniu wierszu. Zapraszamy do zapoznania się z twórczością uczniów.

 


 

Odwiedziny u strażaków

16 października 2014 roku uczniowie klasy 1b odwiedzili straż pożarną. Dzieci miały okazję poznać pracę strażaka, obejrzeć samochody, sprzęt oraz zwiedzić całą jednostkę.

 


 

Wymiana zagraniczna: Polska - Malezja

W 2014 r. nawiązaliśmy kontakt ze szkołą w Melace (Malezja). „Sacred Heart” to szkoła podstawowa skierowana tylko do dziewcząt. Placówka jest nastawiona na edukację w duchu trzech religii: chrześcijaństwa, islamu oraz buddyzmu. Uczniowie szkoły pochodzą nie tylko z Malezji, ale również z Portugalii i Włoch. Mimo różnic wynikających z pochodzenia, nauka odbywa się w dwóch oficjalnych językach: malezyjskim i angielskim.
Naszym celem jest wymiana listów i pocztówek między uczniami klas 4, a uczniami tamtejszej szkoły. Mamy nadzieję, że wymiana uskuteczni zdolności językowych naszych uczniów, a także pozwoli im dostrzec zalety nauki języka angielskiego.
Koordynator programu: Małgorzata Chmiel

 


 

Debata - Prawa Człowieka

29 października 2014r uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Kossakowskiej-Lewaszow i p. Danuty Dziadyk-Szczepińskiej wzięli udział w debacie poświęconej prawom człowieka, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 341 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie. Podczas debaty uczestnicy odpowiadali na wiele pytań dotyczących znajomości praw człowieka i dziecka. Pani Dyrektor SP341 Małgorzata Gawrjołek przeczytała list od Rzecznika Praw Dziecka skierowany do uczestników spotkania. Podczas dyskusji wyświetlane były prezentacje multimedialne stworzone wcześniej w ramach konkursu. Ich tematyka związana była również z prawami człowieka i dziecka. Jedna z prezentacji stworzona została przez ucznia naszej szkoły Pawła Rachockiego, który zajął II miejsce. Uroczystość zakończyła się wręczeniem przez p. Dyrektor, przedstawicielkę Kuratorium Oświaty i Burmistrza gminy Bemowo, nagród za najlepsze prace konkursowe.

 

 

 


 

Plakat - Zbieramy nakrętki

plakatnakretki

 


 

Monday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |