Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Współpraca z Instytutem Badań Edukacyjnych

W naszej szkole od 23.02 2015r będzie realizowany nowatorski pilotażowy projekt Instytutu Badań Edukacyjnych „Rozpoznanie umiejętności i zdolności dzieci na starcie szkolnym – PIERWSZOKLASIŚCI 2014”. Projekt polega na badaniu, które zostanie przeprowadzone przez dyplomowanego psychologa z uczniami dwóch klas pierwszych. Każde dziecko uczestniczące w projekcie zostanie zaproszone na dwa spotkania z psychologiem, gdzie będzie proszone o wykonanie różnych zadań mających charakter gier i zabaw. W badaniu zostaną zastosowane m.in. nowoczesne narzędzia diagnostyczne, takie jak Skale Inteligencji i Rozwoju IDS, Test Umiejętności na Starcie Szkolnym (TUNSS) oraz Test Pamięci Roboczej (TPR), oba z wykorzystaniem tabletu. Szczegółowe informacje zostaną przekazane poprzez dziennik elektroniczny.

pierwszoklasisci badanie

 


 

Bemowskie Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

11 lutego 2015r. o godz. 11.00 w sali widowiskowej ArtBemu, podczas Bemowskich Obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu dla Szkół Podstawowych, wręczone zostały nagrody laureatom konkursu plastycznego i multimedialnego. Miło nam poinformować, że w konkursie Bezpieczna przygoda z Internetem uczennica klasy 5 naszej szkoły Alicja Janusz zajęła I miejsce. Wyróżnienia otrzymali również Bartosz Warda z klasy 5 i Amelia Kwiatkowska z klasy 4. Uroczystość wręczenia nagród laureatom uświetniły występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 82, która była organizatorem tego przedsięwzięcia. Gratulujemy zwycięzcom i nauczycielom zajęć komputerowych przygotowującym uczniów oraz życzymy dalszych sukcesów :)

Zdjęcia: D. Dziadyk-Szczepińska

 


 

Przygotowania do balu karnawałowego

Już za chwilę, za momencik ... wielki bal :)

Zdjęcia: K. Dzwonowska

 


 

Wizyta policjantów

Dnia 6 lutego 2015 r. do naszej szkoły wkroczyło dwóch policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Cel wizyty był przyjemny i bardzo pouczający. Warszawscy funkcjonariusze przypomnieli uczniom klas II na czym polega praca policjanta oraz jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie poruszać się po drodze.

Zdjęcia: U. Pyzik

 


 

Stanowisko ws. wszawicy

Stanowisko Departamentu Matki i Dziecka Ministerstwa Zdrowia, w sprawie zapobiegania i zwalczania wszawicy - tekst oświadczenia

 


 

Bezpieczne ferie

W ostatnim dniu przed feriami zimowymi, w szkole odbyły się apele związane z bezpieczeństwem podczas ferii. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów i szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Zapraszamy do zapoznania się z broszurą Bezpieczna Woda, następnie proponujemy rozwiązać quiz Bezpieczny Stok.

bezpstok

Zdjęcia: K. Dzwonowska

Źródła:
Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji
Bezpiecznie na stoku

 


 

Informacja z Poradni PP

Informacje dla rodziców z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej - orzeczenia

Rekrutacja dzieci do oddziałów integracyjnych w przedszkolach i szkołach - list ws. orzeczeń

 


 

Życzenia świąteczne - 2014

zyczenia2014

 


 

Przegląd kolęd i pastorałek

19 grudnia 2014 roku klasy II spotkały się na „Przeglądzie kolęd i pastorałek”. Wszyscy uczniowie z zaangażowaniem przedstawili krótką część artystyczną. Donośny i piękny dźwięk kolęd oraz pastorałek rozbrzmiewał w szkole, w tym ostatnim, przedświątecznym dniu.

Zdjęcia: rodzice uczniów kl. IId

 


 

Kolędowe spotkanie klas I

19 grudnia 2014 roku odbyło się kolędowe spotkanie klas pierwszych. Każda klasa przygotowała krótką część artystyczną. Razem śpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy.
Wśród radosnych śpiewów i życzeń nie zapomnieliśmy o przypomnieniu zasad bezpiecznego wypoczynku.

Zdjęcia: K. Dzwonowska

 


 

Monday the 21st. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |