Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy „Wars i Sawa”

Bardzo miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy „Wars i Sawa”. 23 października uczniowie pod opieką nauczycieli odebrali w Centrum Nauki Kopernik powyższe wyróżnienie.
Certyfikat jest potwierdzeniem, że nasza szkoła wspiera uczniów zdolnych i realizuje innowacyjne programy. Naszym celem jest zapewnienie warunków, które sprzyjają rozwijaniu zainteresowań i talentów, podnoszenie efektów kształcenia oraz dowartościowanie uczniów uważanych dotąd za słabszych. Dowodem tego jest oczywiście nie tylko otrzymanie Certyfikatu, ale także liczne osiągnięcia w olimpiadach i konkursach.

Tekst: W.Pikuła

Zdjęcia: D.Dziadyk-Szczepińska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wyprzedaż Garażowa, 21.10.2017 r.

W sobotę, 21.10.2017 r., odbyła się w naszej szkole IV edycja Wyprzedaży Garażowej zorganizowanej przez Radę Rodziców SP 321.
Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Rodzice, uczniowie, a także osoby z zewnątrz, sprzedawali i kupowali różne towary: książki, zabawki, gry planszowe, biżuterię, breloczki, ubrania i wiele innych przedmiotów.
W kawiarence można było zjeść pyszne ciasta, ciasteczka, babeczki oraz zupę pomidorową. Dochód z kawiarenki zostanie przekazany na cel wybrany przez Radę Rodziców.

Tekst i zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Masłocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dzień Edukacji Narodowej, 2017 r.

Z okazji Święta Nauczycieli i Pracowników Szkoły uczniowie klasy 5b zaprezentowali zabawny i kolorowy występ. Wierszowane i muzyczno-taneczne podziękowania za cierpliwą pracę przyjęte zostały gromkimi brawami. W chłodny październikowy dzień rozgrzały gorące rytmy samby w wykonaniu naszych uczniów. Radość tego dnia została dopełniona nagrodami przyznanymi przez Dyrektora i słodkim poczęstunkiem.
Wszystkiego najlepszego!

Tekst: A.Jabłonowska

Zdjęcia: M.Miedziewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Przyjaciele zwierząt

Wszystkie klasy trzecie uczestniczyły w spotkaniu ze strażnikiem miejskim, który poprowadził w naszej szkole zajęcia pt. „Przyjaciele zwierząt”. Na postawie prezentacji multimedialnej uczniowie poznali historię żółwia stepowego Marcina, dowiedzieli się czym różni się myśliwy od kłusownika, kto to jest przemytnik oraz na czym polega i jak wygląda przewóz zwierząt. Wspólnie zastanawiali się jakie zagrożenie niesie przewóz zwierząt egzotycznych. 

Tekst i zdjęcia: W.Pikuła

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dlaczego warto czytać?

Noblistka Wisława Szymborska powiedziała, że czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. Człowiek z Książką jest wolny. Przynajmniej na tyle, na ile wolnym być można. Czytanie jest głównym źródłem wiedzy o świecie, a także głównym źródłem rozwoju kompetencji językowych, przede wszystkim słownika ucznia.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką Cała Polska Czyta Dzieciom

Tekst: A.Warda

 


 

Wyprzedaż Garażowa 2017 r.

Regulamin Wyprzedaży Garażowej

 


 

Certyfikat Mistrzowie Kodowania

Nasza szkoła otrzymała certyfikat za aktywne uczestnictwo w IV edycji programu Mistrzowie Kodowania.
Artykuł na stronie Mistrzów Kodowania opisujący zajęcia przeprowadzone w minionym roku szkolnym - link

 


 

Wyniki zbiórki makulatury

Szanowni Państwo,
zebraliśmy 4020 kg makulatury.
Zwycięska klasa 2 D za zebranie 684,87 kg, zgodnie z tradycją, otrzyma bilety do kina.
Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę i zapraszamy do udziału w kolejnej akcji, którą planujemy przeprowadzić w kwietniu 2018 roku.

Lista klas - link

Tekst: K.Gajewska-Bereza

 


 

Krajowa Odznaka Jakości za wzorowo przeprowadzony projekt eTwinning

W dniu 3 X 2017 r. nasza szkoła otrzymała Krajową Odznakę Jakości za wzorowo przeprowadzony projekt eTwinning.
Odznaka ta przyznawana jest przez Narodowe Biuro Kontaktowe Programu eTwinning tym szkołom, których praca w ramach partnerstwa międzynarodowego uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju. Odznaka jest uznaniem pracy i publicznym potwierdzeniem zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.
Dziękuję za pomoc w uzyskaniu odznaki w szczególności uczniom klas: 6E, 6F, 7B, 7E oraz Martynie Pyciarz z klasy 6A.
Certyfikat dla szkoły - link

Tekst: M.Miętus

 


 

Europejski Dzień Języków, 2017 r.

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku i jest świętowany we wszystkich krajach europejskich. Głównym założeniem tego święta jest promowanie bogactwa kulturowego Europy oraz motywowanie do nauki języków obcych. Nasi uczniowie z klas 3-7, pod opieką nauczycieli języków obcych, przygotowali apel mający na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu. Zaprezentowali hymn Unii Europejskiej, piosenki, wiersze, rymowanki, łamańce językowe, przysłowia i krótkie dialogi w kilku językach, głównie w języku angielskim, niemieckim, francuskim i polskim. Szczególną uwagę zwrócono na umiejętności uczniowie klas siódmych, którzy dopiero w tym roku rozpoczęli naukę języka niemieckiego. Elementy zabawy, ćwiczenia interaktywne i quizy uatrakcyjniły lekcje języków obcych. Uczniowie przygotowali flagi wybranych przez siebie państw oraz plakaty. Życzymy Wszystkim wytrwałości w nauce języków obcych.

Tekst: B.Maciejewska

Zdjęcia: B.Maciejewska, H.Kęczkowska, M.Śliwowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Saturday the 24th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |