Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Dyżury wakacyjne oddziałów przedszkolnych oraz Lato w mieście 2017

Szanowni Państwo, w zakładce "Lato w mieście" znajdują się informacje o dyżurach wakacyjnych dla oddziałów przedszkolnych oraz o programie "Lato w mieście" (możliwość pobrania karty kwalifikacyjnej na zajęcia "Lato w mieście").

 


 

Wyniki Dzielnicowego Konkursu Plastycznego „Kolorowa podróż po Europie”

Szanowni Państwo,
z przyjemnością podajemy listę laureatów Dzielnicowego Konkursu Plastycznego „Kolorowa podróż po Europie” organizowanego przez świetlicę szkolną w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Warszawie.
Jednym z wielu motywów przyświecających organizatorom konkursu było propagowanie wiedzy nt. Unii Europejskiej, tolerancji dla różnorodności oraz wzbogacanie wiedzy dzieci nt. kultury i sztuki krajów europejskich.
Napłynęło wiele ciekawych prac, spośród których Komisja Konkursowa wybrała i nagrodziła następujące osoby - LISTA LAUREATÓW.
Podsumowanie konkursu, wręczenie laureatom dyplomów i nagród odbędzie się zgodnie z Regulaminem Konkursu 11.05.2017 o godz. 14.00 w siedzibie organizatora konkursu.
Jednocześnie informujemy, że z powodu braku zgłoszeń, które w czasie regulaminowym nie wpłynęły do organizatora, Konkurs Wiedzy został zawieszony.
Gratulujemy wszystkich nagrodzonym i bardzo dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu.
Organizatorzy konkursu:
Marzena Bobin, Emilia Moszyńska - Świetlica szkolna w SP nr 321 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Warszawie.

 


 

Klasa 2e i 2f w stolarni Pinokio

25 kwietnia drugoklasiści wybrali się z wizytą do Pana Andrzeja Bartonia – stolarza ze Słomczyna. Wprowadził on dzieci w świat obróbki drewna. Zaprezentował współczesne urządzenia, których używają stolarze. W trosce o bezpieczeństwo każde dziecko otrzymało okulary ochronne oraz specjalne nauszniki. Nie zabrakło także lekcji o gatunkach drewna oraz zabaw na świeżym powietrzu. Na zakończenie zajęć dzieci samodzielnie wykonały pracę pamiątkową, którą zabrały do swoich domów. Wycieczka do stolarni okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzieci wróciły bardzo zadowolone.

Zdjęcia: W.Pikuła

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Rekonstrukcja historyczna

20 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacji patriotycznej przeprowadzone przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej "Śródmieście". Spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas 6, poświęcone było Powstaniu Warszawskiemu. Dzieci poznały zwyczaje wojskowe, umundurowanie oraz uzbrojenie powstańców.
Organizatorem zajęć była Rada Rodziców SP 321.

Zdjęcia: B.Jankowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Super Trójka”

5 kwietnia 2017 odbył się finał 13 edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Super Trójka”. W rozwiązywaniu najtrudniejszych zadań matematycznych rywalizowały zespoły trzecioklasistów z ośmiu szkół podstawowych z Bemowa.

  • I miejsce: drużyna z SP82 z kl. 3b w składzie: Dariusz Strus, Hubert Kowalski i Jan Sarnecki
  • II miejsce: drużyna z SP357 z kl. 3d w składzie: Piotr Muras, Marcin Dragan i Adam Pelc
  • III miejsce dwie drużyny: drużyna z SP301 z kl. 3a w składzie: Filip Stachelek, Roksana Dolecka i Filip Czarnecki oraz drużyna z SP306 z kl. 3a: Oliwia Jaroniec, Julia Kwiatkowska i Antoni Łukawski.

Drużyna z naszej szkoły, uczniowie 3f: Maciej Urbański, Zuzanna Jaroszek i Kacper Mandziuk zajęli szóste miejsce. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!

Chciałyśmy podziękować za pomoc w organizacji konkursu Panu dyrektorowi SP321 Włodzimierzowi Skarzyńskiemu, z-cy dyrektora p. Katarzynie Sawickiej, p. Lucynie Hilla, p. Marii Wołowiec, p.  Agnieszce Uklei, p. Agnieszce Bała, p. Małgorzacie Hojda, p. Gabrieli Wójcik, p. Agnieszce Małek, wychowawczyniom i koordynatorkom konkursu z bemowskich szkół podstawowych, Radzie Rodziców przy ZSP nr 7 oraz pracownikom administracji SP 321.

Zdjęcia: P.Hilla-Wszołek

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

"Rowerowy Maj"

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła bierze udział w Kampanii "Rowerowy Maj" organizowanej przez Zarząd Dróg Miejskich Miasta Stołecznego Warszawy.

Akcja rozpoczyna się 4 maja i trwa do 31 maja 2017 r.
Kierowana jest do uczniów i pracowników naszej szkoły. Ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia, zrównoważoną mobilność i popularyzację roweru jako środka transportu miejskiego.

Zasady są bardzo proste: każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły na rowerze, otrzyma dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego specjalnego dzienniczka rowerowego, a drugą na klasowy plakat "Rowerowy Maj". Liczą się także inne środki transportu na kółkach, ale bez silnika, na przykład hulajnogi lub rolki.

Formuła kampanii przewiduje nagrody dla trzech najlepszych szkół w Warszawie: m.in. budowę zadaszonego parkingu rowerowego, mobilne miasteczko ruchu drogowego czy rowery. Najlepsze klasy otrzymają wejściówki do instytucji kultury, sportu lub nauki, a uczniowie - akcesoria rowerowe.

Nasza szkoła otrzymała od Zarządu Dróg Miejskich stojaki rowerowe, które są już zamontowane przy wejściu do placówki i czekają na nasze rowery i hulajnogi.

W ramach programu dla uczniów zostały również przeprowadzone warsztaty „Rowerowy Maj”.
22 kwietnia w ramach inauguracji kampanii rowerowych organizatorzy zapraszają na wspólny przejazd ulicami Warszawy.

Prosimy o zapoznanie się z załącznikami i regulaminem akcji.

Koordynator klas 0-3 p. Paulina Pikulińska
Koordynator klas 4-6 p. Katarzyna Gajewska-Bereza

Załączniki:

 

Tekst: K.Gajewska-Bereza

Zdjęcia: K.Gajewska-Bereza, K.Dzwonowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wars i Sawa - certyfikat dla SP321

 


 

Wielkanoc, 2017 r.

 

"Wielkanoc" 

W sobotę, z samego ranka
do koszyczka włożę baranka,
kurczaczka, zajączka, kilka pisanek
i od razu weselszy będzie poranek.

Mama sól i pieprz spakuje,
Tata chlebek i chrzan - nic się nie zmarnuje.

To wszystko zostanie w Kościele poświęcone
i w Niedzielę Wielkanocną ze smakiem zjedzone.

Potem dzieci wybiorą się na czekoladowych jajek szukanie.
W śmigus-dyngus zorganizują wodą polewanie.

Tyle zabawy, tyle radości!
Niech w naszych domach miłość zagości!
Niech te pachnące wiosną święta,
każdy z nas na długo zapamięta.

Autor: Aleksandra Milner  

 


 

Lekcja żywej biologii

Pod koniec marca w naszej szkole odbyła się lekcja żywej biologii. W dwóch spotkaniach uczestniczyli zainteresowani uczniowie z klas 4-6. Tematem przewodnim spotkań były  gady (boa tęczowy, pyton tygrysi) oraz pająki. Dzieci również miały możliwość zobaczyć skorpiona, należącego do gromady pajęczaków. Zajęcia były prowadzone przez specjalistów: arachnologa i herpetologa i składały się z trzech części. Najpierw uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi informacjami na temat budowy ciała, trybu życia, sposobu odżywiania oraz rozmnażania się tych zwierząt. Następnie dzieci w bezpośrednim kontakcie ze zwierzętami mogły skonfrontować zdobytą wiedzę odnośnie pokrycia ciała pająków, skóry węży czy sposobu poruszania się dzięki skurczom mięśni. Na koniec uczniowie mieli czas na zadawanie pytań. Całość spotkania dostarczyła niezapomnianych wrażeń i emocji wśród uczniów, a pamiątkowe zdjęcia uwieczniły te niezwykłe wydarzenie.

Zdjęcia: I.Idzikowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wiosenny apel

Wiosna to upragniona pora roku. Z jej nadejścia wszyscy się cieszą. Uczniowie klasy 3 b i 3 d postanowili podzielić się tą radością i przygotowali apel, który miał być odpowiedzią na pytanie „Czy wiosna już do nas przyszła?” Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie klas trzecich.

Zdjęcia: G.Wójcik, A.Małek

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Friday the 17th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |