Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Jesienne Haiku klasy 3e

Jesienny czas sprzyja pisaniu wierszu. Zapraszamy do zapoznania się z twórczością uczniów.

 


 

Odwiedziny u strażaków

16 października 2014 roku uczniowie klasy 1b odwiedzili straż pożarną. Dzieci miały okazję poznać pracę strażaka, obejrzeć samochody, sprzęt oraz zwiedzić całą jednostkę.

 


 

Wymiana zagraniczna: Polska - Malezja

W 2014 r. nawiązaliśmy kontakt ze szkołą w Melace (Malezja). „Sacred Heart” to szkoła podstawowa skierowana tylko do dziewcząt. Placówka jest nastawiona na edukację w duchu trzech religii: chrześcijaństwa, islamu oraz buddyzmu. Uczniowie szkoły pochodzą nie tylko z Malezji, ale również z Portugalii i Włoch. Mimo różnic wynikających z pochodzenia, nauka odbywa się w dwóch oficjalnych językach: malezyjskim i angielskim.
Naszym celem jest wymiana listów i pocztówek między uczniami klas 4, a uczniami tamtejszej szkoły. Mamy nadzieję, że wymiana uskuteczni zdolności językowych naszych uczniów, a także pozwoli im dostrzec zalety nauki języka angielskiego.
Koordynator programu: Małgorzata Chmiel

 


 

Debata - Prawa Człowieka

29 października 2014r uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Kossakowskiej-Lewaszow i p. Danuty Dziadyk-Szczepińskiej wzięli udział w debacie poświęconej prawom człowieka, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 341 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie. Podczas debaty uczestnicy odpowiadali na wiele pytań dotyczących znajomości praw człowieka i dziecka. Pani Dyrektor SP341 Małgorzata Gawrjołek przeczytała list od Rzecznika Praw Dziecka skierowany do uczestników spotkania. Podczas dyskusji wyświetlane były prezentacje multimedialne stworzone wcześniej w ramach konkursu. Ich tematyka związana była również z prawami człowieka i dziecka. Jedna z prezentacji stworzona została przez ucznia naszej szkoły Pawła Rachockiego, który zajął II miejsce. Uroczystość zakończyła się wręczeniem przez p. Dyrektor, przedstawicielkę Kuratorium Oświaty i Burmistrza gminy Bemowo, nagród za najlepsze prace konkursowe.

 

 

 


 

Plakat - Zbieramy nakrętki

plakatnakretki

 


 

Ślubowanie klas pierwszych

 


 

III FINAŁ KONKURSU RECYTATORSKIEGO PT. "WIERSZOWISKO"

W związku z obchodami Święta Komisji Edukacji Narodowej, 16 października (czwartek), w naszym przedszkolu odbył się już po raz trzeci WIELKI FINAŁ KONKURSU RECYTATORSKIEGO - "WIERSZOWISKO". W konkursie brały udział dzieci 4-5 letnie. W tym roku po raz pierwszy w tej imprezie wzięli udział starsi koledzy i koleżanki z grup zerowych. Laureaci wyłonieni podczas eliminacji grupowych zaprezentowali swój kunszt recytatorski na forum całego przedszkola.Dzieci z zapałem deklamowały wiersze znane i te mniej popularne a publiczność dopingowała swoich faworytów. Nie bez powodu Rada Pedagogiczna zdecydowała się zorganizować właśnie taki konkurs. Jego forma pozwala na realizację marzeń artystycznych dzieci, pomagając w odkrywaniu ich zdolności i wrażliwości na otaczający świat i ludzi, a także pozwala poznać nowych twórców i ich dzieła. Zwycięzcami okazali się wszyscy - dzieci z dumą odebrały z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy. Ostatnim elementem uroczystości było wręczenie nagród dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi.

Anna Kwiatkowska

nauczyciel gr. IV

 


 

23.10.2014r. godz.12:00 - Konkurs ortograficzny

Zapraszamy rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie ortograficznym organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji przez Poradnię Psychologiczną-pedagogiczną nr 20.

Pokażmy naszym dzieciom i uczniom, że wspieramy ich w trudnej sztuce opanowania poprawnej pisowni ortograficznej.
 
 

 
 

Wycieczka do Ośrodka EDEMED

26 IX 2014 r. uczniowie klasy 2d i 2g były na wycieczce w Wymysłach koło Pomiechówka w ośrodku EDEMED „Wielki rwetes dziś u Basi…”

Podczas warsztatów dzieci poznały sposoby przetwarzania jesiennych warzyw i owoców. Samodzielnie, pod kontrolą instruktorów, przygotowały ciasto ze śliwkami, obierały i tarły na tarce marchew, szatkowały kapustę, kisiły kapustę oraz ogórki.

Miały też możliwość karmienia zwierząt gospodarskich oraz zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci wróciły zadowolone, bogatsze o przebyte doświadczenia, o czym świadczą zdjęcia.

Wychowawca 2d – Urszula Pyzik

Wychowawca 2g – Anna Masłocha (na wycieczce w zastępstwie była p. Małgorzata Lipska)

Zdjęcia: M. Lipska

 

 


 

 

Monday the 21st. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |