Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Dyktando o Pióro Burmistrza Bemowa

Za nami obchody Świadomości Dysleksji w dzielnicy Bemowo. Nasza szkoła mocno zaznaczyła swój udział w uroczystościach. Przedstawiciele szkoły brali udział w pracach komisji konkursowych. Najważniejszymi wydarzeniami było dyktando dla dyslektyków klas 5-6. Naszą szkołę reprezentowali: Adrian Abramczyk, Jakub Makowski, Alicja Balcerzak, Natalia Jędrzejewska i Agnieszka Tratkiewicz. Walka toczyła się o pióro burmistrza Bemowa. Jak się okazało uczennica naszej szkoły pokonała wszystkich uczestników. Gratulację dla Natalii Jędrzejewskiej i pozostałych uczniów. Podczas uroczystości i dyktanda dla dorosłych, w którym uczestniczyli nauczyciele naszej szkoły, Natalia odebrała nagrodę. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Zdjęcia: A. Kołakowska

 


 

Tydzień zdrowego chleba na zakwasie, 16-23.10.2015

Za nami obchody Tygodnia zdrowego chleba. Od piątku, 16 października w całej szkole roznosił się zapach ziaren i pieczywa, który towarzyszył nam przez cały tydzień.
Przygotowania do obchodów rozpoczęły się dużo wcześniej. Uczniowie mieli możliwość zmierzyć się w licznych konkursach zarówno artystycznych jak i literackich, indywidualnie, grupowo a nawet całymi klasami. Wyniki zorganizowanych w tym okresie konkursów znajdują się pod tym linkiem - kliknij.
Szkolne korytarze wypełniły mandale wykonane przez dzieci klas I-III z ziaren oraz plakaty chleba ze znanymi przysłowiami o pieczywie. W holu głównym oraz w filii mogliśmy zapoznać się ze zdjęciami przedstawiającymi historię chleba, ilustracjami piekarni i młynów. Dużą popularnością cieszyła się wystawa „Od ziarenka do bochenka”. Uczniowie mogli zobaczyć, poczuć i posmakować różnych ziaren, z których powstaje pieczywo. W bibliotece mogliśmy podziwiać stare książki kucharskie, a także zapoznać się z rodzinnymi przepisami kucharskimi, pisanymi jeszcze przez nasze babcie i mamy.
Dopełnieniem całej dekoracji była wystawa pieczywa, której zapach roznosił się po całej szkole. Dla miłośników fotografii przygotowana była makieta piekarza. Uczniowie mogli choć na chwilę poczuć się jak prawdziwy piekarz.
W filii naszej szkoły, oprócz tych wszystkich atrakcji, uczniowie podczas przerw lekcyjnych, podziwiali zdjęcia związane z wyrobem chleba.
W czasie lekcji wszyscy uczniowie zarówno starsi jak i młodsi zapoznali się z ciężką pracą rolnika, młynarza i piekarza, poznali wartości odżywcze chleba i zasady dotyczące zdrowego odżywiania. Niektóre lekcje poprowadzone zostały przy stołach z ziarnami. Dodatkowo klasa IIe wraz z wychowawczynią piekła chleb. Dzieci w strojach piekarza wspólnie przygotowały składniki, wyrobiły ciasto i upiekły chleb. Uwieńczeniem całej pracy była wspólna degustacja pieczywa z różnymi przetworami.
We wtorek, 20 października odbyło się uroczyste otwarcie sklepiku ze zdrową żywnością. Sklepik otrzymał nazwę wymyśloną przez uczennicę klasy IV „Przekąskowo”.
Po uroczystościach związanych z otwarciem sklepiku, uczniowie zostali zaproszeni na spotkanie z piekarzem, który odpowiadał na pytania dzieci dotyczące wyrobu, historii i tajników powstawania chleba.
Na koniec dnia Samorząd Szkolny zaprosił całą społeczność szkolną do degustacji zdrowego chleba.
Obchody Tygodnia zdrowego chleba na zakwasie w naszej szkole były bardzo owocne i zarówno rodzice jak i uczniowie mogli go poczuć, zobaczyć i posmakować.

Wszystkie zdjęcia z obchodów Tygodnia zdrowego chleba na zakwasie dostępne są na stronie z Galerią Zdjęć.

Przedsięwzięcie przygotował zespół do spraw promocji szkoły. W organizację obchodów włączyła się cała społeczność szkolna, uczniowie, nauczyciele, wychowawcy, świetlica.
Dziękujemy za pomoc: K. Dzwonowska, A. Kołakowska, A. Warda

Zdjęcia: A. Bała, P. Bobin, K. Kozaczyńska, K. Szczepańska, J. Kostewicz, A. Górecka, M. Karkocha, K. Dzwonowska, A. Kołakowska, A. Warda

 


 

Ślubowanie

Pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami. 21 października 2015 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Zgodnie z tradycją wszyscy uczniowie musieli wykazać się odpowiednią wiedzą, którą zdobyli przez pierwsze tygodnie nauki. Wspólnie odpowiadali na pytania zadane przez nauczyciela oraz śpiewali piosenki. Następnie Panie Dyrektor uroczyście pasowały uczniów, którzy ślubowali „być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły”. Na zakończenie wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne. Ku zaskoczeniu wszystkich starsi uczniowie na powitanie młodszych kolegów przygotowali  również część artystyczną w postaci śpiewu i tańców. Dzięki nim pierwszoklasiści zrozumieli, że nasza szkoła to miejsce gdzie nie tylko będą się uczyć, ale także rozwijać swoje zainteresowania i talenty.

Zdjęcia: rodzice uczniów klas I

 


 

Europejski Tydzień Kodowania w SP 321

W dniach 10-18 października 2015 roku ochodzony był Europejski Tydzień Kodowania. Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów.
Uczniowie klas III, IV i V tworzyli na lekcjach i zajęciach dodatkowych własne interaktywne animacje w Scratchu oraz grupa uczniów z klas VI prezentowała na przerwach wykonanego i oprogramowanego przez siebie robota.
Natomiast uczniowie klas I - III podczas Zajęć Komputerowych pisali swoje pierwsze linie kodu z Angry Birds oraz tworzyli proste gry z Flappy. Rozwiązywali również zadania wykonane w Sctrach.
Więcej informacji o Europejskim Tygodniu Kodowania można znaleźć na stronie projektu codeweek.eu

2015 6 tydzienkodowania

Zdjęcia: D. Dziadyk-Szczepińska, K. Dzwonowska

 


 

Harmonogram obchodów Tygodnia Chleba

W dniach 16 - 23 października w naszej szkole organizowany jest Tydzień Chleba.
Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do włączenia się w akcję. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń.

 


 

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

W środę 14 października 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Były życzenia, podziękowania i wspólnie świętowanie. Klasa Vf przygotowała przedstawienie, podczas którego można było usłyszeć piosenkę o tym, że najlepsza na Bemowie jest szkoła 321! Samorząd Uczniowski obdarował Panią Dyrektor ogromnym bukietem. Wszyscy nauczyciele otrzymali też ręcznie wykonane krepinowe róże, do których dołączono karteczki z życzeniami.

Zdjęcia: M. Miedziewska

 


 

Wizyta w Centrum Weterana

Dnia 12 października uczniowie klasy III d odwiedzili Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa . Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których dowiedziały się po co żołnierze jeżdżą na misje, jak wygląda życie żołnierza na misji oraz w jakich najważniejszych operacjach uczestniczyło Wojsko Polskie. Trzecioklasiści zwiedzili także Salę Tradycji, gdzie mogli m.in. zobaczyć snajpera w maskałacie, przymierzyć hełm oraz kamizelkę żołnierza. Na zakończenie dzieci oddały hołd poległym żołnierzom, składając wiązankę pod Pomnikiem oraz zapalając znicz pod Ścianą Pamięci. Ta żywa lekcja patriotyzmu, pełna nowych doświadczeń, wiadomości oraz upominków na długo zagości uczniom w pamięci.
Za wspaniałą lekcję dziękujemy serdecznie pracownikom Centrum Weterana!

Zdjęcia: pracownik Centrum Weterana

 


 

Tydzień dysleksji w naszej szkole

Za nami obchody Tygodnia Świadomości Dysleksji, które w tym roku obchodzone były pod hasłem „Mogę. Umiem. Potrafię!”. W naszej szkole dużo się działo i każdy znalazł coś dla siebie. Zarówno dyslektycy jak i pozostali uczniowie mieli możliwość zmierzyć się z własnymi słabościami i pokazać w czym są dobrzy. Nie zabrakło również atrakcji dla rodziców, którzy w tym roku odgrywali bardzo ważną rolę podczas wspólnego dyktanda z dziećmi.​​​​​​ Więcej informacji o obchodach Tygodnia Świadomości Dysleksji znajduje się w zakładce Program - Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją.

Zdjęcia: A. Kołakowska

 


 

Zbiórka makulatury - wrzesień 2015

Zebraliśmy 2700 kg makulatury. Zwycięska klasa 3G uzbierała 473,98 kg.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i pomoc w akcji i zapraszamy do następnej, która odbędzie się w kwietniu 2016 r.
Lista klas, które wzięły udział w akcji zbierania makulatury

Zdjęcia: K. Dzwonowska

 


 

Sunday the 12th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |