Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Lekcja żywej historii

17 września 2015 r.  uczniowie klasy 6 c i 6 f pod opieką wychowawców: p. Małgorzaty Hojdy i Anny Jabłonowskiej oraz nauczycielki historii Agnieszki Kossakowskiej – Lewaszow, uczestniczyli w niepowtarzalnej lekcji żywej historii.  
Zajęcia zostały zorganizowane w Sali Sesji Urzędu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.
Specjalnym gościem był Pan dr inż. Zdzisław Kondras ps. "Komar." Zdzisław Kondras był oficerem ds. specjalnych poruczeń I Rejonu VII Obwodu „Obroża” Armii Krajowej (2. Batalion, pluton 717), wcześniej członkiem Służby Zwycięstwu Polsce i Związku Walki Zbrojnej, uczestnikiem Powstania Warszawskiego i   więźniem  obozu przejściowego Durchgangslager Schneidemühl w Pile.
Kombatant  opowiedział  uczniom szkół bemowskich o swoich przeżyciach wojennych i podzielił się refleksjami na temat powstania warszawskiego. Na koniec prelekcji otrzymaliśmy wykonaną współcześnie odznakę VII Obwodu AK, w którym walczył  p. dr Z. Kondras.  
Podczas lekcji żywej historii wystąpiła również Grupa Rekonstrukcyjno - Filmowa Bemowo. Uczniowie zapoznali się z umundurowaniem i bronią powstańca warszawskiego innych żołnierzy z czasów II wojny świtowej. Młodzież z wielkim zainteresowaniem oglądała historyczne sylwetki żołnierzy.
Na koniec zajęć uczniowie mogli samodzielnie wykonać znak Polski Walczącej oraz otrzymali polskie flagi.

Zdjęcia: A.Kossakowska-Lewaszow

 


 

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W naszej szkole po raz drugi obchodzimy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym roku dzięki inspiracji wypowiedzią czternastoletniego chłopca prowadzi nas hasło „Mogę, Umiem, Potrafię”.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem działań w naszej szkole.

Szczególnie zachęcamy wszystkich rodziców, dziadków, ciocie i babcie do wzięcia udziału we wspólnym dyktandzie z uczniami, które odbędzie się 8 października o godzinie 18 w naszej szkole. Pokażmy naszym dzieciom, że my dorośli nie boimy się ortografii i potrafimy się nią bawić.

Aby przybliżyć Państwu tematykę dysleksji zapraszamy do zapoznania się ważnymi informacjami na ten temat.

 

Więcej informacji o projekcie "Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją" znajduje się w zakładce Program/Projekt 2015/2016.

 

tydziendysleksji

 


 

Europejski Dzień Języków

W 2001 roku Rada Europy ogłosiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.
W naszej szkole to święto obchodziliśmy w ubiegły piątek. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie poznawali elementy kultury, historii i obyczajowości państw europejskich. Ponadto wykonali flagi oraz czapeczki z motywem Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie klas 4-6 mogli również sprawdzić swoją wiedzę o językach podczas quizu językowego.
Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie eTwinning – „Exchanging cards for the European Day of Languages”. Uczniowie wykonują tradycyjne kartki oraz  e-kartki adresowane do partnerskich szkół z Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Finlandii, Rumuni, Czech, Litwy oraz Włoch.

Zdjęcia: M. Kotańska, B. Maciejewska, E. Leończyk, M. Szymaniak

 


 

Bezpłatne szkolenie dla rodziców: "Jak pomóc uczniom w nauce czytania?"

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla rodziców: "Jak pomóc uczniom w nauce czytania?" 
Więcej informacji w zakładce Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna - Ogłoszenia

 


 

Tydzień chleba w naszej szkole

W dniach 16 - 23 października w naszej szkole organizowany jest Tydzień Chleba.
Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do włączenia się w akcję. Przygotowaliśmy wiele fajnych atrakcji, wydarzeń. Każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegółowy harm100 8753onogram obchodów już wkrótce. 

A już teraz zapraszamy rodziców i uczniów do włączenia się w zbiórkę starych książek kucharskich. Jeśli w Państwa biblioteczkach domowych znajdują się ciekawe przepisy, receptury kucharskie zachęcamy do podzielenia się nimi z innymi. Książki prosimy przynosić do biblioteki szkolnej do 13 października. Po obchodach wszystko zwrócimy (prosimy podpisać książki ołówkiem).
Uczniowie mają możliwość wykazać się zdolnościami plastycznymi. Organizujemy konkurs plastyczny dotyczący zdrowego żywienia, wartości chleba. Prace można wykonać różnymi technikami w dowolnym formacie. Prace proszę składać do 9 października u pani Małgorzaty Przewłockiej. Więcej informacji o konkursach znajduje się w zakładce Konkursy Szkolne Tydzień Chleba

 


 

Zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia

W zakładce Rok szkolny 2015/2016 - Zajęcia pozalekcyjne znajduje się informacja dla uczniów o zajęciach rozwijających zainteresowania i uzdolnienia.

 


 

Zebranie z rodzicami

Szanowni Państwo,
w dniu 9 września 2015 r. o godzinie 18:00 odbędą się zebrania rodziców klas 1-3.
Podczas zebrania rodzice klas 1 otrzymają loginy i hasła do logowania się do dziennika lekcyjnego.

Kalendarz zebrań

 


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września 2015 roku w sali gimnastycznej:

  • Klasy IV-VI godz. 9.00
  • Klasy II-III godz. 10.00
  • Klasy I godz. 11.00
  • Oddziały przedszkolne godz.12.00

 

W dniu 1 września o godzinie 11.30 ksiądz probocz zaprasza do kościoła na mszę świętą z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

 


 

Podręczniki w roku szkolnym 2015/2016

Wykaz podręczników obowiązujących od roku szkolnego 2015/2016

 


 

Sunday the 12th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |