Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Wymiana zagraniczna: Polska - Malezja

W 2014 r. nawiązaliśmy kontakt ze szkołą w Melace (Malezja). „Sacred Heart” to szkoła podstawowa skierowana tylko do dziewcząt. Placówka jest nastawiona na edukację w duchu trzech religii: chrześcijaństwa, islamu oraz buddyzmu. Uczniowie szkoły pochodzą nie tylko z Malezji, ale również z Portugalii i Włoch. Mimo różnic wynikających z pochodzenia, nauka odbywa się w dwóch oficjalnych językach: malezyjskim i angielskim.
Naszym celem jest wymiana listów i pocztówek między uczniami klas 4, a uczniami tamtejszej szkoły. Mamy nadzieję, że wymiana uskuteczni zdolności językowych naszych uczniów, a także pozwoli im dostrzec zalety nauki języka angielskiego.
Koordynator programu: Małgorzata Chmiel

 


 

Debata - Prawa Człowieka

29 października 2014r uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Kossakowskiej-Lewaszow i p. Danuty Dziadyk-Szczepińskiej wzięli udział w debacie poświęconej prawom człowieka, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 341 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie. Podczas debaty uczestnicy odpowiadali na wiele pytań dotyczących znajomości praw człowieka i dziecka. Pani Dyrektor SP341 Małgorzata Gawrjołek przeczytała list od Rzecznika Praw Dziecka skierowany do uczestników spotkania. Podczas dyskusji wyświetlane były prezentacje multimedialne stworzone wcześniej w ramach konkursu. Ich tematyka związana była również z prawami człowieka i dziecka. Jedna z prezentacji stworzona została przez ucznia naszej szkoły Pawła Rachockiego, który zajął II miejsce. Uroczystość zakończyła się wręczeniem przez p. Dyrektor, przedstawicielkę Kuratorium Oświaty i Burmistrza gminy Bemowo, nagród za najlepsze prace konkursowe.

 

 

 


 

Plakat - Zbieramy nakrętki

plakatnakretki

 


 

Ślubowanie klas pierwszych

 


 

III FINAŁ KONKURSU RECYTATORSKIEGO PT. "WIERSZOWISKO"

W związku z obchodami Święta Komisji Edukacji Narodowej, 16 października (czwartek), w naszym przedszkolu odbył się już po raz trzeci WIELKI FINAŁ KONKURSU RECYTATORSKIEGO - "WIERSZOWISKO". W konkursie brały udział dzieci 4-5 letnie. W tym roku po raz pierwszy w tej imprezie wzięli udział starsi koledzy i koleżanki z grup zerowych. Laureaci wyłonieni podczas eliminacji grupowych zaprezentowali swój kunszt recytatorski na forum całego przedszkola.Dzieci z zapałem deklamowały wiersze znane i te mniej popularne a publiczność dopingowała swoich faworytów. Nie bez powodu Rada Pedagogiczna zdecydowała się zorganizować właśnie taki konkurs. Jego forma pozwala na realizację marzeń artystycznych dzieci, pomagając w odkrywaniu ich zdolności i wrażliwości na otaczający świat i ludzi, a także pozwala poznać nowych twórców i ich dzieła. Zwycięzcami okazali się wszyscy - dzieci z dumą odebrały z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy. Ostatnim elementem uroczystości było wręczenie nagród dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi.

Anna Kwiatkowska

nauczyciel gr. IV

 


 

23.10.2014r. godz.12:00 - Konkurs ortograficzny

Zapraszamy rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie ortograficznym organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji przez Poradnię Psychologiczną-pedagogiczną nr 20.

Pokażmy naszym dzieciom i uczniom, że wspieramy ich w trudnej sztuce opanowania poprawnej pisowni ortograficznej.
 
 

 
 

Wycieczka do Ośrodka EDEMED

26 IX 2014 r. uczniowie klasy 2d i 2g były na wycieczce w Wymysłach koło Pomiechówka w ośrodku EDEMED „Wielki rwetes dziś u Basi…”

Podczas warsztatów dzieci poznały sposoby przetwarzania jesiennych warzyw i owoców. Samodzielnie, pod kontrolą instruktorów, przygotowały ciasto ze śliwkami, obierały i tarły na tarce marchew, szatkowały kapustę, kisiły kapustę oraz ogórki.

Miały też możliwość karmienia zwierząt gospodarskich oraz zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci wróciły zadowolone, bogatsze o przebyte doświadczenia, o czym świadczą zdjęcia.

Wychowawca 2d – Urszula Pyzik

Wychowawca 2g – Anna Masłocha (na wycieczce w zastępstwie była p. Małgorzata Lipska)

Zdjęcia: M. Lipska

 

 


 

 

Bemowskie Sztafetowe Biegi Przełajowe

We wtorek 30.09.2014 Nasza szkoła zajęła 1 miejsce w Bemowskich Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasza drużyna startowała w następującym składzie:

1. Budkowska Wiktoria 6a

2. Baran Karolina 6a

3. Kempa Ola 6a

4. Kazimierczak Weronika 6d

5. Świerkot Marta 6b

6. Baraniak Zuzia 6e

7. Bosnovic Natalka 6e

8. Kowalczyk Julka 5c

9. Malinowska Ula 5d

10. Kulis Zuzia 5c

11. Życzyńska Natalka 4c

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za udany start w Mistrzostwach Warszawy!

 


 

Wirtualne sprzątanie lasu

W ramach sprzątania świata, pierwsze klasy (a szczególnie sześciolatki) na zajęciach komputerowych sprzątały wirtualnie las.


 

Akcja charytatywna "Pomóż zwierzakom"

 

pies

 

Biblioteki (główna i w filii) wraz z wolontariatem i samorządem szkolnym zapraszają do wzięcia udziału w akcji charytatywnej "Pomóż zwierzakom"
Będzie ona trwać od 22 września do 03 października 2014 roku.
Zbieramy dary dla schroniska zwierząt w Józefowie k/Legionowa.
Potrzebne są m.in.:
- karma mokra dla szczeniąt i kotów
- koce, ręczniki, prześcieradła
- garnki i miski
- obroże

Dary można przynosić do obu bibliotek w godz.:
- biblioteka główna -  8.00-15.00
- biblioteka w filii - 7.30-14.00

 


Planowane dostarczenie zebranych darów do schroniska -04.10.2014 r. w dniu Światowego Dnia Zwierząt.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji.

 


 

Saturday the 24th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |