Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Wyprawka pierwszoklasisty

Pierwszy rok w szkole to ważny czas dla dziecka. Odpowiedni tornister i wyprawka ułatwią wywiązywanie się z codziennych obowiązków. Mogą mieć one wpływ na to, że uczeń będzie miał pozytywne bądź negatywne skojarzenia związane ze szkołą. Dla rodziców i nauczycieli priorytetową sprawą jest dbałość o zdrowie dziecka. Szkoła nasza uczestniczy w programie ministerialnym „Lekki tornister”.
Specjaliści zalecają, by plecak łącznie z jego zawartością nie przekraczał wagi 3-5 kilogramów czyli 10% wagi dziecka. Cała jego budowa powinna zapewniać równomierne rozłożenie masy plecaka na kręgosłupie dziecka. Ważny jest mocny system regulacji długości szelek (same szelki powinny być szerokie), dzięki któremu można dostosować ich długość i nie będą się przesuwać w trakcie użytkowania.. Funkcjonalny plecak/tornister zawiera usztywniany tył, kilka przegródek, by móc lepiej zorganizować materiały szkolne, uchwyt do powieszenia pod ławką oraz fragmenty odblaskowe. Śniadanie i picie powinny znajdować się w oddzielnej przegródce. Wielkość plecaka musi być dopasowana do wieku i wysokości dziecka. U młodszych dzieci, powinien wisieć pod małą ławeczką i nie przeszkadzać w zabawie i chodzeniu po klasie. W plecaku należy nosić tylko rzeczy niezbędne do zajęć szkolnych, a rodzice systematycznie powinni sprawdzać zawartość tornistrów swoich pociech, by ograniczać rzeczy niepotrzebne.
W klasach 1 – 3 plecak na kółkach jest nieprzydatny, ponieważ uczniowie mają swoje szafki na podręczniki i nie przemieszczają się między salami. Plecak na kółkach jest długi, ciężki i stanowi problem przy chodzeniu po schodach do szatni lub na piętro (po schodach dzieci niosą plecak w jednej ręce i idąc parami obijają sobie nogi).
Do przydatnych akcesoriów należy szczelne, lekkie pudełko na drugie śniadanie oraz zakręcana butelka lub bidon, do którego można nalać domową herbatę, wodę lub naturalny sok. Dodatkowo niezbędny jest worek na strój gimnastyczny oraz worek na obuwie zamienne. Obuwie zmienne uczniowie zostawiają w swoich szafeczkach, a wyposażając dziecko w worek na obuwie trzeba pamiętać o zmieszczeniu kozaczków w sezonie zimowym. Tak wyposażony młody uczeń może śmiało ruszać do szkoły.

Podstawowa wyprawka do pierwszej klasy 2015/2016 (szczegóły będą ustalane z wychowawcą na pierwszym zebraniu): 

 1. Zeszyt 16- kartkowy w 3 linie
 2. Zeszyt 16 - kartkowy w kratkę (matematyka)
 3. Zeszyt 16 kartkowy w kratkę (dzienniczek) z wpisanymi na pierwszej stronie danymi: imię i nazwisko dziecka, klasa, numer sali lekcyjnej, sali świetlicy, nazwiska wychowawców, wszystkie możliwe telefony kontaktowe z zaznaczeniem do kogo, w późniejszym czasie plan lekcji oraz zajęć dodatkowych.
 4. Blok rysunkowy kolorowy 1szt., blok techniczny kolorowy 1szt, blok techniczny biały 2szt
 5. Farby plakatowe 6-8 kolorów + 2 pędzle /cienki i gruby/ (podpisane i mieszczące się do pudełka z farbami)
 6. Kubek na wodę (podpisany)
 7. Plastelina 6- 8 kolorów (podpisana)
 8. Kredki (podpisane) 12 podstawowych kolorów nie więcej (mogą być kredki świecowe bambino)
 9. Przybory wyposażenia piórnika: 3 ołówki, kredki ołówkowe 4 kolory, gumka, temperówka z pojemniczkiem, klej w sztyfcie, linijka, dobrze tnące nożyczki z zaokrąglonymi czubkami (dla dzieci leworęcznych - specjalne nożyczki)
 10. Strój na wf /czarne spodenki nie krępujące ruchów, biała koszulka i białe skarpetki, obuwie na gumowej podeszwie/
 11. Patyczki do liczenia

Bardzo prosimy o podpisanie wszystkich rzeczy dziecka.
Wychowawcy klas I

 


 

Wakacje 2015

Życzymy uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, słonecznych i bezpiecznych wakacji, wielu wspaniałych przygód oraz szczęśliwego powrotu do szkoły :)

Administratorzy strony

Broszura o bezpieczeństwie nad wodą
Film "Bezpieczne przebywanie na akwenach śródlądowych i korzystanie ze sportów wodnych"

 

 


 

Dyżur wakacyjny w SP nr 321

Poniżej znajdują się informacje dotyczące dyżuru letniego w SP nr 321.

 


 

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Szanowni Państwo,
uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się wg. podanego harmonogramu:

1. 25 czerwca g.18.00 - uroczystość zakończenia roku dla klas VI

2. 26 czerwca uroczystość zakończenia roku dla klas:

 • godz. 9.00 - klasy IV-V
 • godz. 10.30- klasy II- III
 • godz. 12.00- klasy 0-I

 


 

Śpiewogra

19 czerwca uczniowie klasy III a wystawili inscenizację – śpiewogrę „Czarownice, duchy, zmory i inne potwory czyli nasza klasa”. Muzyczna opowieść o nie zawsze fajnych „szkolnych czarach”, ale przede wszystkim o potrzebie dobroci i przyjaźni. Tym przedstawieniem dzieci pożegnały I etap edukacji szkolnej i swoją wychowawczynię - Marię Lewandowską.
„Jest nas w szkole zgrana paka, choć jest inny każdy z nas
Dla każdego tu dzieciaka, nasza to najlepsza z klas”

Zdjęcia: rodzice uczniów kl. IIIa

 


 

Konkurs plastyczny "Szkoła marzeń" - wizyta w Senacie

Dwudziestego drugiego maja 2015 roku odbył się finał konkursu plastycznego „Szkoła marzeń” zorganizowany dla dzieci i młodzieży przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci.
W konkursie wzięło udział 7,500 uczniów z całej Polski. Dziewięćdziesięciu jeden parlamentarzystów wybrało do drugiego etapu 662 prace, z których wyłoniono laureatów konkursu. Z naszej szkoły spośród 19 prac wyróżniono pracę ucznia klasy IV Jakuba Grześkowiaka. Oprócz naszego laureata zaproszono do Senatu pięciu uczniów z naszej szkoły.
Podczas uroczystości w Sali Kolumnowej Senatu, finalistów powitał wicemarszałek Jan Wyrowiński. Wiceminister edukacji narodowej Urszula Augustyn dziękowała rodzicom i nauczycielom, że potrafili pokierować swoimi dziećmi i zachęcić je do udziału w konkursie. Jak mówiła, życie bez marzeń byłoby smutne. Dziękując za te marzenia podkreśliła, że dzięki nim Polska szkoła będzie lepsza, mądrzejsza, bliższa wyobrażeniom uczniów.
Podczas uroczystości przedstawiciele ambasad Iranu, Łotwy, Słowenii mówili o systemach szkolnictwa w swoich krajach.
Po części oficjalnej zostaliśmy zaproszeni do zwiedzania Sejmu i Senatu oraz zaproszono nas na obiad do Restauracji Sejmowej.
Duże zainteresowanie i radość wśród naszych uczniów wzbudziła możliwość wcielenia się w role senatorów, na specjalnie przygotowanym głosowaniu.
Odpowiadając na kilka pytań dotyczących szkoły uczniowie mogli indywidualnie głosować wciskając odpowiedni przycisk za, przeciw, wstrzymuję się.
Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.
Wszystkim laureatom i uczestnikom spotkania z okazji konkursu plastycznego „Szkoła marzeń” gratulujemy wyróżnienia. Wierzymy, że dzięki takim inicjatywom polska szkoła spełni oczekiwania uczniów, rodziców i nauczycieli.

Zdjęcia: M. Przewłocka

 


 

Jubileusz

Jubileusz 30-lecia Szkoły Podstawowej nr 321 i Przedszkola nr 389 już za nami ...

Kopia P6101931 

Zapraszamy do galerii zdjęć w zakładce O szkole - Jubileusz - XXX-lecie

 


 

Kiermasz Używanych Podręczników

Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami na Kiermasz Używanych Podręczników.
W poniedziałek 22 czerwca od godziny 16.00 do 18.00 odbędzie się na patio w naszej szkole Kiermasz Używanych Podręczników. Podczas kiermaszu zostaną udostępnione stanowiska gdzie wszyscy chętni będą mogli kupić lub sprzedać używane podręczniki . Ceny ustalają sprzedawcy. Zapraszamy chętnych do sprzedaży i kupna książek wraz z rodzicami. Każda książka powinna być opatrzona ceną.
Prosimy o właściwe przygotowanie podręczników do sprzedaży (zdjęcie starych okładek, wymazanie gumką popisanych stron i dołączenie kartki z ceną).
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Odpowiedzialni: Agnieszka Kossakowska–Lewaszow, Marta Kotańska

PROCEDURA OBROTU UŻYWANYMI PODRĘCZNIKAMI

 • Używane podręczniki mogą sprzedać uczniowie klas V i VI, a kupić uczniowie obecnych klas IV i V za zgodą rodziców (opiekunów).
 • Nie sprzedajemy ćwiczeń.
 • Podręczniki przeznaczone do sprzedaży wyceniają uczniowie wraz z rodzicami. Przy wycenie należy wziąć pod uwagę stan podręcznika. Cena nie może przekraczać 70% wartości nowego podręcznika.
 • Każdy uczeń przed sprzedażą i zakupem podręczników jest zobowiązany do zapoznania się ze szkolnym zestawem podręczników obowiązujących w kolejnym roku szkolnym (spis będzie dostępny również podczas trwania kiermaszu).
 • Szkoła nie pośredniczy w ewentualnych reklamacjach.

 

Szkolny wykaz podręczników dla oddziałów przedszkolnych

Szkolny wykaz podręczników dla klas 3, klas 5, klas 6

Szkolny wykaz podręczników z religii

 


 

Zapisy do świetlicy na rok 2015/2016

Szanowni Państwo,
karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej dla nowoprzyjetych dzieci kl. 0 i kl. I można pobrać w sekretariacie szkoły oraz na portierni.
Dla przyszłorocznych klas II, III, IV - u wychowawców świetlicy.

 


 

Dzień Dziecka - My dzieci chcemy się śmiać

1 czerwca pani Maria Wasiura zorganizowała wraz ze swoją klasą IIe - apel z okazji Dnia Dziecka pod hasłem: My dzieci chcemy się śmiać. W apelu tym wzięły również udział cztery klasy II.
Każda klasa prezentowała stroje z różnych stron świata i piosenki. Dzieci z kl. IIg i IIa pod kierunkiem pani Zofii Marks zagrały na dzwonkach kilka klasycznych utworów i dziecięcych piosenek.

Zdjęcia: K. Dzwonowska, U. Pyzik

 


 

Sunday the 12th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |