Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Ogólnopolska Koalicja na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Nasza szkoła przystapiła do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.
Koalicja istnieje przy Polskim Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK). Koalicja jest inicjatywą skupiającą organizacje i instytucje, które podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Jej celem jest jak najszersze upowszechnianie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu przede wszystkim wśród najmłodszych internautów.
Więcej informacji o OKBDI i pozostałych programach znajduje sie na stronie Programu Safer Internet w Polsce.

logo okbdi tekst rgb

 


 

Obchody DNIA ZIEMI

Dnia 22 kwietnia 2015r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w odchodach Światowego Dnia Ziemi.
Dzieci z klasy III c wystawiły inscenizację "Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny". Uczniowie siedmiu klas trzecich, wraz ze swoimi wychowawczyniami, posadzili w szkolnym ogródku kwitnące krzewy hortensji. Działania miały na celu kształtowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów.
Mamy nadzieję, że Święto Ziemi będzie trwać każdego dnia.

Zdjęcia: V. Okrasa

 


 

Park Edukacji i Rozrywki (Farma Iluzji) w Trojanowie

21 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy 4d udali się na wycieczkę klasową do Trojanowa, miejscowości położonej 85 km na południe od Warszawy. Odwiedzili Park Edukacji i Rozrywki nazywany Farmą Iluzji gdzie :
*zwiedzali Muzeum Iluzji oraz Latają Chatę Tajemnic *bawili się przy lewitujących kuleczkach, robili zdjęcia przy głowie na talerzu oraz zaglądali do Studni Nieskończoności
*spacerowali Ścieżką Złudzeń
*szukali rozwiązań zagadki Lewitującego Kranu i przeobrazili się w poszukiwaczy przygód w Wiklinowym Labiryncie
*zadumali się przy Niemożliwym Trójkącie, partyjce Gigantycznych Szachów oraz Mega Chińczyka
*wizytowali przy Meblach Olbrzyma oraz wspólnie budowali z Gigantycznych Klocków
*lewitowali w Tunelu Zapomnienia oraz spacerowali przez Lasek Doświadczeń
*przeżyli przygodę w Zakręconym Domku widząc świat do góry nogami
*odbyli wizytę w mini-zoo, gdzie znajduje się unikatowa Zagroda Króliczków oraz wybieg dla mini-kózek,
*zagubili się w Lustrzanym Labiryncie wraz z jego kolumnadami oraz odbyli wizytę w tajemniczym Ames Roomie.

Świetnie bawili się na karuzeli łańcuchowej, tj. klasycznym urządzeniu lunaparkowym gdzie mieli możliwość poczucia działania siły odśrodkowej w bezpiecznym wymiarze.
Podczas tzw. Laserowej misji, gry rodem z filmów „Mission Impossible”, musieli na czas przedostać się z jednego miejsca laserowego labiryntu do drugiego i z powrotem. Każde dotknięcie laserowej wiązki wiązało się ze stratą cennych sekund.
Główną atrakcją był jednak Grobowiec Faraona, czyli utrzymana w mrocznym klimacie Starożytnego Egiptu interaktywna wystawa. Uczniowie wraz z przewodnikiem wkroczyli do wnętrza grobowca ozdobionego kopiami autentycznych malowideł i reliefów. Podczas wędrówki nie tylko zapoznali się z kulturą i wierzeniami Egipcjan, ale również uczestniczyli w show wzbogaconym o elementy grozy oraz straszenia. Z głośników wydobywała się grobowa muzyka, zaś wewnątrz, oprócz skarbów, kryły się także ruchome szkielety zagubionych poszukiwaczy przygód, pająki oraz posągi bóstw Egiptu.
Punktem kulminacyjnym i sprawiającym najwięcej radości była przejażdżka specjalnie zaprojektowanymi saniami na kołach ze sztywnym dyszlem za traktorem poza terenem Parku.
W ramach czasu wolnego uczniowie bawili się na świeżym powietrzu na polanie piknikowej, w strefie łamigłówek, na drewnianym placu zabaw, boiskach do gier zespołowych oraz na plaży przy Zatoce Piratów, gdzie mogli m.in. wykopać szkielet dinozaura, jak również zrobić sobie zdjęcia z Małą Syrenką.
Na zakończenie odbyło się ognisko, podczas którego wszyscy wymieniali się wrażeniami. Była to dla nich niesamowita przygoda, zwłaszcza, że dopisała pogoda a przede wszystkim nietypowa lekcja pozwalająca zrozumieć pewne prawa fizyki oraz poznać element historii starożytnego Egiptu.

Zdjęcia: A. Kawa

 


 

Zajączek też „scratchy” :-)

W ramach projektu Mistrzowie Kodowania, odbył się konkurs na kartkę animowaną na Święta Wielkanocne wykonaną w scratch-u. Wyróżnienie otrzymała kartka Szymona Herskiego z klasy 6e. 

zajaczek

 


 

Tydzień Integracji "Blisko siebie"

W dniach 13 - 17 kwietnia 2015r. zapraszamy na Tydzień Integracji „BLISKO SIEBIE”
Tydzień, w którym rozmawiać będziemy o życiu, uczuciach, marzeniach i relacjach bez barier. Wraz z naszymi uczniami spróbujemy spojrzeć na zjawisko dyskryminacji i wykluczenia z nieco innej perspektywy i na lekcjach otwartych znaleźć sposoby radzenia sobie z nimi.
Spotkania umożliwią Państwu zapoznanie się prowadzonymi w placówce formami edukacji i metodami budowania prawidłowych relacji pomiędzy dziećmi ze szczególnym uwzględnieniem ich odmienności.
Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń.

t1 

 


 

Nauczyciele dzielą się wiedzą

Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w Przeglądzie Dobrych Praktyk Edukacyjnych "Razem Ciekawiej" organizowanym przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.
W ramach tej inicjatywy nauczycielki naszej szkoły Pani Agnieszka Kossakowska oraz Pani Marta Kotańska nie tylko przeprowadziły lekcję modelową według autorskiego scenariusza "Wprowadzenie do Dwujęzyczności - Polska w Unii Europejskiej" ale również miały możliwość uczestniczenia w lekcjach modelowych innych nauczycieli szkół warszawskich.
Głównym celem lekcji było przybliżenie idei przynależności Polski do Wspólnoty Europejskiej. Towarzyszyło temu między innymi poszerzenie zakresu słownictwa związanego z tą tematyką, praca w grupie, wykorzystanie TIK w celu wyszukiwania informacji potrzebnych do stworzenia plakatów informacyjnych. Nie zabrakło też czasu na chwilę zabawy w formie quizu podsumowującego zdobytą wiedzę. Uczniowie biorący udział w lekcji pokazowej wykazali się dużym zaangażowaniem, umiejętnością pracy w grupie, pomysłowością w prezentowaniu swoich prac oraz oczywiście świetną znajomością języka angielskiego.
Lekcję obserwowała Pani Dyrektor Jolanta Kubalska, doradca metodyczny m.st. Warszawy w zakresie informatyki oraz ośmiu nauczycieli szkół warszawskich. Spotkanie to było wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń, szczególnie w kwestii dwujęzyczności oraz wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych na lekcjach. Więcej informacji na stronie projektu.

Zdjęcia: doradca metodyczny m.st. Warszawy

 


 

Podziękowania - Wymień elektroodpady na terapie

Klasa I b i II c pragnie serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w akcję „Wymień elektroodpady na terapie”. Dochód ze zbiórki elektroodpadów zostanie przeznaczony na rzecz terapii dzieci z autyzmem prowadzonej w Ośrodkach Fundacji Synapsis.
Wychowawcy kl. I b G. Wójcik oraz II c K. Szczepańska i K. Kozaczyńska

elektoodpady

 


 

Zbieraj z klasą

Projekt zbiórki baterii „Zbieraj z klasą” skierowany jest do placówek oświatowych. Celem projektu jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zbiórki zużytych baterii i akumulatorów. Zużyte baterie i akumulatory przenośne, które są przeznaczone do używania w telefonach przenośnych, komputerach przenośnych, elektronarzędziach bezprzewodowych, zabawkach i sprzęcie gospodarstwa domowego, mogą być bez trudności przenoszone.
Baterie można przynosić do sali 014. Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie!

ulotka

 


 

Akcja Nakrętka

Akcja NAKRĘTKA ma charakter charytatywny i adresowana jest do wszystkich uczniów. Celem akcji jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym. Zbieramy nakrętki pochodzące z różnych opakowań spożywczych, także
chemicznych. Wszystkie nakrętki przekazujemy Żoliborskiemu Stowarzyszeniu Dom Rodzina Człowiek. Zachęcamy wszystkich do pomocy innym.

plakat 1

plakat 2

 


 

Monday the 1st. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |