Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Akcja Nakrętka

Akcja NAKRĘTKA ma charakter charytatywny i adresowana jest do wszystkich uczniów. Celem akcji jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym. Zbieramy nakrętki pochodzące z różnych opakowań spożywczych, także
chemicznych. Wszystkie nakrętki przekazujemy Żoliborskiemu Stowarzyszeniu Dom Rodzina Człowiek. Zachęcamy wszystkich do pomocy innym.

plakat 1

plakat 2

 


 

Wiosenny korowód

„…Przyjdź wiosenko nasza miła, bo już zima się skończyła...” – te słowa rozbrzmiewały na terenie szkoły w dniu 20 marca. Uczniowie kilku klas drugich w pięknych, kolorowych strojach, instrumentami w dłoniach i uśmiechem na twarzy witali wiosnę.

Zdjęcia: U. Pyzik

 


 

Podziękowania z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”  Jan Paweł II

Te słowa odzwierciedlają czyny uczniów, którzy włączyli się w akcję zorganizowaną przez klasy II d i II g. Dary zostały zbierane dla wychowanków Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Gostyninie. Wszystkim zaangażowanym składamy serdeczne podziękowania.
Wychowawcy kl. II d U. Pyzik oraz II g A. Masłocha

dom1 dom2

Zdjęcia: U. Pyzik 


 


 

Happening "Zielono mi"

W poniedziałek 23 marca uczniowie klas III i z klasy II g ogłosili, że wiosna na dobre rozgościła się nie tylko w przyrodzie, ale zawitała też do naszej szkoły.
Korowód wiosennie ubranych dzieci (dziewczęta i Panie wychowawczynie w wiankach, chłopcy w zielonych czapkach) wędrował szkolnymi korytarzami śpiewając:
„Wiosna, słoneczne idą dni.
Wiosna, zielono w głowie mi.
Wiosna, wreszcie wiosna!
Ciesz się i Ty!”
Dzieci zrobiły sobie także pamiątkowe zdjęcia przy stojącej na schodach kukle PANI WIOSNY. W ramach happeningu posadzono przed szkołą żółte bratki.
Z wiosennymi pozdrowieniami Maria Lewandowska.

Zdjęcia: rodzice uczniów kl.IIIa

 


 

Zbiórka płyt CD/DVD

Zapraszamy się do włączenia w akcję zbiórki płyt CD/DVD - więcej informacji

 


 

Tydzień Mózgu

Tydzień Mózgu jest coroczną akcją edukacyjną, która ma na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu i układzie nerwowym oraz jego działaniu w normie i patologii.
Jest to impreza naukowa organizowana od 15 lat z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Badań Układu Nerwowego i Stowarzyszenia na Rzecz Krzewienia Wiedzy o Mózgu DANA, a wspierana przez Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie.
W naszej szkole Tydzień Mózgu obchodzony jest po raz pierwszy.
W akcję zaangażowały się dzieci z klas 1-3 na zajęciach świetlicowych. Zostały przeprowadzone z uczniami:

  • ćwiczenia usprawniające pracę mózgu – metodą Denisona,
  • ćwiczenia na spostrzegawczość
  • konkurs plastyczny – „Co zrobić, aby mózg lepiej funkcjonował?”
  • rozwiązywanie rebusów i krzyżówek pod hasłem „Łamigłówki ćwiczą główki”

 

Na lekcjach przyrody w klasach 4-6 omawiane są zagadnienia związane z mózgiem i układem nerwowym. Przedstawiona jest komórka nerwowa jako podstawowy element układu nerwowego i zasady jej działania.
W czwartek 19.03.2015r. na dużej przerwie na korytarzu szkolnym na II piętrze dzieci mogły obejrzeć prace wykonane przez swoich kolegów: postery, plakaty oraz prezentacje multimedialne. Dzieci dowiedziały się też, czy można oszukać mózg. Dzieci wykonały różnego rodzaju doświadczenia na temat pracy mózgu. Można było obejrzeć pod mikroskopem komórkę nerwową, mózg żaby i krew człowieka.

Zdjęcia: pełna galeria zdjęć

 


 

Kiermasz wielkanocny

plakat1

 


 

Dzień otwarty w ZSP nr 7 - reportaż

Wtorek 3 marca 2015r był w naszej szkole wyjątkowy. Tego dnia przestrzenie naszej placówki udostępniono odwiedzającym na cały dzień. Przyszłoroczni uczniowie i ich opiekunowie mogli uczestniczyć w zajęciach: edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej, zajęciach klas integracyjnych i świetlicowych, pograć w szachy z mistrzem szkoły i przede wszystkim, wraz z uczniami, wykonać własnoręcznie instrument lub świąteczno-wiosenne ozdoby.
Rodzice mogli obejrzeć sale lekcyjne w budynku dużej szkoły, gdzie planowana jest praca 2 oddziałów przedszkolnych, w tym jednego integracyjnego, jednej klasy integracyjnej na pierwszą zmianę (ze względu na wielorakość zajęć specjalistycznych) oraz 9 klas ogólnodostępnych na drugą zmianę.
Zwieńczeniem dnia było spotkanie z Dyrekcją placówki. Kiedy dorośli uczestniczyli w spotkaniu, dzieci pod opieką wychowawców edukacji wczesnoszkolnej, oglądały spektakl specjalnie przygotowany przez oddział 02, uczestniczyły w warsztatach plastycznych, próbowały swoich możliwości z tablicą interaktywną lub bawiły się chustą animacyjną. Mimo późnej pory wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach.
To jednak nie koniec naszej współpracy ze środowiskiem lokalnym. Zapowiadamy możliwość udziału w zajęciach klas integracyjnych podczas TYGODNIA INTEGRACJI w dniach 13 – 17 kwietnia.
Wszystkich chętnych rodziców, dzieci i sprzymierzeńców szkoły serdecznie zapraszamy. Harmonogram Tygodnia Integracji będzie przedstawiony na stronie szkoły.

Zdjęcia: E. Fornalik, M. Sztenke, K. Dzwonowska

 


 

Sprawdzian Szóstoklasisty

1 kwietnia 2015 roku zostanie przeprowadzony sprawdzian dla uczniów klas VI. Sprawdzian ma formę pisemną. Przystapienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły podstawewej.
Sprawdzian składa się z dwóch części:

  • część pierwsza obejmuje zadania z języka polskiego i z matematyki
  • część druga obejmuje zadania z języka obcego nowożytnego

 

Wiecej informacji dla ucznia dotyczących przebiegu sprawdzianu znajduje się TUTAJ i na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 


 

Ankieta dotycząca zajęć pozalekcyjnych

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest zebranie informacji o zajęciach pozalekcyjnych i uwzględnienie Waszych propozycji w przyszłym roku szkolnym w miarę możliwości Szkoły.

Ankieta jest dostępna tutaj

 


 

Thursday the 4th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |