Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej "Od Mikro do Makro". Od zabawy do technologii.

Czy nauka może być zabawą, a zabawa nauką? Jak przekonać dzieci i młodzież do zainteresowania zagadnieniami technicznymi? Zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej "Od Mikro do Makro", który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem „Od zabawy do technologii”.
Nauka na najwyższym poziomie zaprezentowana w przyjazny sposób – to kwintesencja Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej. W dniach 9-10 czerwca 2017 na terenie Kampusu Centralnego PW na wszystkich głodnych wiedzy czeka moc atrakcji. Pełen program znajduje się na stronie: www.pw.edu.pl/piknik.
W piątek, 9 czerwca 2017 roku zapraszamy na interesujące wykłady dla gimnazjalistów i licealistów, które poprowadzą wykładowcy PW. Młodzież m.in. pozna fascynującą historię światła, właściwości laserów oraz dowie się, jak najnowsze technologie pomagają w leczeniu nowotworów. Uczniowie przyjrzą się także zagubionym między wymiarami fraktalom, a także poznają bliżej narzędzie, którym posługują się na co dzień, czyli Internet. Na wszystkie wykłady prowadzone są zapisy.
Drugiego dnia Pikniku, 10 czerwca 2017 roku na terenie położonym między Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, Wydziałem Inżynierii Lądowej a Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych, stanie naukowe miasteczko. Swoje stoiska będą miały tam Koła Naukowe PW. Podczas ich pokazów uczestnicy będą mogli przeżyć prawdziwą naukową przygodę, odkryć tajemnicze zjawiska, także poprzez praktyczne ćwiczenia.
W budynku Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii odbędą się m.in. przeznaczone dla dzieci warsztaty z programowania i tworzenia gier. Na warsztaty obowiązują zapisy. W lobby CZIiTT dostępne będą stoiska VR skierowane także dla dorosłych oraz konsole z grami do wyboru. Ponadto, parter budynku opanują drukarki 3D. Będzie można z bliska zobaczyć jak wygląda praca takich profesjonalnych urządzeń.
Na najmłodszych czekają także atrakcje takie jak: dmuchańce, malowanie twarzy, duży basen z piłeczkami.
Piknik organizuje Biuro ds. Promocji i Informacji oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii. Partnerem głównym wydarzenia jest firma Ursus. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydent m. st. Warszawy.
Wszystkie informacje dostępne są pod adresem: www.pw.edu.pl/piknik
Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.
Kontakt do organizatora:
Biuro ds. Promocji i Informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 22 234 5733

 


 

PIKNIK Rowerowy Maj oraz Gra Miejska

10 czerwca - zapraszamy wszystkich na „Rowerowy Finisz”
Najważniejsze informacje:

  • przejazd rowerowy: start 12:00 z pl. Bankowego, meta na pl. Defilad
  • piknik rowerowy: start wraz z końcem przejazdu rowerowego tj. około godziny 14:00 pl. Defilad

 

Na pikniku będzie możliwość uzyskania ostatniej kwadratowej naklejki do dzienniczka uczniowskiego. Dzienniczki stanowią pamiątkę dla uczniów oraz podstawę do odebrania nagród w postaci bezpłatnych wejściówek na mecze Legii Warszawa (o zasadach na jakich się to odbywa będziemy jeszcze informować).
Podczas pikniku Rowerowy Finisz 10 czerwca 2017 r. odbędzie się ROWEROWA GRA MIEJSKA.
Zapraszamy rodziny, wszystkie dzieci wraz z opiekunami i rodzicami do udziału w zabawie!

Start rowerowej gry miejskiej o 14:30. Finał około 1,5 godziny później. Startujemy na Placu Defilad, a potem poruszamy się w okolicy Pałacu Kultury i Nauki.
Tematyka? ... Rowerowa! Najlepsza :)

Czyli wiedza przydatna dla wszystkich rowerzystów! Zapisujcie się ilość miejsc ograniczona !!

Zapisy oraz regulamin pod adresem: https://rowerowy-lider.evenea.pl/

 


 

Finał Dzielnicowego Konkursu Plastycznego "Kolorowa podróż po Europie"

W dniu 11 maja 2017r. w naszej szkole odbył się finał Dzielnicowego Konkursu Plastycznego "Kolorowa podróż po Europie".
Wpłynęło wiele fantastycznych prac, które świadczyły o dużym zainteresowaniu tematem konkursu i wiedzą z zakresu kultury i sztuki krajów Unii Europejskiej.
Na przybyłych w tym dniu do naszej szkoły laureatów, czekała także zabawa- niespodzianka. Dzieci mogły wziąć udział w szybkim quizie wiedzy o Unii Europejskiej i wygrać  dodatkowe nagrody. Jak się okazało, prócz talentu plastycznego, mali mieszkańcy naszej dzielnicy prezentują też sporą wiedzę na ten temat. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy kreatywności. Składamy również serdeczne podziękowania dla dyrekcji szkoły za wsparcie naszego projektu oraz dzieciom z klasy III A za pomoc w obsłudze konkursu.

Zdjęcia: organizatorzy konkursu E.Moszyńska, M.Bobin

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Zbiórka makulatury - kwiecień 2017

Szanowni Państwo,
zebraliśmy 3860 kg makulatury.
Za zgodą Rady Rodziców kwota uzyskana za makulaturę zostaje przekazana na akcję charytatywną mającą na celu ratowanie życia 13-letniej Julii. Link do strony z portalu się Pomaga.pl https://www.siepomaga.pl/sercejulii.

Zwycięska klasa 1D za zebranie 1468 kg, zgodnie z tradycją, otrzyma bilety do kina.
II miejsce otrzymuje klasa 4D - 391 kg.
III miejsce otrzymuje klasa 6G - 206 kg.
Drugie i trzecie miejsce zostaje nagrodzone wejściówkami na Warszawskie Targi Książki.

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę i zapraszamy do udziału w kolejnej akcji, którą planujemy przeprowadzić we wrześniu 2017 roku.

Lista klas, które wzięły udział w zbiórce makulatury w dniach 20.04-21.04.2017 r.

Uwaga: Uczniowie z klasy 1D i ich rodzice zrezygnowali ze swojej nagrody za makulaturę i prosili o przekazanie pieniędzy dla Julii.

 


 

Ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego organizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Warszawie

Dnia 04.05.2017r. jury II edycji warszawskiego konkursu fotograficznego POZNAJEMY WARSZAWĘ pt.: „MOSTY, MOSTKI, MOSTECZKI W WARSZAWIE” postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:

  • I Miejsce: Oliwia Różycka - kl. 5 B, SP 107 w Warszawie
  • II Miejsce: Oliwia Piecewicz - kl. 6 A, SP 238 w Warszawie
  • III Miejsce: Wiktoria Wolańczyk - kl. 6 D, SP 28 w Warszawie
  • Wyróżnienie: Patryk Pyczot - kl. 6 A, SP 238 w Warszawie
  • Wyróżnienie: Weronika Majewska - kl. 4 C, SP 238 w Warszawie

 

Komisja:
Iwona Idzikowska
Maria Miętus
Agnieszka Kossakowska - Lewaszow
Beata Jankowska

Nagrodzone prace - link do Galerii

 


 

Dyżury wakacyjne oddziałów przedszkolnych oraz Lato w mieście 2017

Szanowni Państwo, w zakładce "Lato w mieście" znajdują się informacje o dyżurach wakacyjnych dla oddziałów przedszkolnych oraz o programie "Lato w mieście" (możliwość pobrania karty kwalifikacyjnej na zajęcia "Lato w mieście").

 


 

Wyniki Dzielnicowego Konkursu Plastycznego „Kolorowa podróż po Europie”

Szanowni Państwo,
z przyjemnością podajemy listę laureatów Dzielnicowego Konkursu Plastycznego „Kolorowa podróż po Europie” organizowanego przez świetlicę szkolną w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Warszawie.
Jednym z wielu motywów przyświecających organizatorom konkursu było propagowanie wiedzy nt. Unii Europejskiej, tolerancji dla różnorodności oraz wzbogacanie wiedzy dzieci nt. kultury i sztuki krajów europejskich.
Napłynęło wiele ciekawych prac, spośród których Komisja Konkursowa wybrała i nagrodziła następujące osoby - LISTA LAUREATÓW.
Podsumowanie konkursu, wręczenie laureatom dyplomów i nagród odbędzie się zgodnie z Regulaminem Konkursu 11.05.2017 o godz. 14.00 w siedzibie organizatora konkursu.
Jednocześnie informujemy, że z powodu braku zgłoszeń, które w czasie regulaminowym nie wpłynęły do organizatora, Konkurs Wiedzy został zawieszony.
Gratulujemy wszystkich nagrodzonym i bardzo dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu.
Organizatorzy konkursu:
Marzena Bobin, Emilia Moszyńska - Świetlica szkolna w SP nr 321 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Warszawie.

 


 

Klasa 2e i 2f w stolarni Pinokio

25 kwietnia drugoklasiści wybrali się z wizytą do Pana Andrzeja Bartonia – stolarza ze Słomczyna. Wprowadził on dzieci w świat obróbki drewna. Zaprezentował współczesne urządzenia, których używają stolarze. W trosce o bezpieczeństwo każde dziecko otrzymało okulary ochronne oraz specjalne nauszniki. Nie zabrakło także lekcji o gatunkach drewna oraz zabaw na świeżym powietrzu. Na zakończenie zajęć dzieci samodzielnie wykonały pracę pamiątkową, którą zabrały do swoich domów. Wycieczka do stolarni okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzieci wróciły bardzo zadowolone.

Zdjęcia: W.Pikuła

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Rekonstrukcja historyczna

20 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacji patriotycznej przeprowadzone przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej "Śródmieście". Spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas 6, poświęcone było Powstaniu Warszawskiemu. Dzieci poznały zwyczaje wojskowe, umundurowanie oraz uzbrojenie powstańców.
Organizatorem zajęć była Rada Rodziców SP 321.

Zdjęcia: B.Jankowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Super Trójka”

5 kwietnia 2017 odbył się finał 13 edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Super Trójka”. W rozwiązywaniu najtrudniejszych zadań matematycznych rywalizowały zespoły trzecioklasistów z ośmiu szkół podstawowych z Bemowa.

  • I miejsce: drużyna z SP82 z kl. 3b w składzie: Dariusz Strus, Hubert Kowalski i Jan Sarnecki
  • II miejsce: drużyna z SP357 z kl. 3d w składzie: Piotr Muras, Marcin Dragan i Adam Pelc
  • III miejsce dwie drużyny: drużyna z SP301 z kl. 3a w składzie: Filip Stachelek, Roksana Dolecka i Filip Czarnecki oraz drużyna z SP306 z kl. 3a: Oliwia Jaroniec, Julia Kwiatkowska i Antoni Łukawski.

Drużyna z naszej szkoły, uczniowie 3f: Maciej Urbański, Zuzanna Jaroszek i Kacper Mandziuk zajęli szóste miejsce. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!

Chciałyśmy podziękować za pomoc w organizacji konkursu Panu dyrektorowi SP321 Włodzimierzowi Skarzyńskiemu, z-cy dyrektora p. Katarzynie Sawickiej, p. Lucynie Hilla, p. Marii Wołowiec, p.  Agnieszce Uklei, p. Agnieszce Bała, p. Małgorzacie Hojda, p. Gabrieli Wójcik, p. Agnieszce Małek, wychowawczyniom i koordynatorkom konkursu z bemowskich szkół podstawowych, Radzie Rodziców przy ZSP nr 7 oraz pracownikom administracji SP 321.

Zdjęcia: P.Hilla-Wszołek

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Tuesday the 16th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |