Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Zaproszenie na Dzielnicowy Konkurs Ortograficzny dla Dyslektyków

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 po raz kolejny zaprasza na Dzielnicowy Konkurs Ortograficzny dla Dyslektyków klas 4-6 "O złote pióro Burmistrza Bemowa".

Konkurs odbędzie się w naszej szkole 27 listopada o godzinie 11. Wszystkie szczegóły w regulaminie. Zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu

 


 

"Rekord dla Niepodległej"

W piątek 9.11.2018 r. o godzinie 11:11 na boisku szkolnym ponad 1000 uczniów Szkoły Podstawowej nr 321 wraz z nauczycielami uczestniczyło w „Rekordzie dla Niepodległej”. Wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki “Mazurka Dąbrowskiego” - hymnu Rzeczpospolitej Polskiej.
W całej Polsce 20 tysięcy przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Celem „Rekordu dla Niepodległej” było wspólne zaśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą.

Tekst i zdjęcia: K.Dzwonowska

Film

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

"63 dni chwały Powstania Warszawskiego" - gala finałowa, 2018 r.

25 października 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom konkursu „63 dni chwały Powstania Warszawskiego”.
Była to już trzecia edycja konkursu skierowana do uczniów wszystkich warszawskich szkół podstawowych. Składała się z czterech kategorii tematycznych – historycznej, recytatorskiej, plastycznej i muzycznej, w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów klas 4 – 6 i 7 – 8. Podczas uroczystej gali przygotowanej przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielek Beaty Jankowskiej, Anny Wiechowskiej, Ireny Latko i Katarzyny Głogowskiej, laureaci otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.
Program artystyczny uświetnił występ Romana Wiszniowskiego, wirtuoza wiolonczeli, artysty który grał w najznakomitszych salach koncertowych w Polsce, Europie i na świecie. Współpracował ze znanymi orkiestrami i zespołami muzyki klasycznej, min. z Jerzym Maksymiukiem i Markiem Drewnowskim. Podczas gali Roman Wiszniowski wykonał utwory Fryderyka Chopina na wiolonczelę z towarzyszeniem pianina.

Tekst: M.Winczewska

Zdjęcia: K.Dzwonowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

12.11.2018 r. Dzień Wolny

12.11.2018 r. tj. poniedziałek jest dniem wolnym od pracy oraz zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Szkoła tego dnia będzie zamknięta.

 


 

Światowy Dzień Chleba, 2018 r.

Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków. Spełnia on również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur. Światowy Dzień Chleba ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników obchodzony jest 16 października. Jego celem jest nauka jak szanować sam chleb i tych, którzy muszą na niego ciężko pracować.
W dniach 15-19.10.2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba. W tych dniach odbyły się różne akcje poświęcone Światowemu Dniu Chleba.
Uczniowie z nauczycielami plastyki przygotowali plakaty, którymi udekorowane zostały szkolne korytarze. Można było zobaczyć ilustracje dotyczące wyrobu chleba oraz wystawę ziaren i zboża.
Podczas zajęć szkolnych i świetlicowych uczniowie wraz z wychowawcami robili smaczne, zdrowe i kolorowe kanapki, a także przygotowywali sałatki. Dzieci uczyły się piosenki „Mało nas do pieczenia chleba”, rozmawiali o pracy piekarza, rolnika, a także o tym jak powstaje chleb. Kilka klas było na wycieczce w piekarni.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Tekst: K.Dzwonowska

W dniu 17.10.2018 r. uczniowie z klasy IA w ramach Dni chleba odwiedziły piekarnię ,,Putka”. Panie sprzedawczynie opowiedziały dzieciom o różnych rodzajach pieczywa, które można kupić w sklepie: np.: pszenne, razowe, owsiane, ze szpinakiem itp. Obserwowaliśmy proces przygotowania surowego pieczywa i otrzymanie gotowego produktu w postaci przepysznych gorących bułeczek. Po powrocie do szkoły dzieci przygotowywały zdrowe kanapki, które zjadły ze smakiem. To były bardzo ciekawe zajęcia, za które serdecznie dziękujemy Paniom z piekarni. 

Tekst: M.Bobin

W środę na godzinie wychowawczej wyszliśmy do piekarni. Przed piekarnią spotkaliśmy samochód dowożący pieczywo i chwilę porozmawialiśmy o rodzajach pieczywa/chleba. Kto które pieczywo najlepiej lubi i dlaczego. Następnie obejrzeliśmy rodzaje pieczywa w piekarni. Każdemu uczniowi kupiłam świeżą, pachnącą kajzerkę. Wracając do szkoły uczniowie jedli kajzerki, zachwycali się kolorami jesieni. Było mnóstwo śmiechu i radości. Uczniowie stwierdzili, że była to bardzo miła lekcja.

Tekst: D.Szczepińska

Dzisiaj w klasie 7f świętowaliśmy Dzień Chleba. Na początku zebraliśmy przyniesione przez nas produkty - różne rodzaje pieczywa, np. chleb biały, razowy, ze słonecznikiem itd. Oprócz tego niemalże każdy wziął z domu coś, z czym lubi jeść kanapki. Były to: miód, dżem truskawkowy i brzoskwiniowy, ser biały, ser żółty i inne. Znalazła się nawet pasta jajeczna. Po omówieniu zebranych składników, był czas na robienie kanapek. W tym zadaniu każdy miał okazję się wykazać. Na zakończenie - z przyjemnością oddaliśmy się chwili kosztowania naszych smakołyków :)

Tekst: K.Załęska

Zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Milner, B.Kowalska, M.Falińska-Mrozek, E.Zielińska, A.Ukleja, P.Pikulińska, A.Chmiel, P.Szymańska, K.Sowa, D.Bartnik, D.Dziadyk-Szczepińska, E.Łochowska, M.Parzych, K.Załęska, M.Miedziewska, K.Brandeburg, E.Żelazowska, B.Grzelecka, M.Bobin, A.Warda, M.Karkocha, A.Korzeniewska, W.Łukasiak, A.Kołakowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

GEOGRAFICZNY RAJD ÓSMOKLASISTY

W dniu 14 września 2018 r. w Lesie Bemowskim został zorganizowany rajd dla  klas ósmych. Celem wycieczki było doskonalenie umiejętności orientacji na mapie oraz wiedzy przyrodniczej. Uczniowie wyposarzeni w kompasy, podążali wyznaczoną na mapie ścieżką, wykonując po drodze zadania. Na trasie nie zabrakło niespodzianek, w niektórych punktach ósmoklasiści spotykali przyrodników, którzy sprawdzali ich dotychczasowe obswerwacje. Po udzieleniu odpowiedzi uczestnicy otrzymywali informacje niezbędne, by móc ruszyć dalej.  Po dotarciu na metę ósmoklasiści otrzymali pamiątkowe długopisy oraz zakładki przyrodnicze do książek na dobry start w szkole.
Uczniowie naładowani pozytywną energią wrócili do szkoły.

Tekst i zdjęcia: K.Nowak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wyprzedaż Garażowa, 2018 r.

Regulamin Wyprzedaży Garażowej

 


 

16 października - Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października jest Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca. W tym roku uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny dołączyli do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążenowo-oddechowej.
Bicie rekordu rozpoczęliśmy, razem z uczniami z całej Polski, punktualnie o godzinie 12.00, a zakończyliśmy o godzinie 12.30. Dzięki wieloletniej współpracy z Fundacją WOŚP, uczniowie znają zasady udzielania pierwszej pomocy. Wiedza ta owocuje w sytuacjach, kiedy dzieci radzą sobie z udzielaniem pomocy na miejscu zdarzenia.
Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 6a i 6b za udział w tegorocznej akcji.

Tekst i zdjęcia: M.Falińska-Mrozek, A.Matysiak

Zapraszamy do obejrzenia filmu - link

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Zbiórka makulatury - wrzesień 2018

Szanowni Państwo,
zebraliśmy 4882,19 kg makulatury.
Zwycięska klasa 3 D za zebranie 919,52 kg, zgodnie z tradycją, otrzyma bilety do kina.
Klasy, które zajęły II i III miejsce pójdą na lody.

Największą ilość makulatury zebrały:
1 miejsce - klasa 3 D - 919,52 kg
2 miejsce - klasa 2 E - 435,73 kg
3 miejsce - klasa 4 C - 341,82 kg
4 miejsce - klasa 3 A - 311,42 kg
5 miejsce - klasa 6 G - 261,32 kg
6 miejsce - klasa 1 E - 235,02 kg

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę i zapraszamy do udziału w kolejnej akcji, którą planujemy przeprowadzić wiosną 2019 roku.

Wyniki zbiórki makulatury - lista klas

Tekst: K.Gajewska-Bereza

 


 

Tuesday the 18th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |