Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Rekrutacja 2017/2018

Informacje dotyczące rekrutacji do szkoły do klas I i oddziałów przedszkolnych znajdują się w zakładce Rekrutacja 2017/2018

 


 

Dzień otwarty w SP321

Dyrektor Szkoły i Grono Pedagogiczne,

mają przyjemność zaprosić rodziców wraz z dziećmi – naszymi przyszłorocznymi uczniami, na Dzień Otwarty do siedziby Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 7.

Spotkanie odbędzie się 9.03.2017 r. o godzinie 18:00.

Podczas spotkania będzie można porozmawiać z Dyrekcją szkoły, specjalistami, nauczycielami oraz zwiedzić szkołę, odbędą się tzw. otwarte sale.
Dzieci, młodsze i starsze, będą mogły uczestniczyć w zajęciach sportowych, szachowych, teatralnych, plastycznych, muzycznych, matematycznych, z tablicą interaktywną, z chustą animacyjną, a także spędzić czas przy grach planszowych oraz rozwiązywaniu różnorodnych łamigłówek.

Zajęcia dla dzieci organizowane przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej 9.03.2017 r. - plan zajęć

Rodziców zapraszamy do obejrzenia lekcji poprowadzonych w klasach 1-3. Prosimy o zapisywanie się na lekcje  (link do zapisów podamy wkrótce) - plan zajęć pokazowych dla rodziców

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją o szkole – link do prezentacji o SP321.

 


 

Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik”

Nasza szkoła przystąpiła do akcji Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik”. Polega ona na zbieraniu "złotych" monet (1gr, 2gr, 5gr) w klasach: do puszek, pojemników itp. - do końca maja. Wypełnione puszki należy przekazać szkolnemu koordynatorowi. Więcej informacji w zakładce Wolontariatu.

 


 

Wiosenny Turniej Siatkówki

 

 


 

Bezpieczne ferie na śniegu i w Internecie

9 lutego 2017 roku w szkole odbyły się apele związane z bezpieczeństwem podczas ferii.

Uczniowie klasy Ic przygotowali występ dla uczniów z pozostałych klas I i oddziałów przedszkolnych.
Aktorzy przedstawili uroki i zalety zabaw zimowych na śniegu, obrazując swoje wystąpienie zimowymi rekwizytami: sankami, łyżwami, ale wskazywali również na zagrożenia związane z tymi zabawami.
Przedstawiono także krótką animację o bezpieczeństwie w sieci oraz rozdane zostały nagrody za konkurs „Rymow@nki o bezpieczeństwie w sieci”.
Aby ferie przebiegły szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów i szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Podczas apelu porządkowego dla uczniów klas drugich, uczniowie klasy 2d i 2g przypomnieli swoim kolegom i koleżankom zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Celem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzieci mówiły o organizowaniu kuligów, o niebezpieczeństwach w czasie zjeżdżania na sankach blisko dróg, a także przestrzegały przed ślizgawkami na jeziorach. Na zakończenie apelu dzieci wzięły udział w teście. Oczywiście wszyscy chórem udzielali poprawnych odpowiedzi. A wszystko po to, abyśmy za dwa tygodnie wszyscy wrócili do szkoły zdrowi i wypoczęci. Pamiętajmy, że nie ważne gdzie spędzamy ferie, ważne abyśmy przestrzegali tych samych zasad.

Wszystkim życzymy bezpiecznych, pięknych i niezapomnianych ferii.

Zdjęcia: K.Dzwonowska, W.Pikuła

   

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w dowolne zdjęcie. 

 


 

Bal karnawałowy, 2017 r.

Bal karnawałowy już za nami. Pozwólmy sobie na chwilę wspomnień ...

Zdjęcia: Manufaktura Kadru

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie. 

 


 

Zwiedzanie kościoła seminaryjnego z przewodnikiem Towarzystwa Przyjaciół Warszawy

W sobotę 4.02.2017 r. o godz. 11:00 przedstawiciele klas piątych i szóstych pod opieką p. Marty Miedziewskiej i p. Anny Jabłonowskiej wzięli udział w zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy spacerze z przewodnikiem. Tym razem uczniowie zwiedzili kościół seminaryjny Wniebowzięcia NMP i Józefa Oblubieńca znajdujący się przy ulicy Krakowskie Przedmieście 52/54.
Spotkanie z przewodnikiem rozpoczęło się niedaleko pomnika Adama Mickiewicza. Stamtąd zwiedzający mieli doskonały widok na klasycystyczną fasadę kościoła seminaryjnego. Podziwiali szczegóły architektoniczne i poznali ich symbolikę. Potem weszli do środka świątyni, gdzie siedząc w ławkach wysłuchali krótkiego wykładu na temat historii tego pokarmelickiego gmachu. Następnie przeszli przez trzy nawy, zwracając uwagę na liczne przedstawienia aniołów (podobno jest ich tam aż 566!), przepiękne ikony, organy i zabytkowe konfesjonały.
Po zwiedzaniu kościoła uczniowie pozowali do pamiątkowych zdjęć przed pomnikiem wieszcza oraz wśród świątecznych ozdób przy placu Hoovera.

Zdjęcia: M.Miedziewska, A.Jabłonowska

  

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w dowolne zdjęcie.

 


 

"Zima w mieście 2017"

Informacje o programie "Zima w mieście 2017" znajdują się w zakładce Zima w mieście.

 


 

DBI, 2017 r.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu będzie obchodzony 7 lutego.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Podczas zbliżającej się 13. edycji wydarzenia w Polsce organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony zostanie potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.dbi.pl

 

Materiały i przewodniki dla rodziców, opiekunów:

 


Rodziców, opiekunów dzieci zachęcamy do zapoznania się z materiałami udostępnionymi przez Dyżurnet.pl

Eksperci Dyżurnet.pl informują, że najczęstsze formy cyberprzemocy to obrażanie, podszywanie się pod kogoś, włamywanie się na konta pocztowe, portale społecznościowe, komunikatory w celu rozsyłania kompromitujących informacji, publikowanie obraźliwych, ośmieszających informacji, komentarzy, zdjęć i innych materiałów. Najnowsze badania przeprowadzone przez NASK wskazują, że prawie 60% młodych ludzi spotkało się w sieci ze zjawiskiem poniżania i ośmieszania. Wielu takich sytuacji dałoby się uniknąć gdyby rodzice w porę ostrzegli dzieci przed konsekwencjami podejmowania ryzykownych zachowań w Internecie.

Innym bardzo niebezpiecznym zjawiskiem są ryzykowne zachowania dzieci będące konsekwencją działań w sieci. Z badań NASK wynika, że 23,1% badanej młodzieży spotkało się z osobą dorosłą poznaną w Internecie! A 61,4% z nich nie poinformowało o tym fakcie rodziców. Część, co prawda, uprzedzało o tym chociaż znajomych, ale aż 28,9% nie dało znać o tym fakcie nikomu.
Wynika z tego, że nie wszystkie nastolatki zdają sobie sprawę z możliwych, niebezpiecznych konsekwencji takich spotkań, stawiając się w pozycji potencjalnej ofiary napaści seksualnej, która może być dodatkowo nagrana i umieszczona w sieci.

We wrześniu 2016 roku zespół Dyżurnet.pl rozpoczął kampanię społeczną Możesz pomóc - reaguj, zgłoś!. Ma ona zwrócić uwagę użytkowników Internetu na znaczenie odpowiedniego reagowania na pojawiające się w sieci materiały przedstawiające seksualne wykorzystywanie nieletnich lub prezentujące wizerunki dzieci w kontekście seksualnym.

Więcej o kampanii "Możesz pomóc - reaguj, zgłoś!" http://reagujzglos.dyzurnet.pl/

 

DYŻURNET.PL - RODZICU, OD CIEBIE ZALEŻY BEZPIECZEŃSTWO TWOJEGO DZIECKA
OSTRZEGAJMY PRZED CYBERPRZEMOCĄ!
ROZMAWIAJMY, ABY DZIECI NAM UFAŁY! 

 


 

Warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka

W dniach 20.01 – 23.01 w klasach I odbyły się Warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci w tym dniu wykonały dla dziadków piosenkę pt.” Kiedy babcia byłą mała” oraz taniec do którego zaprosiły dziadków. Następnie uczniowie wspólnie z babciami i dziadkami wykonali laurki.

Do dyspozycji dzieci i dziadków były 4 stanowiska:

  • Laurka z tulipanów
  • Kosz pełen kwiatków wykonany z papierowych talerzyków i wyciętych kwiatków
  • Bukiet wykonany z kartki zielonej złożonej w harmonijkę i wyciętych kwiatków
  • Rysunek wykonany świecą i farbami

Po zakończonych warsztatach dziadkowie zabierali ze sobą wykonane wspólnie z wnukami prace.

Zdjęcia: P.Archutowska, A.Ukleja, E.Zielińska

   

 


 

Friday the 17th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |