Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Bezpłatny przejazd uczniów ZTM

Szanowni Państwo,
w załączniku przekazujemy informację na temat darmowego przejazdu uczniów komunikacją miejską od września 2017 roku.
Dodatkowo ZTM informuje, że szczegółowe wytyczne oraz wniosek będzie przekazany w przyszłym tygodniu. Uzyskaną informację, przekażemy Państwu Librusem i poprzez stronę internetową szkoły zsp7.warszawa.pl/sp321 jak tylko otrzymamy informację od ZTM.

Adresy telefonów i maile osób z ZTM, z którymi można się kontaktować w sprawie bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską uczniów szkół warszawskich:
Tomasz Staniaszek    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    tel. 22 45 91 131,
Grzegorz Pupecki    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     tel. 22 45 94 217,
Anna Bieżuńska     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel. 22 45 94 235

załączniki - link

 


 

Finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Super Trójka"

5 kwietnia 2017 roku, SP 321 po raz trzynasty gościć będzie finalistów Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „SUPER TRÓJKA”.
Naszą szkołę reprezentować będą uczniowie klasy 3f:
Maciej Urbański, Zuzia Jaroszek i Kacper Mandziuk, wychowankowie p. Elżbiety Pieńkowskiej
Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków konkursu oraz głównych bohaterów - trzyosobowe reprezentacje klas trzecich szkół podstawowych na salę patio o godz.13:00.

 


 

Z wizytą u pierwszoklasistów

23 marca grupa 0c gościła na lekcji w klasie 1c. Dzieci podczas wizyty uczestniczyły w zajęciach plastycznych, w trakcie których uczniowie z grupy zero i pierwszoklasiści razem wykonali piękną pracę z krepiny i kolorowego papieru o wiosennym temacie. Wspólna praca sprawiła dzieciom wiele radości. 

Zdjęcia: K.Szczepańska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Grupa z 0f z wizytą uczniów klasy 2e oraz grupa 0d z wizytą u uczniów klasy 2f

16 marca uczniowie klasy 2E gościli na swoich zajęciach młodszych kolegów z zerówkowej grupy 0F. Dzieci przeniosły się w zaczarowany świat bajek. Wspólne rozwiązywanie zagadek o bohaterach popularnych opowiadań dla dzieci, rozwiązywanie krzyżówki i wykonywanie pomysłowej zakładki do książki sprawiło uczniom wiele frajdy. Na zajęciach nie zabrakło też takich postaci jak Bolek i Lolek, Reksio czy Krecik. Dzieci udowodniły, że potrafią ze sobą współpracować i przy tym dobrze się bawić. Podróż w świat bajek okazał się wspaniałą przygodą.

Uczniowie klasy 2F gościli na swoich zajęciach grupę 0D.

Zdjęcia. A.Milner, W.Pikuła

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

KWIECIEŃ ŚWIATOWYM MIESIĄCEM WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU

Zespól Szkolno - Przedszkolny nr 7 jest placówką z oddziałami integracyjnymi. Pragnęlibyśmy zwrócić większą uwagę na problemy dzieci ze spektrum autyzmu oraz przyczynić się do zwiększenia świadomości na temat tego zagadnienia. Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom jest ogólnoświatowa akcja „Light It Up Blue", a w Polsce pod hasłem „Na niebiesko dla autyzmu". Dlatego też postanowiliśmy w geście solidarności z osobami z autyzmem poprosić uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły by 3 kwietnia (poniedziałek) każdy miał na sobie jakiś niebieski element. 

Więcej o akcji można przeczytać w zakładce Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna - link

 


 

Placówka Przyjazna Dzieciom Z Zaburzeniami Przetwarzania Sensorycznego

20 marca 2017 r. odbył sie II Kongres Terapeutów Integracji Sensorycznej w Warszawie. Uczestniczyły w nim cztery nauczycielki pracujące w klasach integracyjnych z naszej placówki. Dzięki temu szkoła otrzymała certyfikat Placówki Przyjaznej Dzieciom Z Zaburzeniami Przetwarzania Sensorycznego. Zdobyta wiedza pozwoli na lepsze wykorzystanie tej metody podczas zajęć szkolnych.

 

 


 

Ogólnopolski Dzień Matematyki

Jak wszyscy wiemy, Matematyka to Królowa Nauk; dlatego ma swoje święto tzw. Dzień Matematyki. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl! Dzień Matematyki został, z inicjatywy 4improve, wpisany do kalendarza świąt nietypowych. Pierwsze ogólnopolskie obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki.
W tym roku do obchodów Dnia Matematyki przystąpili po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły. ,, Pieniądze to nie wszystko’’ – pod takim hasłem 14 marca uczniowie klas 5A, 5E, 6D i 6B obchodzili Dzień Matematyki, który pokazał dzieciom, jak ważne jest, by umieć je także policzyć. Uczniowie przekonali się, że rozwiązywanie zadań matematycznych może sprawić przyjemność. Wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Turniej matematyczny dostarczył uczestnikom wiele emocji, wyzwolił w nich pozytywną energię, zachęcił do kreatywnego i logicznego myślenia. Udział w grach i zabawach pokazał jasną stronę tej nauki. Wszystkim przygoda z matematyką sprawiła przyjemność i może choć troszkę zbliżyła ich do tego przedmiotu. Nie taki diabeł straszny, jak go malują!

 


 

„Rusz się przed świętami ze sportowcami”

 

Więcej informacji, formularz zgłoszeniowy, regulamin na stronie http://www.bemowo.waw.pl/sport_i_rekreacja/aktualnosci/rusz_sie_przed_swietami_ze_spo,11957/

 


 

Zapisy na zajęcia otwarte w klasach 1-3

Szanowni Rodzice i opiekunowie,
dziękujemy za udział w Dniu Otwartym. 
W marcu zapraszamy Państwa do obejrzenia lekcji poprowadzonych w klasach 1-3. Prosimy o zapisywanie się na lekcje poprzez podane linki.

13.03 - Zajęcia pokazowe dla rodziców "Co nam wyrośnie?"
zapisy - https://goo.gl/forms/CdqucbA1spYdzruf1 

23.03 - Zajęcia pokazowe dla rodziców "Już czas na wiosnę"
zapisy - https://goo.gl/forms/KH104MWSahEtYpGh1 

29.03 - Zajęcia pokazowe dla rodziców "Jak dodajemy? Jak odejmujemy?"
zapisy - https://goo.gl/forms/rra4ZZyKfgoKDjJC2 

30.03 - Zajęcia pokazowe dla rodziców "Wielkanoc w różnych krajach Unii Europejskiej"
zapisy - https://goo.gl/forms/hpbsbqYy5qbyTMz83

Więcej informacji o proponowanych lekcjach - plan zajęć pokazowych

 


 

SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY 6G Z WYBITNYM ZNAWCĄ LITERATURY TOLKIENA – PROF. JAKUBEM LICHAŃSKIM

9 marca 2017 r. w klasie 6g Szkoły Podstawowej nr 321odbyło się spotkanie z wybitnym znawcą retoryki oraz literatury Tolkiena – prof. Jakubem Lichańskim.
Profesor jest wybitnym naukowcem zajmującym się literaturą nie tylko Polską, ale i zagraniczną.
Pan Profesor w swoim bogatym dorobku ma między innymi takie osiągnięcia jak praca w jednym z najstarszych miast Szwedzkich - Uppsali, gdzie na Królewskim Uniwersytecie prowadził badania poświęcone księgozbiorom wywiezionym z Polski po potopie szwedzkim w XVII w.
Należał do grona współautorów wielotomowego opracowania historii słownika retoryki w języku niemieckim „Historisches Wörterbuch der Rhetorik”, wydawanego w Tybindze – mieście uniwersyteckim (zwanym rajem studenckim) w Niemczech.
Był współorganizatorem i zarazem pierwszym przewodniczącym powołanego w 2000 roku Polskiego Towarzystwa Retorycznego.
20 lat temu otrzymał na Uniwersytecie Warszawskim stanowisko profesora, a od 2007 roku jest powołany na stanowisko profesora zwyczajnego na Uniwersytecie Warszawskim. Jako wykładowca wychował wiele pokoleń studentów.
Spotkanie to poszerzyło wiedzę uczniów z zakresu znajomości twórczości Tolkiena oraz genezy jego utworu pt. „Hobbit”, który jest lekturą obecnie omawianą w klasie szóstej.
Wydarzenie to przebiegało w miłej atmosferze, uczniowie z wielkim zainteresowaniem i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Profesor docenił przygotowanie uczniów oraz ich zaangażowanie.
Lekcja ta była nie tylko poszerzeniem wiedzy, ale również elementem wychowawczym oraz bodźcem do większego zainteresowania literaturą.

Zdjęcia: U.Panas

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Tuesday the 16th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |