Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Rezygnacja z wdrożenia systemu MASTERSZEF przez firmę SZWAJCARKA

Szanowni Państwo –
w związku z brakiem zainteresowania ze strony zdecydowanej większości rodziców/opiekunów prawnych systemem MASTERSZEF i ilością rejestracji nie przekraczającą na dzień 22.12.2016 średnio 15% nasza firma zrezygnowała z pomysłu wdrożenia w placówce systemu MASTERSZEF.
Prosimy o niedokonywanie dalszych rejestracji i nie podejmowanie prób korzystania z systemu.
Obsługa żywienia (płatności, odwołania, rozliczenia, kontakt z ajentem) w roku szkolnym 2016/2017 nadal odbywać będzie się na dotychczas obowiązujących zasadach. W celu zapoznania się z ogłoszeniami o płatnościach i jadłospisami zapraszamy Państwa na stronę www.szwajcarka.net i do tablic ogłoszeniowych w placówce.
Informujemy jednocześnie, że od 5 stycznia żadne posiłki nieopłacone nie będą przygotowywane i wydawane uczniom. Przypominany, że jedyną obowiązującą formą zgłoszenia ucznia do żywienia jest dokonanie opłaty w terminie lub dostarczenie dokumentu potwierdzającego refundację. Nasza firma zaprzestaje również prowadzenia działań windykacyjnych i przypominania o konieczności dokonania opłaty za żywienie - prowadzona będzie jedynie imienna weryfikacja uczniów, a posiłki nieopłacone nie będą wydawane od dnia następnego po upłynięciu terminu wpłat.
Pozdrawiamy Państwa serdecznie!
SZWAJCARKA Marcin Sikorski

 


 

Uczniowie kl. VIf w Muzeum Powstania Warszawskiego

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia klasa VIf wraz z wychowawczynią p. Martą Miedziewską odwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie wzięli udział w lekcji poświęconej dzieciom walczącej stolicy.
Dzięki niezwykle obrazowym opowieściom pani przewodnik na temat okupacyjnej codzienności, łatwiej było im zrozumieć, z czym musieli zmierzyć się ich rówieśnicy sprzed ponad siedemdziesięciu lat. Mogli spróbować, jak smakuje kawa z żołędzi albo obejrzeć kartki na żywność. Dowiedzieli się, czym była słynna zupa-plujka. Przede wszystkim jednak z podziwem wysłuchali historii o młodych uczestnikach walk powstańczych oraz o tych, którzy pomagali cywilom, budując barykady lub roznosząc pocztę polową. Niezwykłe wrażenie na uczniach wywarły także zgromadzone na miejscu pamiątki, a szczególnie opaski powstańców.
Przedświąteczna wizyta szóstoklasistów w jednym z najciekawszych polskich muzeów z pewnością pozostanie w ich pamięci na długo.

Zdjęcia: M.Miedziewska

Galeria - link

 


 

Prezentacja zamków

W listopadzie klasy 3b i 3d zorganizowały wspólną prezentację dotyczącą zamków Polski. Zgłębiliśmy wiedzę o zamkach z południowej i północnej części kraju. Dowiedzieliśmy się kto dane zamki zamieszkiwał i jaki charakter miała większa część z nich. 

Zdjęcia: G.Wójcik

Galeria - link

 


 

Spotkanie z wioślarką Agnieszką Kobus

13.12.2016 r. naszą szkołę odwiedziła Pani Agnieszka Kobus - brązowa medalistka mistrzostw olimpijskich RIO 2016 w czwórce podwójnej kobiet w wioślarstwie.
Podczas spotkania uczniowie klas drugich dowiedzieli się m.in. jaka jest różnica między wioślarstwem, a kajakarstwem. Dużą atrakcją było sprawdzenie wagi medalu olimpijskiego. Dzieci zadawały Pani pytania, dotyczące uprawianej przez nią dyscypliny. Uczniowie z jednej klas wręczyli naszej medalistce rysunki. Wszyscy uczniowie otrzymali autografy z dedykacją. Na koniec spotkania Pani Agnieszka Kobus zrobiła sobie i uczniom pamiątkowe selfie.

Zdjęcia: K.Dzwonowska

Galeria - link

 


 

Tydzień Kultury Osobistej

W TYGODNIU KULTURY OSOBISTEJ udział wzięło 25 klas: 23 klasy prowadziły kartę obserwacji, 17 klas wykonało plakat.
Dziękujemy wszystkim wychowawcom, którzy wzięli udział w tygodniu Kultury Osobistej.
Po podliczeniu wszystkich kart obserwacji Miano "Klasy z Kulturą" na poziomie klas I-III i tym samym pierwsze miejsce otrzymała klasa 2i, która zdobyła 737 punktów, na poziomie klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła klasa 6g -1021 punktów.
Gratulujemy! Nagrodą dla klasy 2i i 6g będą bilety do kina ufundowane przez radę rodziców.
Koordynatorzy Edukacji Kulturalnej
Anna Górecka-Pindor
Ewa Bonikowska
Zdjęcie wykonanych plakatów przez klasy promujących kulturalne zachowanie.

 


 

Światowy Dzień Pluszowego Misia z pierwszakami

Dnia 25.11.2016 r w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu uczniowie klas I przynieśli swoje ukochane misie. Dzieci obejrzały prezentacje multimedialną „Historia Pluszowego Misia”, oraz uczestniczyły wraz ze swoimi misiami w opowieści ruchowej „Wyprawa małego misia”. Przy misiowej muzyce dzieci tańczyły, śpiewały, a po skończonej zabawie degustowały ciasteczka z miodem. W swoich salach wykonały odznakę Pluszowego Misia.

Zdjęcia: wychowawcy klas I

Galeria - link

 


 

Wycieczka 2i do hotelu Grand Mercury

W poniedziałek 5 grudnia klasa 2 i wybrała się na wycieczkę do hotelu Grand Mercury. Budynek znajduje się w centrum Warszawy. Na początku uczestniczyliśmy w pogadance, która odbywała się w sali konferencyjnej. Tam dowiedzieliśmy się kto pracuje w hotelu, do czego służy sala konferencyjna, recepcja. Następnie udaliśmy się na spacer po hotelu, w którym zwiedzaliśmy siłownię, pokój piłkarski, większą salę konferencyjną, kuchnię, recepcję, restaurację. Największą atrakcją był pokój piłkarski, siłownia oraz sala konferencyjna znajdująca się na dziesiątym piętrze z widokiem na panoramę stolicy. Uczniowie po zakończonym zwiedzaniu ubierali choinkę dekoracjami, które wykonali własnoręcznie.
Wycieczka bardzo nam się podobała, dzieci do szkoły wróciły bardzo zadowolone.

Zdjęcia: A.Bała

 


 

„Dzień Zdrowego Żywienia”

W wtorek 29 listopada 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole już kolejny raz „Dzień Zdrowego Żywienia” promujący prawidłowe odżywianie. Wszyscy w tym dniu byli ubrani w losowo wybrany kolor owocu lub warzywa. Wychowawcy prowadzili pogadanki na temat zdrowego jedzenia. Uczniowie klas trzecich przygotowali owocowo-warzywne dekoracje, którymi udekorowano drugie piętro. W tym dniu częstowani byliśmy soczystymi jabłkami i gruszkami serwowanymi przez szkolnych wolontariuszy. Dzieci z klas młodszych z wielkim apetytem jadły przygotowane przez siebie na zajęciach z wychowawcą zdrowe drugie śniadanie - kanapki, sałatki, naturalne soczki. Każdy miał okazję zaprezentować swój talent, biorąc udział w wybranych przez siebie konkursach. Ogromnym powodzeniem cieszył się quiz zorganizowany na drugim piętrze przy sali przyrodniczej.
Dzień związany ze zdrowym żywienie stał się już tradycją w naszej szkole…

Zdjęcia: A.Małek, K.Gajewska-Bereza

Galeria - link

 


 

Kiermasz świąteczny, 2016 r.

Uczniowie i nauczyciele świetlicy serdecznie zapraszają na coroczny Kiermasz bożonarodzeniowy, który uroczyście rozpoczynamy 5 grudnia 2016 roku o godzinie 12.00.
Zapraszamy do udziału w kiermaszu i zakupu ręcznie wykonanych i niepowtarzalnych ozdób świątecznych.
Zebrane środki pragniemy przeznaczyć na potrzeby świetlicy oraz udział w akcji ,,Paczka dla Bohatera”, w której można również wziąć udział poprzez wrzucanie środków czystości, słodyczy, artykułów o długiej dacie ważności itp. do specjalnie przygotowanego pojemnika.
Czekamy na Was już 5 grudnia!
Zapraszamy!

Zdjęcia: M.Bobin

 


 

Życzliwy i kulturalny uczeń - apel dla klas I-III

22.11.2016 r., w ramach obchodów Światowego Dnia Życzliwości, odbył się apel, podczas którego uczniowie przypomnieli sobie jak ważne jest być dla innych miłym, sympatycznym, kulturalnym, że warto mieć przyjaciół. Uczniowie obejrzeli film "Przyjaciele z Kieszonkowa - Dobre wychowanie".
Samorząd Uczniowski przygotował znaczki dla najbardziej życzliwego i kulturalnego ucznia, które zostały wręczone podczas apelu. W tle przewijała się prezentacja z rymowankami o kulturalnym zachowaniu i pracami wykonanymi przez uczniów w edytorze grafiki na temat dobrego zachowania.

Tytuł "Życzliwego i kulturalnego ucznia" zdobyli:

 • Sara Przygódzka-Bloch kl.1a
 • Anna Rytel kl.1b
 • Jan Raciński kl.1c
 • Maja Tupalska kl.1d
 • Zofia Kruszyłowicz kl.2a
 • Agata Baran kl.2b
 • Julia Wiszniewska kl.2c
 • Zuzanna Błażejewska kl.2d
 • Barbara Karpińska kl.2e
 • Jakub Wójcik kl.2f
 • Kinga Cabaj kl.2g
 • Julia Saruj kl.2h
 • Julia Rachocka kl.2i
 • Bartosz Fiszer kl.3a
 • Julia Zygmunt kl.3b
 • Iga Świerkot kl.3c
 • Zofia Filipczak kl.3d
 • Kuba Śliwowski kl.3e
 • Kacper Mandziuk kl.3f
 • Natalia Stasiak kl.3g

Gratulujemy!

Zdjęcia: A.Masłocha, K.Dzwonowska

 


 

Sunday the 24th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |