“Wielkanoc w różnych krajach Unii Europejskiej” - zajęcia w ramach projektu “Razem ciekawiej”

30.03.2017 r. w klasie Ic została przeprowadzona lekcja pokazowa “Wielkanoc w różnych krajach Unii Europejskiej” w ramach projektu “Razem ciekawiej”.
Zajęcia rozpoczęły się od ćwiczenia spostrzegawczości i pamięci wzrokowej na podstawie ilustracji związanej z Wielkanocą. Rozmawialiśmy na temat zwyczajów wielkanocnych w Polsce i w wybranych krajach Europy: w Czechach, w Portugalii, w Danii. Wskazywaliśmy na mapie miejsce Polski na kontynencie europejskim. Uczniowie dowiedzieli się, że Unia Europejska to związek niezależnych państw, które postanowiły ze sobą współpracować oraz że państwa Unii Europejskiej są niezależne, ale mają wspólną flagę i hymn.
Uczniowie układali puzzle online - palemka lub koszyk wielkanocny oraz nazwy krajów Unii Europejskiej i ich flagi. Wykorzystaliśmy zwyczaj kodowania w Danii życzeń wielkanocnych - na zajęciach uczniowie wspólnie odkodowali rysunek pisanki.
Podsumowaniem lekcji był quiz dotyczący Wielkanocy i Unii Europejskiej.
Uczniowie świetnie ze sobą współpracowali.
Lekcja była połączeniem edukacji społecznej i zajęć komputerowych. Zajęcia poprowadziły Katarzyna Dzwonowska, Anna Masłocha, Paulina Pikulińska w obecności doradców metodycznych m.st. Warszawy w zakresie historii i informatyki oraz kilku nauczycieli z warszawskich szkół. Z Biura Komisji Europejskiej - Przedstawicielstwa w Polsce otrzymaliśmy dla uczniów i nauczycieli gadżety. Niespodzianka sprawiła wiele radości.

Zdjęcia: doradca metodyczny m.st. Warszawy w zakresie historii, K.Dzwonowska

Friday the 29th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM