Lekcja żywej biologii

Pod koniec marca w naszej szkole odbyła się lekcja żywej biologii. W dwóch spotkaniach uczestniczyli zainteresowani uczniowie z klas 4-6. Tematem przewodnim spotkań były  gady (boa tęczowy, pyton tygrysi) oraz pająki. Dzieci również miały możliwość zobaczyć skorpiona, należącego do gromady pajęczaków. Zajęcia były prowadzone przez specjalistów: arachnologa i herpetologa i składały się z trzech części. Najpierw uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi informacjami na temat budowy ciała, trybu życia, sposobu odżywiania oraz rozmnażania się tych zwierząt. Następnie dzieci w bezpośrednim kontakcie ze zwierzętami mogły skonfrontować zdobytą wiedzę odnośnie pokrycia ciała pająków, skóry węży czy sposobu poruszania się dzięki skurczom mięśni. Na koniec uczniowie mieli czas na zadawanie pytań. Całość spotkania dostarczyła niezapomnianych wrażeń i emocji wśród uczniów, a pamiątkowe zdjęcia uwieczniły te niezwykłe wydarzenie.

Zdjęcia: I.Idzikowska

Friday the 29th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM