Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Warsztaty „Mój smartfon, mój mały świat. Klikam z głową”

Drukuj

W lutym i maju 2017 roku dla uczniów zostały przeprowadzone warsztaty „Mój smartfon, mój mały świat. Klikam z głową”.
Podczas zajęć wyświetlany był film edukacyjny, który wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród dzieci, podobnie jak rozmowa o grach komputerowych i zagrożeniach z nimi związanymi.
Jednym z poruszanych tematów było tworzenie bezpiecznego hasła. Hasło powinno być skomplikowane – najlepiej używać wielkich i małych liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Jednocześnie należy stworzyć coś co będzie łatwe do zapamiętania dla nas samych. Nie zapisujemy hasła. Kartka może się zgubić, do notesu może zajrzeć ktoś obcy. Możemy np. zmienić litery na znaki specjalne, „a” na „@”, a „s” znakiem dolara „$”. Dzieci wiedzą, że hasło jest ich własnością i nie należy się nim dzielić z innymi.
Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania oraz dzielili się swoimi pomysłami jak można korzystać bezpiecznie z urządzeń podłączonych do sieci Internet, a w szczególności jak unikać wirusów. O napotkanych zagrożeniach dzieci będą informować przede wszystkim rodziców oraz nauczycieli w szkole.

Zdjęcia i tekst: K.Dzwonowska

  

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wednesday the 18th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |