Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Tydzień Wielokulturowości

Drukuj

Od 5 do 9 czerwca klasy I-III uroczyście i radośnie obchodziły Tydzień Wielokulturowości. Każda klasa reprezentowała wylosowany wcześniej kraj. W holu głównym szkoły można było zobaczyć piękne plakaty, które uczniowie przygotowywali na zajęciach wraz z wychowawcami. Znalazło się na nich wiele ciekawostek, zdjęć i obrazków.
Przez cały tydzień uczniowie poznawali dany kraj, oglądali przeróżne prezentacje, filmy, uczyli się zwrotów w danym języku, słuchali piosenek, a nawet przygotowywali potrawy pochodzące z różnych zakątków świata.
W czwartek odbył się wielki finał, który rozpoczął się spacerem wokół szkoły. Uczniowie z flagami w rękach dzielnie maszerowali na znak tego, że wszyscy jesteśmy równi, bez wzglądu na to, jakiego jesteśmy pochodzenia, wyznania czy koloru skóry.
Następnie na sali gimnastycznej przedstawiciele klas przywitali się w różnych językach, a na zakończenie wystąpiła grupa teatralna, która przygotowała występ pt. „Obalić ludzkie mury”.

Mamy nadzieję, że szkolny Tydzień Wielokulturowości nie tylko przyczynił się do podniesienia wiedzy na temat innych krajów, ale przede wszystkim otworzył nasze serca na innych.
Koordynatorami akcji były pani Magdalena Zaczek i pani Aleksandra Milner.

Tekst: W.Pikuła
Zdjęcia: K.Dzwonowska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Monday the 25th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |