Zestaw podręczników na rok szkolny 2017/2018

Dotacja na podręczniki na rok szkolny 2017/2018 – przysługuje do klas I, IV, VI i VII oraz ćwiczenia dla klasy I-VII.
Ustawa podręcznikowa zakłada, że kupione podręczniki lub materiały edukacyjne do danych zajęć edukacyjnych w danej klasie będą wykorzystywane w szkole przez co najmniej trzy kolejne roczniki uczniów.

Podręczniki, materiały edukacyjne, materiały ćwiczeniowe oraz inne materiały biblioteczne powinny być gromadzone w bibliotece szkolnej.

Rodzice pozostałych klas nie muszą kupować podręczników do klas pozostałych, ponieważ obowiązują podręczniki na 3 lata, które znajdują się na stanie biblioteki szkolnej.

Szkoła podstawowa nieodpłatnie:
1) wypożycza uczniom podręczniki (do zwrotu po 1 roku) lub materiały edukacyjne, mające postać papierową (biblioteka informuje o dacie wydawania podręczników)
2) przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu lub je udostępnia.

Prawo do bezpłatnego dostępu nie obejmuje podręczników do nieobowiązkowych zajęć edukacyjnych, takich jak: religia/etyka.

Szkolny wykaz podręczników na rok szkolny 2017/2018
Szkolny wykaz podręczników z religii na rok szkolny 2017/2018