II miejsce w turnieju piłkarskim im. Jędrka Szwajkerta

W sobotę 23 września wzięliśmy udział w II turnieju piłkarskim im. Jędrka Szwajkerta. Turniej zorganizowany został wspólnie przez dzielnicę Bemowo oraz Żoliborz. W turnieju wzięły udział szkoły z obu dzielnic oraz specjalnie na tą okazję zaproszone kluby piłkarskie z Czech i Węgier. Rangę zawodów podniosła również obecność rodziny Jędrka Szwajkerta (11-letniego chłopca, który jako sanitariusz brał udział w działaniach wojennych podczas powstania warszawskiego).
W fazie grupowej zmierzyliśmy się z pięcioma szkołami. Wszystkie mecze wygraliśmy i pewnie awansowaliśmy do ćwierćfinału. W fazie pucharowej mimo przewagi w grze oraz wielu niewykorzystanych sytuacjach bramkowych, zarówno w ćwierćfinale jak i w półfinale mecze kończyły się bezbramkowym wynikiem. W obu jednak przypadkach nasi zawodnicy wygrywali decydujące o awansie serie rzutów karnych. W finale zmierzyliśmy się z reprezentacją szkoły nr 92, która broniła tytułu wywalczonego w ubiegłym roku. W finale mecz był bardzo wyrównany. Obie szkoły stworzyły sobie okazje do strzelenia bramki. Niestety tym razem zabrakło trochę szczęścia i to nasi przeciwnicy okazali się jedną bramką lepsi.
Niemniej jednak naszym zawodnikom należą się brawa za wywalczenie 2 miejsca wśród wszystkich szkół z Bemowa i Żoliborza, zwłaszcza że większość naszych przeciwników była o rok starsza.

Faza grupowa:
SP 321 7:1 SP 267
SP 321 3:1 SP 82
SP 321 3:0 SP 341
SP 321 2:0 FK MOTORLET PRAHA (CZECHY)
SP 321 4:1 SP 65

Ćwierćfinał:
SP 321 0:0 (k.3:1) SP 350

Półfinał:
SP 321 0:0 (k.2:0) ADAM JENO PRIMARY SCHOOL (WĘGRY)

Finał:
SP 321 0:1 SP 92