Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

„Lokomotywą” - z Julianem Tuwimem

Drukuj

13 września w 123 rocznicę urodzin Juliana Tuwima na zajęciach w świetlicy szkolnej przybliżyliśmy naszym wychowankom twórczość tego poety. Celem zajęć było zapoznanie najmłodszych uczniów z poezją dziecięcą, a także rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Julian Tuwim to autor wielu wspaniałych i wesołych wierszy dla dzieci, które najbardziej kojarzą się nam z poetą. I nic w tym dziwnego, wiersze te, to rymowane opowiastki o różnych postaciach, przedmiotach i zwierzętach. Na zajęciach w świetlicy nauczyciele wraz z uczniami przygotowali inscenizacje uwielbianych przez dzieci wierszy. Niektóre utwory uczniowie doskonale znali na pamięć. Po wspólnej zabawie w „teatr” dzieci odpowiadały na pytania związane z treścią wierszy. Na koniec najmłodsi wykonali rysunki ilustrujące treść do prezentowanych wierszy. Wszyscy bawili się wspaniale!

Zdjęcia: M. Czerniszewska, M. Karkocha, W. Łukasiak, A. Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Thursday the 28th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |