Święto chleba w klasach integracyjnych

W dniach 16-20.10.2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba.
Uczniowie klasy 2c przygotowali plakaty przedstawiające etapy pracy, które należy wykonać by powstał chleb, a uczniowie klasy 1c stworzyli piękny jesienny bukiet.
Uczniowie klas integracyjnych uczestniczyli również w warsztatach "Od ziarenka do bochenka", przeprowadzonych przez Panie ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Nasze Ostrowy. Podczas zajęć dzieci oglądały różne rodzaje zboża i ich ziarna, poznały różne rodzaje mąki, młóciły cepami zboże, mielili mąkę na żarnach, formowali figurki (z wcześniej przygotowanego ciasta), które następnie wypiekane były w piecu. Warsztaty wzbudziły wśród uczniów wiele radości.
Uczniowie klasy 2c i 3a oglądali przedstawienie pt. "Od ziarenka do bochenka" w wykonaniu koleżanek i kolegów z klasy 2b.

Tekst: K.Dzwonowska, A.Masłocha

Zdjęcia: P.Pikulińska