Wizyta w klinice weterynaryjnej

Dnia 23 października dzieci z kl. IIIb uczęszczające do świetlicy dzięki uprzejmości pracowników odwiedziły klinikę weterynaryjną Marcel 2 znajdującą się w pobliżu szkoły. Wizyta ta miała na celu zapoznanie dzieci z pracą weterynarza, jego narzędziami pracy i wyposażeniem gabinetów. W poczekalni miały okazję zobaczyć małych i nieco większych „pacjentów” przybyłych do kliniki, co wzbudziło wiele emocji :-). Za pomocą stetoskopów posłuchały bicia serca, zważyły się, dowiedziały się do czego służy w klinice mikrofala, wcale nie do podgrzewania śniadania ;-). Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały wręczając własnoręcznie wykonane upominki i poczęstowały się firmową słodkością.
Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, więc podczas październikowych, świetlicowych zajęć nie zabrakło rozmów tematycznych poprzedzających wizytę w klinice. Dzieci różnymi technikami wykonały również prace swoich ulubionych zwierzątek nadając im imiona, Piękne, barwne prace długo zdobiły salę świetlicową 038c.

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Friday the 19th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM