Nasze kochane zwierzaki

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Opieki nad Zwierzętami. Na zajęciach w świetlicy szkolnej czytaliśmy wiersze i opowiadania o zwierzętach, rozwiązywaliśmy zagadki. Wysłuchaliśmy ciekawostek o zwierzętach domowych, hodowlanych i egzotycznych. Poznaliśmy gatunki, którym grozi wyginięcie. Dzieci opowiadały o swoich milusińskich, mówiły co lubią jeść, pić i jakie mają przyzwyczajenia. Poruszyliśmy również trudny temat bezdomnych psów i kotów, które mieszkają w schroniskach i dzięki Światowemu Tygodniowi Zwierząt mają szansę, by zyskać nowy, kochający i odpowiedzialny dom. Światowy Tydzień Zwierząt zakończył się wystawą prac plastycznych uczniów.
Przypominamy o dużym wyborze książek przyrodniczych w szkolnej bibliotece, w której znajdują się liczne tytuły związane ze zwierzętami: książki o rasach psów i kotów, koniach
i hodowli zwierząt domowych, o ptakach, roślinach i dzikiej przyrodzie.

Zdjęcia: A. Warda, A. Korzeniewska, M. Czerniszewska, E. Moszyńska, M. Karkocha, M. Marszał, A. Osytek, L. Mańka

Wednesday the 27th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM