Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Twórczość Wandy Chotomskiej

Drukuj

W październiku w świetlicy szkolnej przeprowadzono zajęcia poświęcone twórczości Wandy Chotomskiej. Pani Wanda to bardzo znana polska pisarka, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy przedstawień teatralnych i filmów krótkometrażowych. Była laureatką wielu konkursów literackich oraz pomysłodawczynią Orderu Uśmiechu. Została uhonorowana wieloma odznaczeniami, a przede wszystkim zdobyła podziw i sympatię wielu pokoleń czytelników. Urodziła się 26 października 1929 r., zmarła 2 sierpnia 2017r. pozostawiając po sobie ogromną liczbę wierszyków, opowiadań i innych utworów. Znakomite utwory Wandy Chotomskiej warte są przypomnienia, dlatego podczas zajęć świetlicowych wielokrotnie głośno czytaliśmy ulubione wiersze autorki. Największym zainteresowaniem cieszyły się: „Bobry”, „Spacer z psem”, „Bańkowice Mydlane”, „Dwa barany”, „Gdyby tygrysy jadły irysy”, „Kokoszki”, „Hipopotam lubi błoto”, „Po co krowie rogi na głowie”.
Zachęcamy do sięgania po utwory Wandy Chotomskiej, które zawsze wywołują uśmiech
i wprawiają w dobry nastrój.

Tekst i zdjęcia: A. Warda, M. Czerniszewska, A. Korzeniewska, M. Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wednesday the 27th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |