Światowy Dzień Pluszowego Misia, 2017 r.

Okazją do kolejnego czytelniczego spotkania było Święto Pluszowego Misia, które obchodziliśmy w naszej świetlicy pod koniec listopada. Z tej okazji dzieci wysłuchały fragmentów „Przygód Kubusia Puchatka” A. A. Milne, które przeczytały uczennice klasy V F. Później odbył się quiz na temat wysłuchanego tekstu. Był również czas na misiowe zagadki i naukę rymowanek o pluszowych niedźwiadkach. Świetliczaki przypomniały sobie również postacie znanych misiów - bohaterów książek, filmów i bajek. Chętni mogli opowiedzieć o swoim pluszowym niedźwiadku koleżankom i kolegom. Na zajęciach uczniowie rysowali portrety misiów, które wyeksponowaliśmy na świetlicowej tablicy. Na koniec wszyscy wzięli udział w zabawie w dyrygenta. Chętni mogli sfotografować się z misiem, który odwiedził tego dnia naszą świetlicę. Na zdjęciach widać, że Dzień Pluszowego Misia był nie tylko okazją do wspaniałej zabawy, ale służył również promocji czytelnictwa.

Tekst: A.Warda

Zdjęcia: A.Warda, M.Czerniszewska, M.Karkocha, A.Korzeniewska, E.Moszyńska