Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Dzielnicowe Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu dla Szkół Podstawowych Dzielnicy Bemowo

Drukuj

21 lutego 2018 r. w SP82 odbyły się Dzielnicowe Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu dla Szkół Podstawowych Dzielnicy Bemowo.
Uczestnicy gali obejrzeli przedstawienie pt. “Sąd nad grą komputerową”.  Uczniowie wcielili się w role: sędziego, adwokata, prokuratora, oskarżonej - gry komputerowej oraz świadków.
Celem było rozważanie kwestii dotyczącej znaczenia gier w życiu młodego człowieka.
Wniosek płynący z przedstawienia: gra komputerowa nie jest ani dobra, ani zła. Ważne jest, jak nią posługują się użytkownicy. Jeśli gracz nie zwraca uwagi na PEGI czyli informację o grupie wiekowej, dla której gra jest najbardziej odpowiednia, nie przestrzega czasu grania - to winna nie jest gra tylko sam gracz lub jego opiekunowie. Jeśli natomiast gracz nie przekracza zaplanowanego czasu gry, wybiera gry dostosowane do swojego poziomu - to gra pomoże mu się rozwinąć. Oskarżona - gra komputerowa nie została skazana, ponieważ nie mogła odpowiadać za błędy użytkowników.
Następnie zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom i uczniom wyróżnionym w Dzielnicowym Konkursie Multimedialnym dla klas I-VII „Bezpieczna przygoda z Internetem”. Dyplomy otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu.

Uczniowie klas I - III mieli za zadanie przygotować prace konkursowe w jednej z kategorii: komiks zawierający zasady netykiety lub pracę fotograficzną przedstawiająca stosowanie przez ucznia jednej z zasad netykiety.

  • W kategorii wiekowej klas I

Wyróżnienie:
Artem Kovalenko
Franciszek Bukowiński

  • W kategorii wiekowej klas II

II miejsce: Wiktor Lagierski
III miejsce: Aleksandra Szulc
Wyróżnienie:
Grzegorz Potrzeba
Julia Orgelbrand- Paśko

Zadaniem uczniów klas IV-VI było przygotowanie interaktywnej animacji w Scratch lub animacji w Edytorze Postaci przedstawiającej bezpieczne zachowania uczniów w Internecie.
II miejsce: Maksymilian Zbroja
Wyróżnienie:
Martyna Pyciarz

Zadaniem uczniów klas VII było zrobienie filmu (krótka forma dokumentalna, reportaż lub wywiad) pt. „(NIE)Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych”.
II miejsce: Milena Czaplicka
Wyróżnienie:
Krzysztof Liber
Oskar Karkocha

Tekst i zdjęcia: K.Dzwonowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Saturday the 23rd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |