Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Drukuj

Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Historia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu sięga 2007 roku. Twórcy dnia chcieli skierować spojrzenia społeczeństwa na potrzeby osób z autyzmem oraz umożliwić im lepszy dostęp do terapii, a także zwrócić uwagę na dyskryminację, nadużycia i izolację, z którymi spotykają się ludzie z autyzmem i ich rodziny. Symbolem dnia stała się żarówka, a kolorem – niebieski. Dlatego podczas obchodów tego święta, budynki całego świata rozświetlają się na niebiesko.

Tekst: K.Dzwonowska

 


 

Monday the 21st. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |