Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Międzynarodowy projekt edukacyjny "Piękna nasza Polska cała"

Drukuj

W Szkole Podstawowej nr 321, w terminie wrzesień 2018 r.- grudzień 2018 r., realizowany był Międzynarodowy Projekt Edukacyjny “Piękna nasza Polska cała”. 

Projekt w szkole prowadzony był pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy.

Główne cele projektu to kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Poprzez realizację zadań tematycznych dzieci poznały historię Polski, symbole narodowe, tradycje, zwyczaje czy obrzędy ludowe.

Uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w “Rekordzie dla Niepodległej”. Odbyła się lekcja otwarta o tematyce patriotycznej łącząca edukację społeczną z edukacją informatyczną - “Niepodległość - wywalczony prezent dla Polaków”. Uczniowie zerówek wraz z wychowawczyniami przygotowali pracę plastyczną “Strój ludowy” - stroje mazowiecki, łowicki, wilanowski mogliśmy podziwiać na wystawie na korytarzach szkolnych. Uczestniczyliśmy w akcji wysyłania pocztówek do Bohaterów. Uczniowie klasy 3 kartki do Bohaterów Powstania Warszawskiego wysyłali poprzez stronę internetową na zajęciach komputerowych. Na zajęciach świetlicowych odbyły się zawody sportowe “Biało-Czerwoni”, a w klasach trzecich przeprowadzony został quiz online przygotowany w programie Kahoot pt. “Kocham Cię, Polsko”.
O wszystkich zrealizowanych zadaniach można przeczytać na przygotowanej na potrzeby projektu stronie http://100latpolska.blogspot.com/

14.12.2018 r. w Szkole odbyło się uroczyste podsumowanie projektu “Piękna nasza Polska cała”.
W uroczystości uczestniczyli: zastępca burmistrza Dzielnicy Bemowo, pan Mariusz Wajszczak, dyrekcja szkoły, uczniowie, nauczyciele, rodzice.
Podczas uroczystości obejrzeliśmy Pokaz Mody Patriotycznej w wykonaniu uczniów klasy pierwszej i przedstawienie pt. “Nasza Niepodległa” w wykonaniu uczniów klasy trzeciej. Zarówno pokaz mody, jak i przedstawienie, wzbudziły w uczestnikach radość i wzruszenie.
Podczas uroczystości rozdane zostały nagrody w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym “Pocztówka dla Niepodległej” dla uczniów klas 1-3 i w Szkolnym Konkursie Fotograficznym “Ślady historii w naszym mieście” dla uczniów klas 1-8.
Na Dzielnicowy Konkurs Plastyczny pt. “Pocztówka dla Niepodległej” wpłynęło dużo pięknych prac od uczniów klas 1-3. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podeszły do tak trudnego tematu i wykonały przepiękne i refleksyjne prace.
Na Szkolny Konkurs Fotograficzny pt. “Ślady historii w naszym mieście” wpłynęło 67 wspaniałych zdjęć, które można było podziwiać na wystawie.
Na zdjęciach zostały uchwycone wyjątkowe chwile. Przedstawiają budynki, pojazdy, pomniki postaci historycznych, stare ulice. Do prac zostały przygotowane opisy tworzące historię zdjęć. Wszystkie zdjęcia były interesujące, każde miało w sobie coś wyjątkowego, wyróżniającego. Udział w konkursie był okazją do wspólnych rodzinnych spacerów, podczas których powstały wspaniałe fotografie.

Udział w projekcie sprawił nam wiele radości, przyjemności i satysfakcji :)

Zadania do zrealizowania w ramach projektu: https://100latpolska.blogspot.com/p/zadania-projekt-2.html

Strona organizatora projektu: https://www.facebook.com/groups/491699184558422/

Sprawozdanie z realiacji Projektu https://drive.google.com/file/d/1isezI8et7FcCssTj2_FNPcQMqKbnYI69/view

Tekst: A.Masłocha, K.Dzwonowska

 

Tuesday the 5th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |