Zapraszamy na Wielkie Święto Programowania

Kiedy: sobota 6 października 2018 r.

Gdzie: Warszawa, wieżowiec Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8, godz.: 10.00-16.00, wstęp wolny

6 października 2018 r. – warto zapisać tę datę w kalendarzu! Tego dnia rusza Europejski Tydzień Kodowania. Postanowiliśmy to uczcić.  Do wspólnej zabawy i świętowania w godz. 10-16 zapraszamy dzieci i rodziców.

Wielkie Święto Programowania to impreza organizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji, Centrum Projektów Polska Cyfrowa i NASK. Zapraszamy dzieci, opiekunów, nauczycieli wraz z uczniami – wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić czas.
Co, gdzie, kiedy?
Oto garść praktycznych informacji: spotykamy się w najbliższą sobotę (6 października) w budynku Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8 w godz. 10-16. Nie musisz kupować biletów – wstęp na Wielkie Święto Programowania jest wolny.
Co się będzie działo?
Dzieciaki będą miały wyzwanie! Jakie? Przejść 15 stref warsztatowych, gdzie aktywnie spędzą czas bawiąc się i ucząc jednocześnie. Za udział w tych aktywnościach otrzymają pamiątkowy dyplom i upominki. Zwiedzenie wszystkich stoisk może potrwać do 1,5 godz.
Ponadto, na naszych gości czekać będą gotowe do działania roboty: przesympatyczne niebieskie kulki Dash i Dot, chętny do zaprogramowania Photon, Lofi z zestawem logicznych wyzwań, a także małe Ozoboty, które pobudzą nas do manualnych działań.
Miłośnicy „planszówek” rozwiną umiejętności programistyczne w niecodzienny sposób, a na wszystkich czekać będzie niezliczona liczba zagadek, łamigłówek oraz aplikacje mobilne do nauki kodowania.
Dodatkowo rozgrzejemy się muzycznie przy Makey Makey i poznając robotyczne tańce.
Nie zabraknie również sportowych emocji! O godz. 10:00 roboty sterowane przez dzieci wezmą udział w wielkim wyścigu o tytuł „Robota - Mistrza Polski w biegu z przeszkodami”.
Rodzicu, Ty też nie będziesz się nudził…
Przez cały czas trwania imprezy będą działały też stoiska eksperckie dla rodziców. Opiekunowie będą mogli zasięgnąć tam porad, m.in. jak wspierać swoje dziecko w cyfrowym świecie. Porozmawiamy o bezpieczeństwie w Internecie – naszym i dzieci. A ci, którzy nie mają jeszcze Profilu Zaufanego, będą mogli go założyć i potwierdzić. Dlatego pamiętaj, by wziąć dowód osobisty.

Tekst informacji: Wydział Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji

Wednesday the 12th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM