Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, 2018 r.

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla nas wszystkich najważniejsze, dlatego zawsze na początku roku szkolnego wychowawcy świetlicy kładą szczególny nacisk na przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.
We wrześniu w świetlicy szkolnej nauczyciele przeprowadzili zajęcia mające na celu kształtowanie u dzieci właściwych postaw zgodnych z zasadami ruchu drogowego. Uczniowie poznawali znaki drogowe, utrwalali umiejętność rozpoznawania poszczególnych kolorów sygnalizacji świetlnej oraz uczyli się wierszyków o ruchu drogowym. W grupach organizowane były konkursy sprawdzające zdobytą wiedzę. Świetliczaki rozwiązywały zagadki i wykonywały prace plastyczne związane z tematem. Nasze zajęcia miały na celu kształtowanie u dzieci właściwych nawyków, które pozostaną im na całe życie.
Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!

Tekst: A.Warda

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy