Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Ogólnopolski Turniej Szachowy Szkół Podstawowych w Ciechanowie

Drukuj

W dniu 28 września 2018 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ciechanowie odbył się Ogólnopolski Turniej Szachowy Szkół Podstawowych uczestniczących w projektach „Edukacja przez Szachy w Szkole” oraz „Szachy w mazowieckiej szkole”. Organizatorem turnieju był Polski Związek Szachowy.
Do szachowych zmagań przystąpiło 231 uczniów z 17 szkół podstawowych z różnych miejscowości z terenu całego kraju. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund z tempem 15 minut na zawodnika, w 6 grupach odpowiadających poszczególnym oddziałom klasowym I – VI szkoły podstawowej. Wyłonieni zostali zwycięzcy indywidualni i drużynowi. Trzy najlepsze drużyny sklasyfikowane według oddziałów klasowych (suma punktów dziesięciu najlepszych zawodników) obdarowane zostały pucharami. Najlepsi indywidualni gracze w każdej z sześciu grup otrzymali odpowiednio: za trzy pierwsze miejsca (1-3) – puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe; za kolejne miejsca (4-6) – dyplomy i nagrody rzeczowe.  Klasyfikacja indywidualna była oddzielna dla chłopców i dziewcząt w każdej grupie turniejowej. Wszyscy uczestnicy oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali też zestawy upominków.

Szesnastoosobowa reprezentacja SP 321 wróciła z Ciechanowa z dorobkiem 12 pucharów.

Nazwisko i imię Kl.
Zybrant Sandra VI b PUCHAR za I miejsce
Iwanicki Michał VI b PUCHAR za II miejsce
Fiszer Bartosz V a PUCHAR za I miejsce
Drużdżel Jan V a miejsce V
Iwanicki Marcin IV c PUCHAR za III miejsce
Iwanicki Mateusz IV c PUCHAR za I miejsce
Klepacz Helena IV f miejsce IV
Dobroń Martyna III b PUCHAR za I miejsce
Król Mateusz II d miejsce IV
Ciemiorek Jakub II d PUCHAR za II miejsce
Mielnik Zofia II b PUCHAR za I miejsce
Gwiazda Szymon II e miejsce X
Kreszczuk Maksim II e PUCHAR za III miejsce
Świątkowski Eryk II f miejsce VI
Okrągły Natan I A PUCHAR za I miejsce
Ładoń Tymoteusz I b PUCHAR za II miejsce
Klasyfikacja drużynowa:
SP nr 321 Warszawa- Bemowo 53,0 pkt.
SP nr 3 w Ciechanowie               45,5 pkt.
SSP STO w Ciechanowie            42,5 pkt.
SP nr 1 w Elblągu                        39,0 pkt.
SP nr 150 w Warszawie              37,0 pkt.
NSP „Żywioły” Płońsk                35,5 pkt.
 
Wycieczka do Ciechanowa była bardzo wyczerpująca, trwała od świtu do zmierzchu. Jednakże luksusowe warunki dojazdu (autokar spod szkoły, wyjazd 6:30) oraz znakomita atmosfera, pełna życzliwości i wzajemnego wsparcia  wśród sportowców,  oraz tuzin pucharów wynagrodziły zawodnikom trudy podróży.
Zwycięzcom gratulujemy, a  zawodnikom dziękujemy za wytrwałość i sportowe podejście do gry.

Na wielkie uznanie zasługuje również wzorowe zachowanie wszystkich uczestników w trakcie całej imprezy, za co serdecznie dziękują nauczyciele, opiekunowie wycieczki:  Urszula Pyzik i Zofia Marks.

Tekst: Z.Marks

Zdjęcia: U.Pyzik

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wednesday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |