Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Światowy Dzień Chleba, 2018 r.

Drukuj

Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków. Spełnia on również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur. Światowy Dzień Chleba ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników obchodzony jest 16 października. Jego celem jest nauka jak szanować sam chleb i tych, którzy muszą na niego ciężko pracować.
W dniach 15-19.10.2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba. W tych dniach odbyły się różne akcje poświęcone Światowemu Dniu Chleba.
Uczniowie z nauczycielami plastyki przygotowali plakaty, którymi udekorowane zostały szkolne korytarze. Można było zobaczyć ilustracje dotyczące wyrobu chleba oraz wystawę ziaren i zboża.
Podczas zajęć szkolnych i świetlicowych uczniowie wraz z wychowawcami robili smaczne, zdrowe i kolorowe kanapki, a także przygotowywali sałatki. Dzieci uczyły się piosenki „Mało nas do pieczenia chleba”, rozmawiali o pracy piekarza, rolnika, a także o tym jak powstaje chleb. Kilka klas było na wycieczce w piekarni.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Tekst: K.Dzwonowska

W dniu 17.10.2018 r. uczniowie z klasy IA w ramach Dni chleba odwiedziły piekarnię ,,Putka”. Panie sprzedawczynie opowiedziały dzieciom o różnych rodzajach pieczywa, które można kupić w sklepie: np.: pszenne, razowe, owsiane, ze szpinakiem itp. Obserwowaliśmy proces przygotowania surowego pieczywa i otrzymanie gotowego produktu w postaci przepysznych gorących bułeczek. Po powrocie do szkoły dzieci przygotowywały zdrowe kanapki, które zjadły ze smakiem. To były bardzo ciekawe zajęcia, za które serdecznie dziękujemy Paniom z piekarni. 

Tekst: M.Bobin

W środę na godzinie wychowawczej wyszliśmy do piekarni. Przed piekarnią spotkaliśmy samochód dowożący pieczywo i chwilę porozmawialiśmy o rodzajach pieczywa/chleba. Kto które pieczywo najlepiej lubi i dlaczego. Następnie obejrzeliśmy rodzaje pieczywa w piekarni. Każdemu uczniowi kupiłam świeżą, pachnącą kajzerkę. Wracając do szkoły uczniowie jedli kajzerki, zachwycali się kolorami jesieni. Było mnóstwo śmiechu i radości. Uczniowie stwierdzili, że była to bardzo miła lekcja.

Tekst: D.Szczepińska

Dzisiaj w klasie 7f świętowaliśmy Dzień Chleba. Na początku zebraliśmy przyniesione przez nas produkty - różne rodzaje pieczywa, np. chleb biały, razowy, ze słonecznikiem itd. Oprócz tego niemalże każdy wziął z domu coś, z czym lubi jeść kanapki. Były to: miód, dżem truskawkowy i brzoskwiniowy, ser biały, ser żółty i inne. Znalazła się nawet pasta jajeczna. Po omówieniu zebranych składników, był czas na robienie kanapek. W tym zadaniu każdy miał okazję się wykazać. Na zakończenie - z przyjemnością oddaliśmy się chwili kosztowania naszych smakołyków :)

Tekst: K.Załęska

Zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Milner, B.Kowalska, M.Falińska-Mrozek, E.Zielińska, A.Ukleja, P.Pikulińska, A.Chmiel, P.Szymańska, K.Sowa, D.Bartnik, D.Dziadyk-Szczepińska, E.Łochowska, M.Parzych, K.Załęska, M.Miedziewska, K.Brandeburg, E.Żelazowska, B.Grzelecka, M.Bobin, A.Warda, M.Karkocha, A.Korzeniewska, W.Łukasiak, A.Kołakowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wednesday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |