"63 dni chwały Powstania Warszawskiego" - gala finałowa, 2018 r.

25 października 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom konkursu „63 dni chwały Powstania Warszawskiego”.
Była to już trzecia edycja konkursu skierowana do uczniów wszystkich warszawskich szkół podstawowych. Składała się z czterech kategorii tematycznych – historycznej, recytatorskiej, plastycznej i muzycznej, w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów klas 4 – 6 i 7 – 8. Podczas uroczystej gali przygotowanej przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielek Beaty Jankowskiej, Anny Wiechowskiej, Ireny Latko i Katarzyny Głogowskiej, laureaci otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.
Program artystyczny uświetnił występ Romana Wiszniowskiego, wirtuoza wiolonczeli, artysty który grał w najznakomitszych salach koncertowych w Polsce, Europie i na świecie. Współpracował ze znanymi orkiestrami i zespołami muzyki klasycznej, min. z Jerzym Maksymiukiem i Markiem Drewnowskim. Podczas gali Roman Wiszniowski wykonał utwory Fryderyka Chopina na wiolonczelę z towarzyszeniem pianina.

Tekst: M.Winczewska

Zdjęcia: K.Dzwonowska