Obchody Dnia Tolerancji i Dnia Życzliwości

W dniach 16-21 listopada uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Tolerancji pod hasłem „Toleruję – Szanuję” oraz Dzień Życzliwości pod hasłem „Zawsze i wszędzie życzliwy będę”.
Z tej okazji uczniowie wykonywali plakaty informacyjne Różnimy się - lubimy się, a na lekcjach poruszana była tematyka tolerancji. Powstała również praca plastyczna w kształcie słońca, której promieniami były dłonie symbolizujące każdą klasę jako część społeczności szkolnej. Uruchomiona została również Życzliwa Poczta, uczniowie wysyłali Kartki z miłymi pozdrowieniami do kolegów, koleżanek, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. W Dzień Życzliwości, uczniowie którzy przyszli do szkoły z przyczepionym pozytywnym emotikonem byli tego dnia zwolnieni z odpowiedzi ustnej.

Tekst: K.Kozaczyńska, K.Sikora, E.Bonikowska, M.Banaszkiewicz

„Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej”- pod takim hasłem odbyły się zajęcia z dziećmi w IIIA, IIID, IVB i IVC w dniu 21 listopada- Światowym Dniu Życzliwości. Dzieciaki definiowały słowo : ”życzliwość”, szukały synonimów i wyrazów pokrewnych do tego rzeczownika,  a także podawały przykłady życzliwego zachowania swoich kolegów w szkole i poza nią. Doskonałą ilustracja tematu okazały się odczytane dzieciom teksty literackie: opowiadanie pt. „Dzień uprzejmości” oraz bajki I. Krasickiego i A. Mickiewicza. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali „serduszkowe” plakaty, które zostały umieszczone na tablicy świetlicowej w holu głównym.

Tekst: W.Łukasiak

Tolerancja, życzliwość - to wcale już nie obce pojęcia dla uczniów z klasy IIe i IIf na co dzień uczęszczających do świetlicy szkolnej. Zarówno Międzynarodowy Dzień Tolerancji jak i Światowy Dzień Życzliwości skłonił nas do refleksji. Dzieci bardzo dojrzale podeszły do tematu, ciągnęły losy życzliwości wykonując drobne niespodzianki dla kolegów i koleżanek, rozdawały uśmiechnięte buźki, dekorowały kolorowe dłonie, czy klasowe słońce życzliwości. Krótkie filmiki tematyczne czy scenki dramowe jeszcze lepiej pomogły zrozumieć, że “Inny, nie znaczy gorszy“ i że warto być dobrym i miłym dla innych.

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Sikora, E.Bonikowska, M.Banaszkiewicz, A.Korzeniewska, M.Karkocha

Tuesday the 18th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM