Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Finał konkursów organizowanych w ramach projektu edukacyjnego "Piękna nasza Polska cała"

Drukuj

14.12.2018 r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym “Pocztówka dla Niepodległej” dla uczniów klas 1-3 i w Szkolnym Konkursie Fotograficznym “Ślady historii w naszym mieście” dla uczniów klas 1-8.
W uroczystości uczestniczyli: zastępca burmistrza Dzielnicy Bemowo pan Mariusz Wajszczak, dyrekcja szkoły, uczniowie, nauczyciele, rodzice.

Konkursy zorganizowane były w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego “Piękna nasza Polska cała” prowadzonego w naszej szkole w 100-ną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Patronat nad projektem w naszej szkole objął Burmistrz Dzielnicy Bemowo.

Celem projektu było kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej.
Dzieci poznawały historię państwa polskiego, jego symbole narodowe, tradycje, zwyczaje czy obrzędy ludowe. Działania projektowe były okazją do tego, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem, a także do wzmacniania więzi z rodzicami.

Podczas uroczystości odbył się Pokaz Mody Patriotycznej w wykonaniu uczniów klasy 1a i przedstawienie pt. “Nasza Niepodległa” w wykonaniu uczniów klasy 3d i 3a. Zarówno pokaz mody, jak i przedstawienie, wzbudziły w uczestnikach radość i wzruszenie.

Na Dzielnicowy Konkurs Plastyczny pt. “Pocztówka dla Niepodległej” wpłynęło dużo pięknych prac od uczniów klas 1-3. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podeszły do tak trudnego tematu i wykonały przepiękne, i refleksyjne prace.

Na Szkolny konkurs Fotograficzny pt. “Ślady historii w naszym mieście” wpłynęło 67 wspaniałych zdjęć, które można podziwiać przy recepcji w Dużej Szkole. Zostały na nich uchwycone wyjątkowe chwile. Przedstawiają budynki, pojazdy, pomniki postaci historycznych, stare ulice. Do prac zostały przygotowane opisy tworzące historię zdjęć. Wszystkie zdjęcia są interesujące, każde ma w sobie coś wyjątkowego, wyróżniającego. Udział w konkursie był okazją do wspólnych rodzinnych spacerów, podczas których powstały wspaniałe fotografie.  

Zdjęcia z konkursu fotograficznego i opis projektu znajdują się na stronie https://100latpolska.blogspot.com/p/zdjecia-konkurs.html

Tekst: K.Dzwonowska, A.Masłocha

Zdjęcia: A.Chmiel

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Saturday the 24th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |