„Jadą, jadą misie śmieją im się pysie”

W rytm tej popularnej „misiowej” piosenki rozpoczęliśmy wspólną zabawę w naszej sali świetlicowej z dzieciakami z kl. IIIa i IIIc. W tym dniu każde dziecko przyniosło do świetlicy swojego ulubionego misia i opowiedziało nam jego „historię” (prawdziwą lub zmyśloną).
W sporej gromadce przyniesionych przez dzieci pluszaków znalazły się prawdziwe „rarytasy” np. ukochany miś z dzieciństwa mamusi czy też ulubiony misiaczek naszej pani wychowawczyni ze specjalną dedykacją umieszczoną na jego brzuszku. Były zabawy, misiowe wierszyki i tańce z misiami w roli „partnerów”. Na koniec naszej zabawy dzieci namalowały i ozdobiły „portret misia”, a najpiękniejsze prace umieściliśmy na tablicy świetlicowej.
W klasach młodszych świetliczaki rownież nie zapomniały o Dniu Misia i obchodziły go tworząc piękne prace, które przedstawiały niezastąpioną przytulankę. W klasie llf dzieci oglądały fragmenty bajek, których bohaterem był miś, rozpoznawały przyniesionego pluszaka za pomocą zmysłu dotyku oraz tworzyły własnoręcznie swoje własne przytulanki 3D :)

Tekst: W.Łukasiak, M.Karkocha

Zdjęcia: A.Warda, M.Karkocha