Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Niesamowity wykład!

Drukuj

W grudniu gościliśmy w naszej szkole pana profesora Andrzeja Wysmołka wykładowcę z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Opowiedział on uczniom klas ósmych o zjawiskach magnetycznych, z jakimi możemy się zetknąć w przyrodzie i laboratorium. Wykład połączony był z licznymi doświadczeniami i pokazami, w których przeprowadzeniu pomagali nasi uczniowie! Najwięcej emocji budziły doświadczenia z ciekłym azotem dzięki którym przekonaliśmy się, że magnes poruszający się wewnątrz miedzianej rury schłodzonej do -196 stopni spada bardzo długo, że krótkotrwały kontakt z tak zimną substancją jak ciekły azot nie jest szkodliwy i o tym, że prawa fizyki działają nie tylko w teorii, ale i w praktyce!
Po wykładzie wielu uczniów pytało, czy pan profesor odwiedzi jeszcze naszą szkołę. Miejmy nadzieję, że mimo swoich licznych obowiązków naukowych znajdzie dla nas czas w przyszłym semestrze!

Tekst i zdjęcia: A.Chołoniewska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Thursday the 20th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |