Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Warsztaty w NBP „Był sobie pieniądz”

Drukuj

W styczniu klasa 5d udała się do Centrum Pieniądza NBP na warsztaty „Był sobie pieniądz”. Podczas zajęć uczniowie poznali historię pieniądza, dotarli do miejsc związanych z tą historią. Byli świadkami powstania monety oraz banknotu. Poznali trzy podstawowe funkcje NBP, a mianowicie  banku emisyjnego, banku banków oraz centralnego banku państwa. Odwiedzając „skarbiec” uczniowie rozszyfrowywali przygotowane zadania oraz własnymi siłami mogli sprawdzić jaką wagę ma sztabka złota.

Tekst i zdjęcia: A.Małek

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Thursday the 17th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |