Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Bezpieczny Internet (13 - 19 .02.2019)

Drukuj

W ramach cyklu zajęć pt. „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu i telefonu komórkowego” wychowawczynie świetlicy klas IIIA, IIID, IVB i IVC przeprowadziły warsztaty dotyczące w/w tematu. To ważne dla dzieci zagadnienie zrealizowane zostało trójetapowo:

  1. Zajęcia warsztatowe (praca w grupach) prowadziła p. Ania - wychowawczyni klas IIID i IVB. Ich efektem finalnym były wykonane przez uczniów plakaty informacyjno- ostrzegawcze, które stały się interesującą dekoracją sali świetlicowej numer 054 i cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko świetliczaków.
  2. Tematykę bezpieczeństwa w Sieci omówiła również, zaproszona przez wychowawców świetlicy, szkolna pielęgniarka p. Mirosława. Podczas zajęć przedstawiła dzieciom najczęstsze zagrożenia wynikające z nierozważnego korzystania z telefonów komórkowych oraz Internetu. Szczególna uwagę zwróciła na tzw. „cyberprzemoc”. Odpowiedziała również na szereg zadawanych przez dzieci pytań.
  3. Podsumowaniem cyklu naszych zajęć było wspólne obejrzenie filmu edukacyjnego o bezpiecznym korzystaniu z telefonu komórkowego. Po filmie dzieci miały mnóstwo spostrzeżeń dotyczących omawianych zagadnień.

Dzięki warsztatom dzieciaki poszerzyły swoja wiedzę na temat umiejętnego korzystania z urządzeń elektronicznych oraz dowiedziały się o czyhających tam niebezpieczeństwach.

Tekst: W.Łukasiak

Zdjęcia: A.Korzeniewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Thursday the 20th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |