Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, 2019 r.

Drukuj

13.03.2019 r. podczas Bemowskich Obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu dla Szkół Podstawowych, wręczone zostały nagrody laureatom konkursu plastycznego i multimedialnego.

Zadaniem konkursowm dla uczniów klas 1-3 było wykonanie lapbooka czyli książeczki ze schowkami lub pracy plastycznej formatu A2 pt. “Bezpieczna przygoda z Internetem”.
Laureatami Dzielnicowego Konkursu Plastycznego “Bezpieczna przygoda z Internetem” zostali:

  • w kategorii klas 1

II miejsce - Zuzia Domańska
wyróżnienie - Paulina Sztenke

  • w kategorii klas 2

II miejsce - Nina Staroń
III miejsce - Piotr Tyrkiel
wyróżnienie - Nina Zygmunt

  • w kategorii klas 3

I miejsce - Wiktor Lagierski

Zadaniem uczniów klas 4-6 było przygotowanie prezentacji multimedialnej na wybrany temat dotyczący bezpieczeństwa w sieci.
Laureatką Dzielnicowego Konkursu Multimedialnego “Bezpieczna przygoda z Internetem” została:

  • w kategorii klas 6

I miejsce -Oliwia Pender

Uroczystość wręczenia nagród laureatom uświetniły występy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 82, która była organizatorem tego przedsięwzięcia.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W tym roku DBI obchodzony był pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

W naszej szkole podczas zajęć komputerowych i świetlicowych prowadzone były zajęcia o bezpieczeństwie w sieci, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, jakie strony warto odwiedzać.
W klasach 1-3 uczniowie przygotowali “Kodeks bezpieczeństwa” czyli ważne zasady, reguły oraz dobre praktyki obowiązujące w domu dotyczące pracy przy komputerze, pracy w Internecie.

Gratuluję uczniom pomysłów i sukcesów.

Tekst i zdjęcia: K.Dzwonowska

  

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Thursday the 4th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |