Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Zawody lekkoatletyczne w ramach LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

Drukuj

W dniu 23 maja 2019r. na Stadionie "Orzeł" przy ulicy Podskarbińskiej 14 w Warszawie odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę, aż w siedmiu konkurencjach reprezentowali następujący uczniowie:

- sztafeta 4x100m - Karolina Trautman, Natalia Życzyńska, Weronika Ostrowska, Małgorzata Pietras
- pchnięcie kulą - Agnieszka Olędzka, Weronika Łabędzka
- skok wzwyż - Iga Pająk, Wiktor Krzycholik
- 100m - Małgorzata Pietras
- 300m - Karolina Trautman, Weronika Ostrowska
- 600m - Natalia życzyńska, Natalia Wichrowska
- 1000m - Gustaw Malec

Na w/w zawodach uczennice naszej szkoły osiągnęły ogromny sukces zdobywając, aż cztery medale:

- Karolina Trautman - I miejsce na 300m
- Natalia życzyńska - I miejsce na 600m
- Agnieszka Olędzka - II miejsce w pchnięciu kulą
- Karolina Trautman, Weronika Ostrowska, Natalia Życzyńska i Małgorzata Pietras - II miejsce w sztafecie 4x100m
- Iga Pająk - IV miejsce w skoku wzwyż.

W kwalifikacji drużynowej nasza szkoła zajęła IV miejsce na 58 drużyn, a zdobyte miejsca zapewniły dziewczętom kwalifikację na XXI Lekkoatletyczne Mistrzostwa Mazowsza, które odbyły się w dniu 31 maja 2019r, również na Stadionie "Orzeł" w Warszawie. Tym razem dziewczętom nie udało się zdobyć medalu, ale po zaciętej rywalizacji uplasowały się wysoko w klasyfikacji swoich konkurencji. Sztafeta 4x100m była siódma, Agnieszka Olędzka "otrała się o podium" zajmując czwarte miejsce w pchnięciu kulą, Karolina Trautman zajęła piąte miejsce w biegu na 300m, a Natalia życzyńska była ósma na 600m. Dzięki dobrej postawie naszych zawodniczek w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Mazowsza zajeliśmy III miejsce na 114 startujących szkół. Wielki sukces!!!

Gratulujemy dziewczętom za piękną walkę o każdy metr i sekundę, tym bardziej, że jest to historyczne wydarzenie dla naszej szkoły. Od dawna nie mieliśmy tak licznej reprezentacji na zawodach lekkoatletycznych tej rangi.
Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: M.Parzych

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Friday the 21st. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |