Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Międzynarodowy Dzień Kropki 15.09.2019

Drukuj

Międzynarodowy Dzień Kropki na „pierwszy rzut oka” wydaje się świętem całkowicie niezrozumiałym. No bo dlaczego akurat „kropki”? Nie „przecinka”, nie „wykrzyknika”, ale właśnie „kropki”?
Zagadkę tę wyjaśniły dzieciom z klasy IC, ID i IIIE, uczęszczającym do szkolnej świetlicy, nauczycielki pracujące w tych klasach. Uczniowie, z książki pt. „Kropka” autorstwa Petera H. Reynoldsa, dowiedzieli się, że w dniu tym staramy się odkryć w sobie i innych każdy, choćby najmniejszy talent, nawet jeśli miałby to być talent do rysowania kropek, jak w przypadku bohaterki opowiadania. Po wysłuchaniu i omówieniu tekstu dzieci miały okazję zastanowić się w czym są dobre, co jest ich mocną stroną, a następnie podzielić się swoimi przemyśleniami z innymi uczniami słownie oraz poprzez rysunek. W klasie IC z rysunków dzieci powstało „drzewo talentów”, zaś klasę ID i IIIE udekorowały pomysłowe prace, na których wszystko wykonane było z kropek.
Wierzymy, że dzieci zawsze będą pamiętać, iż że na kropce nie tylko coś się kończy, ale tak jak dla Vashti, bohaterki tego dnia, wiele może się rozpocząć. Wystarczy uwierzyć w siebie, a wtedy nawet małe sukcesy mogą być początkiem czegoś wielkiego.

Tekst i zdjęcia: A.Korzeniewska, M.Karkocha

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Friday the 18th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |