Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Tydzień Świadomości Dysleksji, 2019 r.

Drukuj

W naszej szkole w dniach 18.11-22.11 obchodzimy Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem "Nauczyciel bliżej ucznia z dysleksją". W związku z hasłem przewodnim nauczyciele naszej szkoły zmierzyli się z napisaniem dyktanda. Zadanie nie było łatwe, ale udało się wyłonić zwycięzcę. Mistrzem ortografii wśród nauczycieli została Pani Katarzyna Sowa.
Nasza uczennica Aleksandra Woźnica z klasy 3a również okazała się mistrzem w dzielnicowym konkursie ortograficznym dla dyslektyków i zajęła pierwsze miejsce. Ogromne gratulacje!
Zachęcamy również rodziców do zmierzenia się z trudnościami ortograficznymi na dyktandzie o Pióro Burmistrza Bemowo, które odbędzie się w najbliższy czwartek w Urzędzie Bemowo.

Tekst: A.Kołakowska

Tekst dyktanda dla nauczycieli:

Heroiczne zmagania, czyli o polskiej ortografii

Ortografia jest tym dla naszej dumy narodowej, czym zagnieżdżona w miąższu szypułka dla truskawki. Szczycimy się niezliczoną liczbą wyjątków, doprowadzających przeciętnego cudzoziemca nie raz nie dwa do płaczu, a wybitnego Polaka nierzadko - do zakłopotania. Każdy uczeń czuje niepohamowaną dumę i odnosi niebłahe triumfy prawidłowo zapisując wyrażenia: cherlawy skrzat, żyzne podłoże czy horacjańska harmonia. Gladiatorzy ortografii pisząc gżegżółki mają na myśli ptaka z rodziny kukułek, czy też może Grzegrzółki, niewielką wieś w województwie warmińsko- mazurskim? Takich niezweryfikowanych określeń jest bez liku i czyhają one na każdego Polaka.

Rodzicu, jednocześnie przypominamy, że jeśli u twojego dziecka występują symptomy ryzyka dysleksji, skontaktuj się z wychowawcą, naszym terapeutą pedagogicznym lub zgłoś się do poradni pedagogicznej.
symptomy ryzyka dysleksji - link
Dla rodziców uczniów, u których zdiagnozowano dysleksję polecamy seans filmu "Gwiazdy na ziemi".

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Tuesday the 4th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |