Spotkania z muzyką w świetlicy

W roku szkolnym 2019/2020 kontynuujemy cykl Spotkań z muzyką Filharmonii Narodowej dla dzieci uczęszczających do świetlicy.
Wrzesień przywitaliśmy spotkaniem pt: „Opowiem Ci bajkę…” , opowieścią o Czerwonym Kapturku w autorskim opracowaniu Jana Brzechwy. Przygody dziewczynki, która musi przemierzyć las, by dotrzeć do domku babci, od lat bawią i uczą małych słuchaczy. Dodatkową atrakcją koncertu były piosenki napisane specjalnie na tę okazję.
W październiku dzieci zapoznały się z twórczością W.A. Mozarta operą pt: „Bastien i Bastienne”. Mozart cieszył się sławą „cudownego dziecka” i miał zaledwie 12 lat, gdy w 1768 roku napisał tę jednoaktową operę Nieskomplikowana. Pełna uroku sielanka opowiada o miłości tytułowych bohaterów i jest grana z powodzeniem do dzisiaj.
Muzyka francuska zawsze ujmowała słuchaczy swoim wyjątkowym urokiem, lekkością, elegancją i wdziękiem. W listopadzie „Pod niebem Paryża” zabraliśmy dzieci na przechadzkę po stolicy Francji. Przy dźwiękach muzyki z różnych epok spacerowaliśmy po bulwarach nad Sekwaną, starych zaułkach miasta, a także odwiedziliśmy nowoczesną dzielnicę La Defence, zwaną paryskim Manhattanem.

Tekst: M.Krzysztyniak

Zdjęcia: M.Karkocha