Pasowanie na Świetliczaka, 2019

Dnia 15 listopada 2019 r. uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na wychowanków świetlicy.
Aby dołączyć do świetlicowej gromady, musieli przejść następujące próby:
- test znajomości zasad obowiązujących w szkolnej świetlicy,
- próbę wiedzy - odgadywanie zagadek,
- próbę sprawności -przejście przez tunel,
- próbę smaku - zjedzenie plasterka cytryny bez skrzywienia się i uśmiechnięcie się.
W wykonywanych zadaniach pomagali Świetliczakom starsi koledzy.
Dzieci udowodniły, że znają regulamin świetlicy. Dobrze poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek. Wykazały się zręcznością pokonując przejście przez tunel. Zjedzenie kawałeczka cytryny też nie sprawiło im trudności.
Po pomyślnym zaliczeniu wszystkich prób, kandydaci złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani na Świetliczaka przez kierownika świetlicy Panią Annę Wardę, po czym już oficjalnie dołączyli do świetlicowej gromady.
Wszyscy razem radośnie i głośno zaśpiewali piosenkę pt. „Pierwszaczek”.
Pasowani wychowankowie otrzymali pamiątkowe medale, a poszczególni przedstawiciele klas kolorowy rożek ze słodyczami dla wszystkich wychowanków świetlicy.
Uśmiechy na twarzach dzieci świadczyły o tym, że dobrze bawiły się podczas spotkania.
Życzymy nowym Świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym.

Tekst: E.Żelazowska

Zdjęcia: A.Warda