Konkurs recytatorski Jana Brzechwy ZOO

Znane i lubiane wierszyki Jana Brzechwy, których bohaterami są egzotyczne zwierzęta, posłużyły nam do zorganizowania w świetlicy szkolnej w dniu 14 listopada konkursu recytatorskiego.
W konkursie udział wzięło 14 uczniów klas III.
Dzieci recytowały ulubione wierszyki na tle wcześniej przygotowanej przez siebie scenografii. Jej tło stanowiły namalowane podczas zajęć świetlicowych zwierzęta.
Występy recytatorów uatrakcyjniły zabawne kostiumy naszych artystów lub wybrane do recytacji rekwizyty.
Po zakończonych występach dzieci bawiły się przy muzyce z filmu „Akademia Pana Kleksa” i śpiewały filmowe piosenki.
Zwycięzcy konkursu wybrani przez komisję otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy gromkie brawa i drobne upominki.
To była miła i pouczająca zabawa.

Laureaci:
I miejsce: Małgorzata Kraszewska kl.IIIf, Anna Szulga kl.IIId, Maja Wasilewicz kl.IIIf
II miejsce: Gabriela Błaszczyk kl.IIIf, Iga Krupa kl.IIId
III miejsce: Izabela Dylewska kl.IIIc, Maja Truszkowska kl.IIIf

Wyróżnienia: Szymon Stanowski kl.IIIc, Alan Hys kl.IIId, Hanna Grzechnik kl.IIId, Oliwia Maciejczak kl.IIId, Eryk Świątkowski kl.IIIf, Samanta Kozłowska kl.IIId, Nina Wytrykowska kl.IIIf

Tekst: W.Łukasiak, M.Karkocha

Zdjęcia: M.Karkocha