Wygrana w konkursie „Tysiąc powodów by czytać"

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 7 przy ul. Szadkowskiego 3 przystąpił do akcji promującej czytelnictwo i wziął udział w ogólnopolskim konkursie, pt.: „Tysiąc powodów by czytać”, organizowanym przez Empik w dniach 24 X - 28 XI 2019r. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej z ulubioną sceną z wybranej książki. Uczniowie klasy siódmej stworzyli ilustrację do powieści „Alicja w Krainie Czarów”, by następnie cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, jej przyjaciele i sympatycy, mogli codziennie głosować poprzez aplikację mobilną Empiku na swoją placówkę.
Dzięki wspaniałej współpracy, mobilizacji i aktywności całego środowiska udało się osiągnąć III miejsce w Polsce!!!, jako jedyna szkoła z Warszawy, co pozwoli wzbogacić bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 321 o 1000 książek, których tytuły wybiorą uczniowie. Sukces jest tym większy, że jedynie pięć szkół z całej Polski, w kategorii szkoły ponad 120 uczniów, wygrało nagrody rzeczowe.
Imponuje wynik - 28 907 oddanych głosów, co świadczy o wspaniałej współpracy całej społeczności i zintegrowaniu środowiska dla osiągnięcia wyjątkowego celu - wygrania książek, które posłużą nie tylko obecnym uczniom, ale też następnym rocznikom.

Tekst: M.Tomaszek

Szanowni Państwo,
w imieniu Empiku z całego serca gratuluję wygranej w konkursie Empiku TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ!
Ogromnie nas cieszy i daje mnóstwo pozytywnej energii fakt, że starania o książki do szkolnej biblioteki jednoczą całą lokalną społeczność - dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa determinacji i skuteczności w nagłaśnianiu akcji, tak aby zwiększyć szanse biblioteki na zwycięstwo.
Jesteśmy pewni, że książki, które przekażemy dostarczą dzieciom mnóstwa wrażeń i jeszcze umocnią w nich pasję czytania!
W załączniku przesyłam grafikę informującą o zwycięstwie.
Z poważaniem,
Justyna Chmielewska
Koordynator akcji "Tysiąc powodów by czytać"

Friday the 29th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM