Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Świetlica uczy, bawi, wychowuje

Drukuj

Pod koniec października w świetlicy porannej klas trzecich, dzieci opowiadały o tym, co w świetlicy lubią robić najbardziej. Największym zainteresowaniem wśród Świetliczaków cieszyły się zawody sportowe, zajęcia z wykorzystaniem nowych technik plastycznych, konkursy, zabawy konstrukcyjne z wykorzystaniem różnorodnych klocków. Dzieci bardzo lubią też zajęcia ruchowe, które w zależności od pory roku i pogody odbywają się w sali widowiskowej, na boisku szkolnym oraz placu zabaw.
Następnie uczniowie w małych grupkach zapisywali swoje propozycje na dużych kartonach i prezentowali je przed kolegami i koleżankami.
Ogłosiliśmy również konkurs plastyczny związany z tematem, w którym uczniowie mieli przedstawić w formie rysunkowej, jak spędzają czas w świetlicy, co lubią robić najchętniej. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na tablicy świetlicowej, ich autorzy otrzymali dyplomy i upominki. W czasie zajęć zostały również przypomniane zasady „Savoir Vivre - czyli zasady dobrego wychowania", wszystko to po to, by w świetlicy było nam miło i przyjemnie.

Laureaci konkursu plastycznego „Świetlica uczy, bawi, wychowuje”:
Maja Truszkowska, Gabrysia Błaszczak - klasa IIIf
Ola Stepnowska, Nina Zygmunt, Michalina Marczak, Zuzia Burzec - klasa IIIe
Wiktoria Karwat - klasa IIIb
Lena Tomala - klasa IIId
Karolina Żero - klasa IIIa

Podsumowaniem zajęć było wspólne napisanie wierszyka o naszej świetlicy przez dzieci i wychowawców.

„W naszej świetlicy”
W naszej świetlicy już od rana,
każda buzia roześmiana.
Słychać gwary i hałasy,
są tu dzieci z każdej klasy.
Tu czytamy, rysujemy,
oglądamy, budujemy.
Chętnie sobie pomagamy,
Pani zawsze się słuchamy.
Bawimy się grzecznie,
by każdy czuł się tu bezpiecznie.
Tutaj lekcje odrabiamy,
w gry planszowe sobie gramy.
Kiedy słonko pięknie świeci na plac zabaw idą dzieci,
tam zabawa jest wspaniała,
cieszy się gromadka cała.
W naszej świetlicy jest wspaniale,
nie chcemy wychodzić z niej wcale.

Tekst i zdjęcia: H.Kapusta, A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Monday the 17th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |