Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Bezpieczeństwo na drodze

Drukuj

W związku z przystąpieniem naszej świetlicy do konkursu „Się gra się ma”, realizowaliśmy zadanie specjalne pt. „Bezpieczeństwo na drodze”. Przeprowadziliśmy szereg zajęć świetlicowych mających na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. Edukacja i wychowanie dzieci na świadomych użytkowników ruchu drogowego jest naszym głównym zadaniem i obowiązkiem. Aby przybliżyć uczniom tę tematykę wybraliśmy zróżnicowane metody i formy pracy.
Na początku przeczytaliśmy dzieciom opowiadanie pt. „W drodze do szkoły”. Następnie w trakcie dyskusji uświadomiliśmy uczniom, jak ważne jest noszenie odblasków, ich działanie oraz cel w jakim się je nosi. Przeprowadziliśmy quiz „odblaskowy”, w którym zadaniem dzieci było odpowiadanie na szczegółowe pytania związane z koniecznością noszenia odblasków zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. W celu uatrakcyjnienia zajęć, dzieci samodzielnie wykonały odblaski, a także uczestniczyły w zabawach/mini eksperymentach pt. „Znajdź plecak” i „Szukamy odblasków”. Wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę, której hasło brzmiało „Bezpieczeństwo”. Kolejną atrakcyjną zabawą dla dzieci było projektowanie modnych ubrań z wykorzystaniem materiałów odblaskowych. Prace uczniów zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Na zakończenie, maluchy kolorowały Stacha Tracha, a w nagrodę za swoją pracę otrzymały zabawne dyplomy. W ramach podsumowania projektu kierownik świetlicy Anna Warda uroczyście podziękowała wszystkim uczestnikom akcji i wręczyła dyplomy i odblaski.
Niech droga do szkoły dla wszystkich uczniów będzie bezpieczna przez cały rok!

Tekst: W.Łukasiak

Zdjęcia: H.Kapusta, E.Żelazowska, U.Kuczma, A.Osytek, A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

 

Friday the 18th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |