Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

„Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”

Drukuj

Od kwietnia do listopada 2019 roku nasza Świetlica brała udział w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół zatytułowanym „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”. W ramach konkursu musieliśmy wykonać szereg zadań, z których byliśmy rozliczani i oceniani. Zadań łącznie było 10.

Zadania konkursu: „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”

  1. Zorganizowanie przedstawienia/teatrzyku na podstawie wspólnie wybranej bajki/opowiadania. Praca nad ciałem, głosem i przestrzenią.
  2. Przeprowadzenie debaty uczniowskiej nt. Zdrowie na talerzu zakończonej testem sprawdzającym dla uczniów wg układu opracowanego przez szkołę (prace plastyczne, test wiedzy…).
  3. Pogadanka z uczniami na temat wakacyjnych podróży na podstawie własnych przeżyć, zgromadzonych pamiątek i zdjęć. Wymienienie środków lokomocji, którymi poruszały się dzieci. Wykorzystanie mapy Polski/świata do zaznaczenia miejsc odwiedzanych podczas podróży wakacyjnych.
  4. Zorganizowanie w ramach tygodnia Harrego Pottera (bądź innego, wybranego przez szkołę bohatera) konkursu na wykonanie czarodziejskiej różdżki i czapki.
  5. Rozmowa nt. bezpieczeństwa korzystania z Internetu i zakazu kontaktów z nieznajomymi w Sieci (szczególne uczulenie na przekazanie swoich danych, adresu, zachęty do spotkania).
  6. Przeprowadzenie szkolnego konkursu recytatorskiego pod hasłem ZOO Jana Brzechwy.
  7. Uczyć, bawić, wychowywać. Pogadanka z uczniami nt. roli świetlicy szkolnej.
  8. Zorganizowanie przez pracowników świetlicy szkolnej dnia wspólnego czytania pod nazwą Czytanie łączy pokolenia. Szkoła może zaprosić rodziców i dziadków do wspólnego czytania wybranych pozycji z dostosowaniem do wieku uczniów.
  9. Przygotowanie przez pracowników świetlicy szkolnej opinii na temat pracy z uczniem zdolnym oraz z uczniem mającym trudności w nauce.
  10. Zorganizowanie w ramach tygodnia Polska Złota Jesień, ogólnoszkolnego konkursu na przygotowanie opowiadań/zdjęć/prac plastycznych pt. Jesienny spacer dla uczniów, gdzie wygranego wyłonią uczniowie poprzez głosowanie.

Jest nam bardzo miło poinformować, że nasz wysiłek został uhonorowany Certyfikatem wydanym przez Studium Prawa Europejskiego - organizatora konkursu. Jest to ogromny sukces naszych wychowanków oraz wychowawców świetlicy, którzy z zaangażowaniem realizowali zadania konkursowe.

Zespół Świetlicy

 


 

Monday the 24th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |